Co robic w domu na kwarantannie?
Fot. Canva
O tym się mówi!

Jak spędzać czas w domu podczas kwarantanny, aby się nie nudzić?

Sprawdzone sposoby na rozrywkę całą rodziną!

Aleksandra Frankowska 14 listopada 2020 12:27
Co robic w domu na kwarantannie?
Fot. Canva

Kwarantanna to sytuacja, w której obecnie znajduje się wiele osób. W jaki sposób spędzić czas w domu, zamkniętym w czterech ścianach i na dodatek, najczęściej z rodziną? To może być czas bardzo produktywny. Tylko od nas zależy, w jaki sposób go wykorzystamy. Problem z zagospodarowaniem czasu wolnego mają również osoby nie będące na kwarantannie. Wszystkie restauracje i miejsca rozrywki są zamknięte, co daje bardzo ograniczone możliwości działania. Co robić więc w domu, aby się nie nudzić?

Czas na wielkie porządki

Tak naprawdę nigdy nie miałeś wystarczająco dużo czasu, aby na błysk wysprzątać całe mieszkanie? Teraz to możliwe. Odkurz, umyj podłogi, przejrzyj stare kartony, które zalegają na szafie. Zrób generalne porządki i pozbądź się rzeczy, które są Ci niepotrzebne. Zobaczysz, jak szybko możesz zrobić wokół siebie dodatkową przestrzeń.

Sprzątanie według Marie Kondo
Fot. Instagram

Porządki w garderobie

To drugi level sprzątania, który groźny może wydawać się przede wszystkim kobietom. Zacznij od segregacji ubrań, obuwia i dodatków. Przejrzyj to, czego już nie nosisz. Rzeczy, które kompletnie nie nadają się już gdziekolwiek – wyrzuć. Te, do których masz sentyment lub wciąż łudzisz się, że schudniesz… wystaw na Vinted, OLX lub Allegro i daj im nowe życie!

Poznaj metodę KonMari
Fot. INSTAGRAM @mariekondo

Nadrabiaj ciekawą literaturę

Chodząc codziennie spać, jesteś już tak zmęczony, że nie masz czasu na lekturę? To idealny moment, aby nadrobić książkowe zaległości. Książki możesz zamówić przez internet, lub pobrać je w formie e-booka. Dla każdego coś interesującego, a współczesne, nowoczesne technologie dają wiele możliwości.

Książka
Fot. Adobe Stock

Filmowe wieczory we dwoje lub z całą rodziną

A może to właśnie idealny moment, aby obejrzeć wszystkie filmy z Jamesem Bondem, lub kultowe komedie romantyczne? Wspólne oglądanie filmów to świetna zabawa i możliwość poznawania świata na dużym ekranie, kiedy to podróże są jeszcze niemożliwe.

Gry planszowe dla przyjaciół i rodziny

Niektórzy już całkowicie zapomnieli, czym są słynne planszówki, a to przecież niezastąpiony element zabaw towarzyskich. Wolne wieczory w domu warto wykorzystać na pogłębianie swoich zdolności strategicznych, a także sprawdzanie, kto jest najlepszy w państwa-miasta, czy Monopoly!

Domowe SPA

A może tak w końcu odrobina czasu tylko dla siebie? Długa kąpiel z zapachową kulą musującą, maseczka na twarz lub peeling całego ciała. Pozwól sobie na przyjemne rzeczy, których tak dawno nie doświadczałeś, a teraz nadarza się dzięki temu idealna okazja. 

Relaksująca kąpiel
Fot. © Korta/Fotolia.com

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.