taste atlas
Fot. TASTEATLAS.COM
STYL ŻYCIA

Dzięki temu serwisowi szybko znajdziesz specjały kulinarne krajów na całym świecie!

Nie zabrakło w nim również Polski

Gabriela Łaskowska 26 października 2018 11:02
taste atlas
Fot. TASTEATLAS.COM

Znalezienie odpowiedniej restauracji w trakcie podróży często jest bardzo mozolną czynnością. Jak sobie z tym poradzić? 

Czym jest Taste Atlas?

Taste Atlas to interaktywna mapa, dzięki której poznasz lokalne przysmaki na całym świecie! Nie dość, że dowiemy się z niej które dania są najbardziej charakterystyczne dla danego regionu, to do tego po kliknięciu w wybraną ikonę, dowiemy się gdzie jest ono serwowane. Strona zawiera również historię każdego przysmaku, a także daje możliwość wystawienia mu oceny za jego smak. Użytkownicy mogą również podzielić się swoją opinią poprzez komentarz, co zachęca do interakcji i wymiany spostrzeżeniami.

Została stworzona przez chorwackiego dziennikarza

Na pomysł stworzenia kulinarnej mapy świata wpadł chorwacki dziennikarz, Matija Babić. Jak sam powiedział w rozmowie z „Time Out Croatia”: Wierzę, że to jest to, czego ludzie chcą od restauracji i podróży. Jest to bardzo przejrzysty i przystępny system, dzięki któremu szybko znajdziemy interesujące nas dania w pobliżu miejsca, w którym się znajdujemy. 

Jakie specjały pokazuje mapa?

Dzięki mapie Taste Atlas dowiadujemy się, że np. Peru słynie z napoju mlecznego o smaku… ryby! Leche de Tigre ma piękny, różowy kolor i jest mieszanką różnorodnych aromatów. Z kolei w Mongolii przysmakiem są suszone skrawki mięsa, nazywane borts. Mapa może również zmienić nasze postrzeganie niektórych państw i ich tradycyjnej kuchni. Włochy z pewnością kojarzą się wszystkim z pizzą, pastą i pysznym espresso. A wiedzieliście, że państwo to słynie również z Cacciucco, czyli rybnego gulaszu? 

A jakie polskie specjały pokazane są na mapie? Tutaj raczej nikt nie będzie zszokowany tym, co się na niej znajduje. Twórcy Taste Atlas postawili oczywiście na pierogi i kartacze, ale także na miód drahimski, rogal świętomarciński i pyszne pierniki. Co jeszcze byście dodali do tej grupy polskich przysmaków?

Dla wielu Taste Atlas z pewnością stanie się nieodłącznym elementem każdej podróży. W końcu odwiedzając i te dalekie, i te bliższe kraje chcemy poznać nie tylko ich kulturę, ale również kuchnię. A znalezienie na obcym terenie lokalnej restauracji z tradycyjnymi daniami, nie zawsze jest proste.  

Taste atlas
Fot. TASTEATLAS.COM

Taste atlas
Fot. TASTEATLAS.COM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.