taste atlas
Fot. TASTEATLAS.COM
STYL ŻYCIA

Dzięki temu serwisowi szybko znajdziesz specjały kulinarne krajów na całym świecie!

Nie zabrakło w nim również Polski

Gabriela Łaskowska 26 października 2018 11:02
taste atlas
Fot. TASTEATLAS.COM

Znalezienie odpowiedniej restauracji w trakcie podróży często jest bardzo mozolną czynnością. Jak sobie z tym poradzić? 

Czym jest Taste Atlas?

Taste Atlas to interaktywna mapa, dzięki której poznasz lokalne przysmaki na całym świecie! Nie dość, że dowiemy się z niej które dania są najbardziej charakterystyczne dla danego regionu, to do tego po kliknięciu w wybraną ikonę, dowiemy się gdzie jest ono serwowane. Strona zawiera również historię każdego przysmaku, a także daje możliwość wystawienia mu oceny za jego smak. Użytkownicy mogą również podzielić się swoją opinią poprzez komentarz, co zachęca do interakcji i wymiany spostrzeżeniami.

Została stworzona przez chorwackiego dziennikarza

Na pomysł stworzenia kulinarnej mapy świata wpadł chorwacki dziennikarz, Matija Babić. Jak sam powiedział w rozmowie z „Time Out Croatia”: Wierzę, że to jest to, czego ludzie chcą od restauracji i podróży. Jest to bardzo przejrzysty i przystępny system, dzięki któremu szybko znajdziemy interesujące nas dania w pobliżu miejsca, w którym się znajdujemy. 

Jakie specjały pokazuje mapa?

Dzięki mapie Taste Atlas dowiadujemy się, że np. Peru słynie z napoju mlecznego o smaku… ryby! Leche de Tigre ma piękny, różowy kolor i jest mieszanką różnorodnych aromatów. Z kolei w Mongolii przysmakiem są suszone skrawki mięsa, nazywane borts. Mapa może również zmienić nasze postrzeganie niektórych państw i ich tradycyjnej kuchni. Włochy z pewnością kojarzą się wszystkim z pizzą, pastą i pysznym espresso. A wiedzieliście, że państwo to słynie również z Cacciucco, czyli rybnego gulaszu? 

A jakie polskie specjały pokazane są na mapie? Tutaj raczej nikt nie będzie zszokowany tym, co się na niej znajduje. Twórcy Taste Atlas postawili oczywiście na pierogi i kartacze, ale także na miód drahimski, rogal świętomarciński i pyszne pierniki. Co jeszcze byście dodali do tej grupy polskich przysmaków?

Dla wielu Taste Atlas z pewnością stanie się nieodłącznym elementem każdej podróży. W końcu odwiedzając i te dalekie, i te bliższe kraje chcemy poznać nie tylko ich kulturę, ale również kuchnię. A znalezienie na obcym terenie lokalnej restauracji z tradycyjnymi daniami, nie zawsze jest proste.  

Taste atlas
Fot. TASTEATLAS.COM

Taste atlas
Fot. TASTEATLAS.COM

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.