Cristiano Ronaldo
Fot. Philipp Schmidli/Getty Images
O tym się mówi!

Ile jest wart majątek Cristiano Ronaldo? Wille, luksusowe samochody, prywatne odrzutowce...

Co jeszcze chętnie kupuje jeden z najlepszych piłkarzy świata?

Aleksandra Frankowska 2 lutego 2022 15:27
Cristiano Ronaldo
Fot. Philipp Schmidli/Getty Images

Cristiano Ronaldo w roku 2021 zyskał tytuł najlepiej zarabiającego piłkarza na świecie. Kapitan reprezentacji Portugalii, który obecnie gra w Manchesterze United rocznie odnotowuje na swoim koncie dochód w postaci 100 mln euro. To tylko gotówka, ponieważ w grę wchodzą jeszcze liczne nieruchomości, luksusowe samochody oraz prywatne odrzutowce Ronaldo. Ile wart jest majątek Cristiano?

ZOBACZ TEŻ: Georgina Rodríguez: ulubione ubrania i marki narzeczonej Cristiano Ronaldo

Co składa się na majątek Cristiano Ronaldo?

O milionach, którymi dysponuje Ronaldo można mówić godzinami. Według informacji, które kilka miesięcy temu podał lizboński dziennik Correio da Manha, zawodnik Manchesteru United może pochwalić się bogatym portfelem nieruchomości na całym świecie, które warte są około 27 mln euro. Są to między innymi wille, domy i apartamenty w Nowym Jorku, Turynie, Marbelli, Madrycie, Maderze oraz w Lizbonie. Patrząc na zarobki piłkarza, czyli 107 mln euro rocznie, wydaje się to niewiele. Cristino jednak doskonale wie, w co inwestować pieniądze. Mówi się, że 60 mln jego dochodów to wpływy z reklam. Reszta pieniędzy, a więc 47 mln euro rocznie pochodzi z jego kariery piłkarskiej.

Zamiłowanie do luksusowych samochodów

Portugalczyk, który może pozwolić sobie dosłownie na wszystko, ma wyjątkową słabość do szybkich i luksusowych aut. W jego imponujących zbiorach znajduje się ich aż 20, a wszystkie warte są łącznie około 26 milionów euro. W kolekcji piłkarza są między innymi dwa modele Bugatti, Porche, Chevrolet, kilka wersji Ferrari i McLarenów, Rolls-Royce, Bentley oraz Barbus. Co ciekawe, model Bugatti La Voiture Noire to najdroższy samochód świata, stąd też nie mogło zabraknąć go wśród aut Cristiano. Produkcja auta nastąpiła z okazji 110. lecia marki, a swoim wyglądem łudząco przypomina on samochody z lat 30. Maksymalna prędkość jaką osiąga to 420 km na godzinę i ma aż 1500 koni mechanicznych!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dzięki rodzinie jest na szczycie. Jakim ojcem jest Cristiano Ronaldo?

Prywatny samolot

Większość gwiazd czarteruje samoloty, które pozwalają im na odbywanie luksusowych podróży. Jednak nie Cristiano. On postanowił nabyć samolot na własność i co ciekawe, bardziej niż środek transportu, przypomina on pięciogwiazdkowy hotel. Model w który zainwestował to Gulstream G200. Na świecie jest go zaledwie 250 sztuk. Taka inwestycja kosztowała go koło 20 mln funtów. Samolot jest w pełni wyposażony, tak aby rodzinie Ronaldo niczego nie brakowało na jego pokładzie. Ma wi-fi, telefon, piekarnik, mikrofalę i lodówkę. Zdjęcia z ekskluzywnych podróży samolotem możemy obejrzeć na Instagramie Cristiano oraz jego narzeczonej, Georginy Rodriguez.

Ile na koncie ma Cristiano Ronaldo?

Z pewnością odpowiedź na to pytanie znajduje się jedynie w głowie Portugalczyka, ale jeśli wierzyć doniesieniom magazynu The Sun, na koncie bankowym Cristiano Ronaldo może znajdować się obecnie około 432 mln euro. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…