zobacz o co chodzi
Fot. STOCK ADOBE
O TYM SIĘ MÓWI

Homoseksualne pingwiny postanowiły założyć rodzinę!

Jak panowie Skipper i Ping sprawdzają się w roli rodziców?

Paulina Borówka 13 sierpnia 2019 17:00
zobacz o co chodzi
Fot. STOCK ADOBE

W kwietniu w berlińskim zoo pojawiły się pingwiny. Ku zdziwieniu pracowników to samce wykazały chęć posiadania potomstwa wysiadując kamienie zamiast jaj. Postanowiono podarować im prawdziwe jaja od samicy, której do macierzyństwa nie było po drodze.

W Berlinie odnaleźli dom 

Po tym, jak w zoo zamieszkało 7 pingwinów królewskich, a wśród nich tylko jedna samica, zaczęło robić się głośno o ich specyficznych upodobaniach. Zauważono, że samica nie pała zachwytem na myśl o macierzyństwie. W przeciwieństwie do niej Skipper i Ping marzyli o potomstwie do tego stopnia, że zaczęli wysiadywać kamienie! Pracownicy nie pozostali wobec tego obojętni i zaopiekowali się samcami jak prawdziwi zawodowcy. Podarowali im jaja, które samica wcześniej porzuciła. 

„Zachowują się jak modelowi rodzice”, mówi rzecznik zoo Maximilian Jäger

Jeśli jaja zostały zapłodnione, na świecie już za dwa miesiące pojawią się młode pingwiny wysiedziane przez homoseksualną parę. „Teraz pingwiny robią wszystko co w ich mocy, aby chronić swój skarb. Zmieniają się, aby utrzymać temperaturę ciała”, mówi Norbert Zahmal.

Niezwykły przypadek

Samce pingwinów, które wykazują chęć opieki nad potomstwem wciąż są ogromną rzadkością. Słynne na całym świecie londyńskie pingwiny Ronnie i Reggie wychowały pisklę o imieniu Kyton. Nie mamy wątpliwości, że rodzina Pinga i Skippera także wkrótce będzie w komplecie.  

pingwiny
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.