zobacz o co chodzi
Fot. STOCK ADOBE
O TYM SIĘ MÓWI

Homoseksualne pingwiny postanowiły założyć rodzinę!

Jak panowie Skipper i Ping sprawdzają się w roli rodziców?

Paulina Borówka 13 sierpnia 2019 17:00
zobacz o co chodzi
Fot. STOCK ADOBE

W kwietniu w berlińskim zoo pojawiły się pingwiny. Ku zdziwieniu pracowników to samce wykazały chęć posiadania potomstwa wysiadując kamienie zamiast jaj. Postanowiono podarować im prawdziwe jaja od samicy, której do macierzyństwa nie było po drodze.

W Berlinie odnaleźli dom 

Po tym, jak w zoo zamieszkało 7 pingwinów królewskich, a wśród nich tylko jedna samica, zaczęło robić się głośno o ich specyficznych upodobaniach. Zauważono, że samica nie pała zachwytem na myśl o macierzyństwie. W przeciwieństwie do niej Skipper i Ping marzyli o potomstwie do tego stopnia, że zaczęli wysiadywać kamienie! Pracownicy nie pozostali wobec tego obojętni i zaopiekowali się samcami jak prawdziwi zawodowcy. Podarowali im jaja, które samica wcześniej porzuciła. 

„Zachowują się jak modelowi rodzice”, mówi rzecznik zoo Maximilian Jäger

Jeśli jaja zostały zapłodnione, na świecie już za dwa miesiące pojawią się młode pingwiny wysiedziane przez homoseksualną parę. „Teraz pingwiny robią wszystko co w ich mocy, aby chronić swój skarb. Zmieniają się, aby utrzymać temperaturę ciała”, mówi Norbert Zahmal.

Niezwykły przypadek

Samce pingwinów, które wykazują chęć opieki nad potomstwem wciąż są ogromną rzadkością. Słynne na całym świecie londyńskie pingwiny Ronnie i Reggie wychowały pisklę o imieniu Kyton. Nie mamy wątpliwości, że rodzina Pinga i Skippera także wkrótce będzie w komplecie.  

pingwiny
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.