zobacz o co chodzi
Fot. STOCK ADOBE
O TYM SIĘ MÓWI

Homoseksualne pingwiny postanowiły założyć rodzinę!

Jak panowie Skipper i Ping sprawdzają się w roli rodziców?

Paulina Borówka 13 sierpnia 2019 17:00
zobacz o co chodzi
Fot. STOCK ADOBE

W kwietniu w berlińskim zoo pojawiły się pingwiny. Ku zdziwieniu pracowników to samce wykazały chęć posiadania potomstwa wysiadując kamienie zamiast jaj. Postanowiono podarować im prawdziwe jaja od samicy, której do macierzyństwa nie było po drodze.

W Berlinie odnaleźli dom 

Po tym, jak w zoo zamieszkało 7 pingwinów królewskich, a wśród nich tylko jedna samica, zaczęło robić się głośno o ich specyficznych upodobaniach. Zauważono, że samica nie pała zachwytem na myśl o macierzyństwie. W przeciwieństwie do niej Skipper i Ping marzyli o potomstwie do tego stopnia, że zaczęli wysiadywać kamienie! Pracownicy nie pozostali wobec tego obojętni i zaopiekowali się samcami jak prawdziwi zawodowcy. Podarowali im jaja, które samica wcześniej porzuciła. 

„Zachowują się jak modelowi rodzice”, mówi rzecznik zoo Maximilian Jäger

Jeśli jaja zostały zapłodnione, na świecie już za dwa miesiące pojawią się młode pingwiny wysiedziane przez homoseksualną parę. „Teraz pingwiny robią wszystko co w ich mocy, aby chronić swój skarb. Zmieniają się, aby utrzymać temperaturę ciała”, mówi Norbert Zahmal.

Niezwykły przypadek

Samce pingwinów, które wykazują chęć opieki nad potomstwem wciąż są ogromną rzadkością. Słynne na całym świecie londyńskie pingwiny Ronnie i Reggie wychowały pisklę o imieniu Kyton. Nie mamy wątpliwości, że rodzina Pinga i Skippera także wkrótce będzie w komplecie.  

pingwiny
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?