Premiery filmowe mn
Fot. East News
Kultura

Głośne premiery filmowe w 2023 roku

7 filmów, na których premierę czekamy z niecierpliwością 

Aleksandra Trendak 3 stycznia 2023 15:30
Premiery filmowe mn
Fot. East News

Rok 2023 zapowiada się bardzo ciekawie w świecie filmu. Na ekrany kin trafią długo wyczekiwane produkcje takich reżyserów jak Wes Anderson, Greta Gerwig lub Paula Kinga. Niezwykłe kostiumy, fantastyczni aktorzy i nietuzinkowe ploty to zaledwie kilka elementów, którymi będą się charakteryzowały nadchodzące produkcje. Sprawdźcie 7 najciekawszych produkcji, które będą miały premierę w 2023 roku. 

PRZECZYTAJ O: Oto najlepsze premiery seriali z 2022 roku

Barbie
Fot. East News

7 głośnych premier filmowych w 2023 roku: Barbie 

“Barbie” w reżyserii Grety Gerwig to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji w 2023 roku. Będzie przedstawiał historię kultowej lalki, w którą wciela się Margot Robbie, która została wygnana z Barbielandu, ponieważ nie była wystarczająco doskonała. Od tego czasu będzie doświadczać prawdziwego życia pełnego niesamowitych przygód. U boku Margot będziemy mogli zobaczyć Ryana Gosslinga w roli Kena. Film pojawi się w kinach 21 lipca 2023 roku. 

Barbie
Fot. East News

7 głośnych premier filmowych w 2023 roku: Asteroid city 

“Asteroid city” to najnowsza produkcja wybitnego reżysera, który stworzył takie filmy jak “Grand Budapest Hotel” oraz “Wyspa psów”, czyli Wesa Andersona. Jego charakterystyczny styl prowadzenia narracji, komponowania kadrów oraz tworzenia scenografi sprawia, że jego najnowszy film, który ma skupić się na niezwykłych wydarzeniach, które namieszają w ułożonym życiu Juniora Stragazera, ekscytuje i sprawia, że fani już nie mogą doczekać się premiery. W obsadzie znajdziemy prawdziwą plejadę gwiazd, między innymi Margot Robbie, Tildę Swinton, Toma Hanksa, Billa Murray’a oraz Scarlett Johansson. Premiera jest zaplanowana na 16 czerwca 2023 roku. 

7 głośnych premier filmowych w 2023 roku: Diuna: Część druga 

Pierwsza część “Diuny”, która wprowadzała nas do niezwykłej kosmicznej historii dla wielu osób jest najlepszym filmem wszechczasów. Film mógł pochwalić się efektami na najwyższym poziomie oraz niezwykłą plejadą gwiazd. Nic więc dziwnego, że wszyscy z niecierpliwością czekają na kontynuację, w której znów wrócimy na Arrakis, aby poznać dalsze losy księcia Paula granego przez Timotheego Chalameta. Po zamachu na jego i jego rodziny życie musiał on ukryć się wśród Fremenów, rdzennych mieszkańców pustynnej planety. Do Timotheego i Zandayi w drugiej części dołączy także Florence Pugh, Christopher Walken oraz Austin Butler. Premiera filmu będzie miała miejsce 3 listopada 2023. 

Diuna 2
Fot. East News

7 głośnych premier filmowych w 2023 roku: Mała Syrenka 

Kultowa bajka Disneya w 2023 roku otrzyma nową adaptację, w której będziemy mogli znowu zobaczyć Małą Syrenkę, tym razem w aktorskiej wersji. W główną rolę wciela się Halle Bailey, która świetnie wypadła już na etapie zwiastunów. Premiera odbędzie się 26 maja 2023. 

Mała Syrenka
Fot. East News

7 głośnych premier filmowych w 2023 roku: Wonka 

Ekscentryczny dżentelmen we fraku i cylindrze wraca. Tym razem jednak nie zagra go Johnny Deep, tylko Timothee Chalamet w najnowszym filmie Paula Kinga, który jest odpowiedzialny za dwie części “Paddingtona”. Świetny rodzinny seans jest gwarantowany w tym przypadku. Premiera odbędzie się 15 grudnia 2023 roku. 

Wonka
Fot. East News

7 głośnych premier filmowych w 2023 roku: Bottoms 

Emma Seligman to jedna z najzdolniejszych reżyserek na rynku. Jej debiut “Shiva Baby” dostępny na HBO Max zrobił niezwykłą furorę w Internecie i zdecydowanie warto nadrobić zaległości w oczekiwaniu na jej kolejną produkcję, czyli “Bottoms”. Seligman wraz z Rachel Sennott postanawia opowiedzieć historię queerowych licealistów, którzy zakładają tajemnicze stowarzyszenie. Będzie to czarna komedia, więc warto przygotować się na ostry i specyficzny humor, który będzie przeplatał się z ciekawymi wątkami. W produkcji będziemy mogli zobaczyć Ruby Cruz, Dagmarę Dominczyk oraz Kaię Gerber.  

7 głośnych premier filmowych w 2023 roku: Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży 

Igrzyska Śmierci wracają, tym razem w postaci prequela, który przenosi widzów do Mrocznych Dni, czyli masowego buntu dystryktów przeciwko autorytarnym rządom Kapitolu. To właśnie one były powodem to ustanowienia okrutnych igrzysk, w których udział w przyszłości weźmie Katniss Everdeen. “Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” będzie się skupiać przede wszystkim wokół postaci Coriolanusa Snowa, który jest przyszłym prezydentem republiki, granego przez Toma Blytha oraz jego podopieczniej Baird, w którą wciela się Rachel Zegler i jest reprezentantką najbiedniejszego, dwunastego dystryktu. Premiera odbędzie się 17 listopada 2023 roku. 

 

Rok 2023 zapowiada się bardzo ciekawie pod kątem premier filmowych. Na ekranie zdecydowanie triumfy będą świecić Margot Robbie, której kariera rozpędza się w niezwykłym tempie oraz Timthee Chalamet, który także dostaje coraz więcej ciekawych ról, w których wypada fantastycznie. Na który film czekacie najbardziej?  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.