Sposoby na oszczedzanie podczas pandemii 2020
Fot. Canva
O tym się mówi!

Dzień Oszczędzania: Jak zaplanować oszczędzanie w trudnym czasie pandemii 2020!

Sprawdź 5 skutecznych sposobów na odłożenie gotówki!

Aleksandra Frankowska 31 października 2020 10:28
Sposoby na oszczedzanie podczas pandemii 2020
Fot. Canva

Okres pandemii, jaki trafił się w 2020 roku nie jest łaskawy dla nikogo. Wiele biznesów upada, ludzie tracą pracę, a pieniądze niestety nie rosną na drzewach - z czegoś żyć trzeba. Rachunki się same nie zapłacą. Jeśli czujecie, że jest to moment, w którym dobrze byłoby nieco zacisnąć pasa, sprawdźcie koniecznie na czym możecie zaoszczędzić. Istnieje wiele sposobów, których nawet nie odczujecie, a pozwolą Wam odłożyć nieco gotówki na tak zwaną czarną godzinę. Z okazji Światowego Dnia Oszczędzania przygotowaliśmy dla Was 5 sprawdzonych sposobów!

1. Przelewaj codziennie określoną sumę na konto oszczędnościowe

Nie, to nie ma być 100 zł. Na początek wystarczy nawet 2 zł. Każdego dnia moglibyście wydać je na batonika, paczkę chusteczek, bilet na tramwaj. Rocznie, jesteście w stanie zaoszczędzić w ten sposób prawie 1000 zł. Pomyślcie, że jest to kwota, której codziennie nie jesteście w stanie odczuć. W skali roku, to już spore oszczędności. Wystarczy na swoim koncie bankowym ustalić stałe zlecenie na konto oszczędnościowe, które każdego dnia będzie automatycznie przelewać określoną kwotę. To działa!

Oszczednosci w trakcie pandemii
Fot. Canva

2. Sprzedaj ubrania, których już nie nosisz

Przejrzyjcie swoją szafę. Ile macie ubrań, o których mówiliście już dziesięć razy, że jeszcze się przyda, do tego schudniesz, a to przecież jest takie ładne, że szkoda wyrzucić. Ubrania piętrzą się, zajmując miejsce. Czas na wietrzenie szaf. Wybierzcie jeden z portali, które oferują sprzedaż ubrań - Vinted, Olx czy Allegro. Wystawcie tam swoje ubrania i zyskajcie oszczędności. Sprawdźcie ile warta jest Wasza szafa, zróbcie porządek w domu, a do tego zadbajcie o naturalne środowisko i dajcie swoim ubraniom drugie życie.

Oszczednosci w trakcie pandemii
Fot. Canva

3. Odkładaj resztę z zakupów

Idąc na zakupy płaćcie gotówką, a resztę, która Wam zostanie - oczywiście tę w bilonie - odkładajcie do słoika. Zanim się obejrzycie, będzie on pełen, a Wy będziecie mogli wpłacić bilon na swoje konto udając się do banku. To prostsze niż myślicie- w końcu za dużo drobnych nie będzie przeszkadzało Wam w portfelu!

Oszczednosci w trakcie pandemii
Fot. Canva

4. Zainwestuj w żarówki energooszczędne

Niektórzy twierdzą, że rocznie, żarówki energooszczędne są w stanie przynieść nawet do 300 zł oszczędności. Sprawdźcie, ile potrzebujecie ich w swoim domu. Są one droższe niż te klasyczne, jednak pobierają znacznie mniej energii. W rozliczeniu rocznym będziecie mogli sprawdzić, jak w klasyfikacji wypadł kolejny bilans. 

Oszczednosci w trakcie pandemii
Fot. Canva

5. Chodź do sklepu w listą zakupów

Znacie to uczucie, kiedy idziecie po chleb, a wracacie z nową parą jeansów i najlepszym winem, które było akurat w spektakularnej promocji? Dość! Na zakupy zabierajcie listę zakupów i ustalajcie zgodnie z własnymi sumieniami, że kupujecie tylko niezbędne rzeczy. Wybierając produkty z listy, warto się ich trzymać. Tylko od Was zależy, czy marketing produktów dostępnych w sklepie na Was zadziała, czy może jednak będziecie konsekwentni!  

Oszczednosci w trakcie pandemii
Fot. Canva

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.