Czy dom był niemym świadkiem burzliwych romansów aktorki?

Redakcja Viva! 2 lipca 2023 18:31

Rita Hayworth urodziła się 17 października 1918 roku. W latach 40. XX wieku zdobyła sławę jako jedna z największych gwiazd kina tamtych czasów. Jej rola femme fatale w filmie „Gilda” z 1946 roku przeszła do historii. Jak żyła legenda ekranu? Jak się okazuje całkiem skromnie. U szczytu swojej kariery mieszkała w przytulnym, ale  niewielkim jak na hollywoodzkie warunki domu. Willa z czterema sypialniami i czterema łazienkami w stylu Tudorów znajduje się oczywiście w Los Angeles i warta jest 3,95 miliona dolarów. Kwota, jak na Los Angeles wcale nie jest wygórowana, a dla fanów złotej ery kina dom może być prawdziwą gratką.

ZOBACZ TAKŻE: Dom Kim Kardashian w Hidden Hills to szczyt luksusu…

Dom Rity Hayworth położony jest na niewielkiej działce. Bryła przypomina mały zamek z kamiennym dziedzińcem i gankiem i wieżyczką. Zbudowany został w 1934 roku, utrzymany jest w niezwykle popularnym w ówczesnych czasach stylu, nawiązującym do klimatu epoki Tudorów w Anglii. Dom zachował oryginalny charakter, nie został zmodernizowany, ale widać, że jest dobrze utrzymany i zadbany.

W pokojach rezydencji sufity zdobią tradycyjne belkowania, a ozdobą salonu jest piękny, nastrojowy kominek. Główna sypialnia połączona jest z garderobę i łazienką - takie rozwiązanie jest popularne również obecnie.

CZYTAJ TEŻ: Miasto Aniołów. Co warto w Los Angeles?

Więcej zdjęć domu Rity Hayworth  znajdziesz w naszej galerii poniżej.  

1/4
Dom Rity Hayworth na sprzedaz 1
Copyright @mat.prasowe/Coldwell Banker Realty, Getty Images
1/4

Dom został zaprojektowany przez architekta Allena Siple. Na terenie posesji znajduje się wewnętrzny kamienny dziedziniec z kominkiem - to doskonałe miejsce do przyjmowania gości. Czy Rita Hayworth spotykała się tu z innymi gwiazdami Hollywood?

2/4
Dom Rity Hayworth na sprzedaz 6
Copyright @mat.prasowe/Coldwell Banker Realty, Getty Images
2/4

W kuchnia znajduje się oryginalne wyposażenie - kobaltowe płytki zdobią ściany, drewniana podłoga, choć wysłużona, prezentuje się szlachetnie, a drewniane szafki to klasyczny element wystroju wnętrz z lat 40. i 50.

3/4
Dom Rity Hayworth na sprzedaz 5
Copyright @mat.prasowe/Coldwell Banker Realty, Getty Images
3/4

Ściany łazienki zdobią kwadratowe płytki, ewidentnie pochodzące sprzed wielu lat. Podobnie jak umywalka w stylu retro. Łazienka jest bardzo skromna, ale ma swój niepowtarzalny urok.

4/4
Dom Rity Hayworth na sprzedaz 7
Copyright @Getty Images
4/4

Aktorka Rita Hayworth urodziła się w 1918 roku, a zmarła w 1987. Naprawdę nazywała się Margarita Carmen Cansino. Była jedną z największych gwiazd tzw. Złotej Ery Hollywood. American Film Institute umieścił ją na liście największych aktorek wszech czasów.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.