Czy dom był niemym świadkiem burzliwych romansów aktorki?

Redakcja Viva! 12 października 2021 17:30

Ten skromny jak na warunki Hollywood dom to jednak prawdziwa perełka. U szczytu swojej kariery mieszkała w nim ikona kina, Rita Hayworth, której rola w filmie Gilda przeszła do historii kinematografii. Willa z czterema sypialniami i czterema łazienkami w stylu Tudorów znajduje się oczywiście w Los Angeles i warta jest 3,95 miliona dolarów. Kwota, jak na Los Angeles wcale nie jest wygórowana, a dla fanów złotej ery kina dom może być prawdziwą gratką.

ZOBACZ TAKŻE: Dom Kim Kardashian w Hidden Hills to szczyt luksusu…

Dom Rity Hayworth położony jest na niewielkiej działce. Bryła przypomina mały zamek z kamiennym dziedzińcem i gankiem i wieżyczką. Zbudowany został w 1934 roku, utrzymany jest w niezwykle popularnym w ówczesnych czasach stylu, nawiązującym do klimatu epoki Tudorów w Anglii. Dom zachował oryginalny charakter, nie został zmodernizowany, ale widać, że jest dobrze utrzymany i zadbany.

W pokojach rezydencji sufity zdobią tradycyjne belkowania, a ozdobą salonu jest piękny, nastrojowy kominek. Główna sypialnia połączona jest z garderobę i łazienką - takie rozwiązanie jest popularne również obecnie.

CZYTAJ TEŻ: Miasto Aniołów. Co warto w Los Angeles?

Więcej zdjęć domu Rity Hayworth  znajdziesz w naszej galerii poniżej.  

1/4
Dom Rity Hayworth na sprzedaz 1
Copyright @mat.prasowe/Coldwell Banker Realty, Getty Images
1/4

Dom został zaprojektowany przez architekta Allena Siple. Na terenie posesji znajduje się wewnętrzny kamienny dziedziniec z kominkiem - to doskonałe miejsce do przyjmowania gości. Czy Rita Hayworth spotykała się tu z innymi gwiazdami Hollywood?

2/4
Dom Rity Hayworth na sprzedaz 6
Copyright @mat.prasowe/Coldwell Banker Realty, Getty Images
2/4

W kuchnia znajduje się oryginalne wyposażenie - kobaltowe płytki zdobią ściany, drewniana podłoga, choć wysłużona, prezentuje się szlachetnie, a drewniane szafki to klasyczny element wystroju wnętrz z lat 40. i 50.

3/4
Dom Rity Hayworth na sprzedaz 5
Copyright @mat.prasowe/Coldwell Banker Realty, Getty Images
3/4

Ściany łazienki zdobią kwadratowe płytki, ewidentnie pochodzące sprzed wielu lat. Podobnie jak umywalka w stylu retro. Łazienka jest bardzo skromna, ale ma swój niepowtarzalny urok.

4/4
Dom Rity Hayworth na sprzedaz 7
Copyright @Getty Images
4/4

Aktorka Rita Hayworth urodziła się w 1918 roku, a zmarła w 1987. Naprawdę nazywała się Margarita Carmen Cansino. Była jedną z największych gwiazd tzw. Złotej Ery Hollywood. American Film Institute umieścił ją na liście największych aktorek wszech czasów.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.