Czy dom był niemym świadkiem burzliwych romansów aktorki?

Redakcja Viva! 12 października 2021 17:30

Ten skromny jak na warunki Hollywood dom to jednak prawdziwa perełka. U szczytu swojej kariery mieszkała w nim ikona kina, Rita Hayworth, której rola w filmie Gilda przeszła do historii kinematografii. Co więcej, teraz dom trafił na rynek po raz pierwszy od ponad 50 lat. Willa z czterema sypialniami i czterema łazienkami w stylu Tudorów znajduje się oczywiście w Los Angeles, a jej cena wywoławcza to 3,95 miliona dolarów. Cena, jak Los Angeles. wcale nie jest wygórowana, a dla fanów złotej ery kina dom będzie prawdziwą gratką.

ZOBACZ TAKŻE: Dom Kim Kardashian w Hidden Hills to szczyt luksusu…

Dom Rity Hayworth położony jest na niewielkiej działce. Bryła przypomina mały zamek z kamiennym dziedzińcem i gankiem i wieżyczką. Zbudowany został w 1934 roku, utrzymany jest w niezwykle popularnym w ówczesnych czasach stylu, nawiązującym do klimatu epoki Tudorów w Anglii. Dom zachował oryginalny charakter, nie został zmodernizowany, ale widać, że jest dobrze utrzymany i zadbany.

W pokojach rezydencji sufity zdobią tradycyjne belkowania, a ozdobą salonu jest piękny, nastrojowy kominek. Główna sypialnia połączona jest z garderobę i łazienką - takie rozwiązanie jest popularne również obecnie.

CZYTAJ TEŻ: Miasto Aniołów. Co warto w Los Angeles?

Więcej zdjęć domu Rity Hayworth, który właśnie trafił na sprzedaż, znajdziesz w naszej galerii poniżej.  

1/4
Dom Rity Hayworth na sprzedaz 1
Copyright @mat.prasowe/Coldwell Banker Realty, Getty Images
1/4

Dom został zaprojektowany przez architekta Allena Siple. Na terenie posesji znajduje się wewnętrzny kamienny dziedziniec z kominkiem - to doskonałe miejsce do przyjmowania gości. Czy Rita Hayworth spotykała się tu z innymi gwiazdami Hollywood?

2/4
Dom Rity Hayworth na sprzedaz 6
Copyright @mat.prasowe/Coldwell Banker Realty, Getty Images
2/4

W kuchnia znajduje się oryginalne wyposażenie - kobaltowe płytki zdobią ściany, drewniana podłoga, choć wysłużona, prezentuje się szlachetnie, a drewniane szafki to klasyczny element wystroju wnętrz z lat 40. i 50.

3/4
Dom Rity Hayworth na sprzedaz 5
Copyright @mat.prasowe/Coldwell Banker Realty, Getty Images
3/4

Ściany łazienki zdobią kwadratowe płytki, ewidentnie pochodzące sprzed wielu lat. Podobnie jak umywalka w stylu retro. Łazienka jest bardzo skromna, ale ma swój niepowtarzalny urok.

4/4
Dom Rity Hayworth na sprzedaz 7
Copyright @Getty Images
4/4

Aktorka Rita Hayworth urodziła się w 1918 roku, a zmarła w 1987. Naprawdę nazywała się Margarita Carmen Cansino. Była jedną z największych gwiazd tzw. Złotej Ery Hollywood. American Film Institute umieścił ją na liście największych aktorek wszech czasów.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.