Dom Kim Kardashian i Kanye West wart 60 milionów dolarów
Fot. Getty Images
domy gwiazd

Jak mieszka kobieta z okładki Forbesa? Zaglądamy do domu Kim Kardashian!

Kosztował 60 milionów dolarów i można wejść do niego tylko w… ochraniaczach na buty!

Agnieszka Paluszyńska 12 lipca 2019 19:30
Dom Kim Kardashian i Kanye West wart 60 milionów dolarów
Fot. Getty Images

Wszyscy wiemy, że w przypadku rodziny KardashianWest, ograniczenia budżetowe nie istnieją, a kiedy chodziło o zaprojektowanie własnego domu możliwości finansowe pary są wręcz nieograniczone. Nad wykończeniem swojej posiadłości w Hidden Hills w Kalifornii, Kanye pracował razem z kolekcjonerem sztuki i architektem wnętrz - Axelem Vervoordtem. Razem stworzyli przestrzeń, której porównanie do muzeum lub świątyni nie jest przesadą, a sama Kim określa ją jako „minimalny klasztor” (co wcale nie oznacza, że jest tu skromnie!).

Dom Kim Kardashian i Kanye Westa
Fot. Materiały Prasowe

Niesamowity dom Kim i Kanye

Wnętrza minimalistycznego i pozbawionego ozdób domu wypełniają alabastrowe mury. Znajdują się w nich rzadkie, starannie dobrane meble, takie jak krzesła Gerrit Rietveld i Jeanneret oraz kolekcja asymetrycznej ceramiki, stworzona przez Takashiego Murakamiego, a także lampy Serge Mouille. Wszędzie królują biel i beż. Efektowne korytarze zostały wykonane z gipsu weneckiego, a podłoga z gipsu belgijskiego - delikatnego materiału, który może zostać naprawiony tyko przez specjalistów z Europy. Teraz już rozumiemy skąd nakaz noszenia ochraniaczy na butach!

Jednak unikatowa podłoga to nie jedyny, fascynujący element rezydencji. Na początku roku, gdy świat zobaczył wnętrza tej wspaniałej posiadłości, fani oszaleli na punkcie umywalek bez... zlewów. Kim została zmuszona do wyjaśnienia na Instagramie tajemnicy swojej modernistycznej łazienki, pisząc, że dzięki takiemu projektowi woda nie rozpryskuje się na boki i od razu spływa do niewielkiej szczeliny, służącej jako odpływ.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🗞 EXTRA EXTRA 🗞

Post udostępniony przez Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Posesję, której wielkość przekracza 800 m², strzeże przez 24 godziny na dobę ochrona. Na terenie znajduje się ogromny parking dla matowych Range Roverów, a w garażu znajduje się podobno ściana stworzona  z pudełek butów Yeezy Boost i kilkanaście markowych wózków i fotelików dla dzieci.

W utrzymanych w modernistycznym stylu belgijskim wnętrzach znajduje się sypialnia wielkość hangaru lotniczego, która sąsiaduje z przestronną łazienką. Wielka wnęka prysznicowa osłonięta jest od świata zewnętrznego ścianą ze szkła, za którą rozpościera się widok na roślinność. W kuchni znajduje się pokaźnych rozmiarów wyspa oraz kącik śniadaniowy, w którym bez problemu zmieści się 20 osób. Co zaskakujące, w otoczeniu nie widać śladu po jakimkolwiek sprzęcie kuchennym, ale w końcu mowa o kuchni pokazowej - tak, w domu jest też zwykła kuchnia, w której szef kuchni przygotowuje wszystkie posiłki. 

W drugiej części posiadłości zaprojektowano wielki salon, a w nim znajdziemy kanapę Polar Bear, projektu Jeana Royère i unikalny bielony fortepian Steinway. Pomieszczenie, jak cały dom jest przestronne, z minimalistycznym kominkiem na jednej ścianie i tajskim posągiem z VIII wieku oraz bardzo niskim, wąskim stołem naprzeciwko. To nie wszystko -  Kim ma swoją cześć domu, w której można znaleźć pomieszczenia garderobiane - w tym osobne dla torebek i butów. Kanye dysponuje oczywiście studiem nagraniowym, a dzieci mają dwupiętrowy pokój zabaw i pełnowymiarowe kino, z którego może korzystać cała rodzina.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kinda missing blonde hair

Post udostępniony przez Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Wystrój utrzymany jest w myśli japońskiej filozofii „wabi-sabi”, która skupia się na „mądrości utrzymanej w naturalnej prostocie”. West zdradził w wywiadzie dla Hollywood Reporter, że „architektura powinna przekazywać ludzkości zrozumienie proporcji i przestrzeni oraz sposobu, w jaki wpływa ona na twój nastrój”. Wasz nastrój na pewno też będzie „wabi-sabi”, jeżeli tylko macie 60 milionów dolarów na zbytku…  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!