Byrdview Estate zachwyca…

Redakcja Viva! 19 marca 2023 18:30

Ta posiadłość ma wyjątkową historię! Przez lata dom wynajmował piosenkarz Franka Sinatry, który słynął z urządzania w nim wspaniałych przyjęć. Sama Marilyn Monroe spała w domku gościnnym na terenie posiadłości. Teraz nieruchomość wyceniana jest na 21, 5 miliona dolarów. Zbudowana w 1949 roku przez Williama Pereirę, Byrdview Estate jest tylko jednym z czterech domów zaprojektowanych przez słynnego architekta. Nieruchomość usytuowana jest na ogromnej działce o powierzchni prawie 3 hektarów. Nowoczesna rezydencja w stylu midcentury składa się z trzech struktur: domu głównego, domu gościnnego (z własnym basenem) i tzw. kabany. W sumie w rezydencji o powierzchni prawie 800 metrów kwadratowych znajduje się siedem sypialni i siedem łazienek, a także dwie toalety. Dzięki wysokim sufitom w głównym domu i dużej ilości okien, które wychodzą na zewnętrzne patio i basen, dom jest przestronny i wypełniony światłem. Dom oryginalnie powstał dla Dory Hutchinson, która wynajmowała go Sinatrze przez lata po tym, jak opuściła Los Angeles i udała się do Nowego Jorku.

ZOBACZ TAKŻE: Tajemnice Hollywood: architektura złoczyńców i bohaterów. Gdzie kręcono Bonda?
 

Byrdview Estate - niesamowita posiadłość Franka Sinatry w Los Angeles

Oprócz sypialni, w domu znajduje się mnóstwo miejsc do odpoczynku i relaksu: duży salon z pełnym barem, formalny salon wypoczynkowy, mała jadalnia, formalna jadalnia oraz pokój z fortepianem, w którym Sinatra bez wątpienia spędzał mnóstwo czasu. Na zewnątrz, poza basenem, znajduje się parking na… 100 samochodów. Dom jest jednocześnie doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają prywatności, bo leży na tak dużym terenie, że wścibskie oczy paparazzich nie mają tu wstępu. Dom miał różnych właścicieli i wystąpił też w znanych serialach telewizyjnych - „Mad Men” oraz „Californication”, a także w filmach - m.in. w „Dreamgirls”.

Zobacz wnętrza posiadłości w naszej galerii! 


CZYTAJ TEŻ: Ten apartament w Nowym Jorku był pechowy dla Scarlett Johansson

1/5
Dom Franka Sinatry na sprzedaz wnetrze
Copyright @SCOTT EVERTS FOR SOTHEBY'S INTERNATIONAL REALTY
1/5

Jasne, przestrzenne wnętrza zdobią mocne kolorystyczne akcenty.

2/5
Dom Franka Sinatry na sprzedaz hol
Copyright @SCOTT EVERTS FOR SOTHEBY'S INTERNATIONAL REALTY
2/5

W domu zachwycają dzieła sztuki, które wspaniale komponują się z wnętrzami posiadłości.

3/5
Dom Franka Sinatry na sprzedaz kuchnia
Copyright @SCOTT EVERTS FOR SOTHEBY'S INTERNATIONAL REALTY
3/5

Duża kuchnia jest niezwykle funkcjonalna.

4/5
Dom Franka Sinatry na sprzedaz salon
Copyright @SCOTT EVERTS FOR SOTHEBY'S INTERNATIONAL REALTY
4/5

Przestrzeń wypoczynkowa z oknami wychodzącymi na basen.

5/5
Dom Franka Sinatry na sprzedaz sypialnia
Copyright @SCOTT EVERTS FOR SOTHEBY'S INTERNATIONAL REALTY
5/5

Jedna z sypialni - kto nie chciałby się budzić z takim widokiem za oknem?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.