Byrdview Estate zachwyca! Teraz posiadłość została wystawiona sprzedaż…

Redakcja Viva! 31 sierpnia 2021 17:30

Ta posiadłość ma wyjątkową historię! Przez lata wynajmował go piosenkarz Franka Sinatry, który słynął z urządzania w domu wspaniałych przyjęć. Sama Marilyn Monroe spała w domku gościnnym na terenie posiadłości. Teraz, po 25 latach nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 21, 5 miliona dolarów!

Zbudowana w 1949 roku przez Williama Pereirę, Byrdview Estate jest tylko jednym z czterech domów zaprojektowanych przez słynnego architekta. Nieruchomość usytuowana jest na ogromnej działce o powierzchni prawie 3 hektarów. Nowoczesny dom w stylu midcentury składa się z trzech struktur: domu głównego, domu gościnnego (z własnym basenem) i tzw. kabany. W sumie w rezydencji o powierzchni prawie 800 metrów kwadratowych znajduje się siedem sypialni i siedem łazienek, a także dwie toalety. Dzięki wysokim sufitom w głównym domu i dużej ilości okien, które wychodzą na zewnętrzne patio i basen, dom jest przestronny i wypełniony światłem. Dom oryginalnie powstał dla Dory Hutchinson, która wynajmowała go Sinatrze przez lata po tym, jak opuściła Los Angeles i udała się do Nowego Jorku.

Zobacz także: Tajemnice Hollywood: architektura złoczyńców i bohaterów. Gdzie kręcono Bonda?
 

Byrdview Estate - niesamowita posiadłość Franka Sinatry w Los Angeles

Oprócz sypialni, w domu znajduje się mnóstwo miejsc do odpoczynku i relaksu: duży salon z pełnym barem, formalny salon wypoczynkowy, mała jadalnia, formalna jadalnia oraz pokój z fortepianem, w którym Sinatra bez wątpienia spędzał mnóstwo czasu. Na zewnątrz, poza basenem, znajduje się parking na… 100 samochodów. Dom jest jednocześnie doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają prywatności, bo leży na tak dużym terenie, że wścibskie oczy paparazzich nie mają tu wstępu. Dom miał różnych właścicieli i wystąpił też w znanych serialach telewizyjnych - „Mad Men” oraz „Californication”, a także w filmach - m.in. w „Dreamgirls”.

Zobacz wnętrza posiadłości w naszej galerii!
 

1/5
Dom Franka Sinatry na sprzedaz wnetrze
Copyright @SCOTT EVERTS FOR SOTHEBY'S INTERNATIONAL REALTY
1/5

Jasne, przestrzenne wnętrza zdobią mocne kolorystyczne akcenty.

2/5
Dom Franka Sinatry na sprzedaz hol
Copyright @SCOTT EVERTS FOR SOTHEBY'S INTERNATIONAL REALTY
2/5

W domu zachwycają dzieła sztuki, które wspaniale komponują się z wnętrzami posiadłości.

3/5
Dom Franka Sinatry na sprzedaz kuchnia
Copyright @SCOTT EVERTS FOR SOTHEBY'S INTERNATIONAL REALTY
3/5

Duża kuchnia jest niezwykle funkcjonalna.

4/5
Dom Franka Sinatry na sprzedaz salon
Copyright @SCOTT EVERTS FOR SOTHEBY'S INTERNATIONAL REALTY
4/5

Przestrzeń wypoczynkowa z oknami wychodzącymi na basen.

5/5
Dom Franka Sinatry na sprzedaz sypialnia
Copyright @SCOTT EVERTS FOR SOTHEBY'S INTERNATIONAL REALTY
5/5

Jedna z sypialni - kto nie chciałby się budzić z takim widokiem za oknem?

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.