Dzień czekolady
Fot. Adobe Stock
PODRÓŻE

Domek z czekolady we Francji! Poznaj prawdziwy smak luksusu!

Ile trzeba za nią zapłacić?

Gabriela Łaskowska 5 października 2018 17:32
Dzień czekolady
Fot. Adobe Stock

Domki wykonane ze słodyczy pewnie od razu kojarzą Ci się z bajkami. Kto z nas, czytając Jasia i Małgosię, nie marzył o tym, aby znaleźć się w piernikowej chatce? Teraz możesz spełnić swoje marzenie! Mamy jednak coś dużo lepszego. We francuskiej miejscowości Sèvres, znajdziecie chatkę w całości wykonaną z… czekolady! 

Jak wygląda w środku?

Zaprojektowana i zbudowana została przez znanego francuskiego cukiernika Jean-Luc Decluzeau, który specjalizuje się w czekoladowych rzeźbach. Domek ma powierzchnię 18 metrów kwadratowych i może pomieścić 4 osoby. Na jego budowę wykorzystano aż 1,5 tony czekolady! Ściany domku, dach, komoda, zegar, kubki, książki, żyrandol, a nawet kominek - wszystko powstało z tego kakaowego przysmaku. To jednak nie koniec czekoladowych atrakcji. Wychodząc na zewnątrz dojdziecie do… czekoladowego stawu i kwietnika.

Goście będą mieli również okazję wziąć udział w warsztatach, prowadzonych przez samego Decluzeau, podczas których własnoręcznie spersonalizują czekoladowe mini-domki.

Ile trzeba zapłacić za noc?

Noc w czekoladowej chatce kosztuje 50 euro za osobę. Jeśli już jesteś gotowy do spakowania się i wyjechania do Francji, musimy ostudzić Twój entuzjazm. Domek cieszy się ogromną popularnością, więc terminy są rezerwowane na kilka miesięcy wprzód! Musisz więc uzbroić się w cierpliwość. Jednak zapewniamy, że warto!  

czekoladowy dom
Fot. BOOKING.COM

czekoladowy dom
Fot. BOOKING.COM

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.