Dzień czekolady
Fot. Adobe Stock
PODRÓŻE

Domek z czekolady we Francji! Poznaj prawdziwy smak luksusu!

Ile trzeba za nią zapłacić?

Gabriela Łaskowska 5 października 2018 17:32
Dzień czekolady
Fot. Adobe Stock

Domki wykonane ze słodyczy pewnie od razu kojarzą Ci się z bajkami. Kto z nas, czytając Jasia i Małgosię, nie marzył o tym, aby znaleźć się w piernikowej chatce? Teraz możesz spełnić swoje marzenie! Mamy jednak coś dużo lepszego. We francuskiej miejscowości Sèvres, znajdziecie chatkę w całości wykonaną z… czekolady! 

Jak wygląda w środku?

Zaprojektowana i zbudowana została przez znanego francuskiego cukiernika Jean-Luc Decluzeau, który specjalizuje się w czekoladowych rzeźbach. Domek ma powierzchnię 18 metrów kwadratowych i może pomieścić 4 osoby. Na jego budowę wykorzystano aż 1,5 tony czekolady! Ściany domku, dach, komoda, zegar, kubki, książki, żyrandol, a nawet kominek - wszystko powstało z tego kakaowego przysmaku. To jednak nie koniec czekoladowych atrakcji. Wychodząc na zewnątrz dojdziecie do… czekoladowego stawu i kwietnika.

Goście będą mieli również okazję wziąć udział w warsztatach, prowadzonych przez samego Decluzeau, podczas których własnoręcznie spersonalizują czekoladowe mini-domki.

Ile trzeba zapłacić za noc?

Noc w czekoladowej chatce kosztuje 50 euro za osobę. Jeśli już jesteś gotowy do spakowania się i wyjechania do Francji, musimy ostudzić Twój entuzjazm. Domek cieszy się ogromną popularnością, więc terminy są rezerwowane na kilka miesięcy wprzód! Musisz więc uzbroić się w cierpliwość. Jednak zapewniamy, że warto!  

czekoladowy dom
Fot. BOOKING.COM

czekoladowy dom
Fot. BOOKING.COM

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?