Dzień czekolady
Fot. Adobe Stock
PODRÓŻE

Domek z czekolady we Francji! Poznaj prawdziwy smak luksusu!

Ile trzeba za nią zapłacić?

Gabriela Łaskowska 5 października 2018 17:32
Dzień czekolady
Fot. Adobe Stock

Domki wykonane ze słodyczy pewnie od razu kojarzą Ci się z bajkami. Kto z nas, czytając Jasia i Małgosię, nie marzył o tym, aby znaleźć się w piernikowej chatce? Teraz możesz spełnić swoje marzenie! Mamy jednak coś dużo lepszego. We francuskiej miejscowości Sèvres, znajdziecie chatkę w całości wykonaną z… czekolady! 

Jak wygląda w środku?

Zaprojektowana i zbudowana została przez znanego francuskiego cukiernika Jean-Luc Decluzeau, który specjalizuje się w czekoladowych rzeźbach. Domek ma powierzchnię 18 metrów kwadratowych i może pomieścić 4 osoby. Na jego budowę wykorzystano aż 1,5 tony czekolady! Ściany domku, dach, komoda, zegar, kubki, książki, żyrandol, a nawet kominek - wszystko powstało z tego kakaowego przysmaku. To jednak nie koniec czekoladowych atrakcji. Wychodząc na zewnątrz dojdziecie do… czekoladowego stawu i kwietnika.

Goście będą mieli również okazję wziąć udział w warsztatach, prowadzonych przez samego Decluzeau, podczas których własnoręcznie spersonalizują czekoladowe mini-domki.

Ile trzeba zapłacić za noc?

Noc w czekoladowej chatce kosztuje 50 euro za osobę. Jeśli już jesteś gotowy do spakowania się i wyjechania do Francji, musimy ostudzić Twój entuzjazm. Domek cieszy się ogromną popularnością, więc terminy są rezerwowane na kilka miesięcy wprzód! Musisz więc uzbroić się w cierpliwość. Jednak zapewniamy, że warto!  

czekoladowy dom
Fot. BOOKING.COM

czekoladowy dom
Fot. BOOKING.COM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…