życie na Marsie 2019
Fot. Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

Czy życie na Marsie istnieje? Naukowiec NASA nie pozostawia wątpliwości!

Niebawem poznamy odpowiedź

Redakcja VIVA! 4 października 2019 18:29
życie na Marsie 2019
Fot. Adobe Stock

O tym czy życie na Marsie istnieje, naukowcy dyskutują już od dawna. Powstało na ten temat bardzo dużo sprzecznych publikacji. Tym razem jednak wszystko wskazuje na to, że jesteśmy bardzo blisko konkretnych odkryć. W ocenie dr Jamesa L. Greena, jednego z najwybitniejszych naukowców związanych z NASA, życie na Marsie może zostać odkryte zaledwie w ciągu, kilku najbliższych miesięcy. Green porównuje to odkrycie do przewrotu kopernikańskiego, które miało miejsce w XVI wieku. 

Zapoczątkuje to zupełnie nowy rodzaj myślenia. Uważam, że nie jesteśmy jeszcze na to gotowi. Martwi mnie to, bo jesteśmy już blisko odkrycia i poinformowania o tym świata – mówi dr James L. Green. 

Mars 2019
Fot. Adobe Stock

Naukowiec James L. Green przekonuje, że o tym, czy na Marsie faktycznie istnieją jakiekolwiek formy dowiemy się już niebawem. Obecnie realizowane są dwie bardzo ważne misje, za które odpowiedzialni są NASA oraz Europejska Agencja kosmiczna. Wysłane przez nich łaziki, wylądują na Czerwonej Planecie już w 2021 roku. A to wiąże się z tym, że znalezienie życia na Marsie to nie jest już bardzo odległy termin. Możliwe, że już za 2 lata będziemy mieli konkretną odpowiedź, na to nurtujące nasz pytanie.
 

Czerwona Planeta Mars 2019
Fot. Adobe Stock

Odkryto przecież wodę na Marsie w 2018 roku

Pamiętajmy, że informacje o odkryciu na Czerwonej Planecie wody, pojawiło się już w 2018 roku. Dane zebrane przez radar wysłanej przez ESA sondy Mars Express wskazały na to, że zbiornik ciekłej wody znajduje się pod warstwami lodu i pyłu w rejonie południowego bieguna Marsa. Nie brak dowodów, że w przeszłości woda była obecna na powierzchni planety. Świadczą o tym chociażby wyschnięte doliny rzek. Zarówno okrążające planetę sondy, jak i lądowniki oraz łaziki wykryły też wcześniej obecność minerałów, które mogą powstać tylko w obecności płynnej wody. 

Myślicie, że jesteśmy blisko wielkiego odkrycia?
 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.