Zamieszkaj w domu Harry'ego Pottera
Fot. East News/Getty Images
podróże

Zamieszkaj w prawdziwym domu Harry'ego Pottera!

To będzie niezapomniane przeżycie…

Redakcja VIVA! 6 listopada 2019 20:00
Zamieszkaj w domu Harry'ego Pottera
Fot. East News/Getty Images

Fani Harry'ego Pottera będą zachwyceni! Mają teraz okazję zatrzymać się w uroczym domku z XIV wieku, który w słynnych filmach o przygodach Harry'ego Pottera wystąpił jako dom dzieciństwa głównego bohatera. Dom znajdował się w miejscowości Godric's Hollow, która od końca XVII wieku była ponoć schronieniem dla czarownic, czarodziejów i ich rodzin. Oczywiscie, Godric's Hollow to miejsce fikcyjne. Ale dom Harry'ego istnieje naprawdę. Znany jest jako De Vere House i znajduje się w środku średniowiecznej osady w miejscowości Lavenham w Anglii. W samym Lavenham znajduje się zresztą 300 pięknych zabytkowych nieruchomościami. Jest więc to ciekawy punkt wycieczki nie tylko dla fanów książek o Harrym Potterze.

Zatrzymaj się w domu Harry'ego Pottera

Na portalu Airbnb można zarezerować pobyt w De Vere House. Do Waszej dyspozycji będą dwie sypialnie z łazienką, salon z kominkiem opalanym drewnem i ogród na dziedzińcu. Jadalnia znajdująca się w głównym skrzydle domu serwuje pełne śniadanie angielskie.

Zamieszkaj w domu Harry'ego Pottera
Fot. Getty Images

Historia De Vere House

Dom podobno nawiedzają duchy… w tym duch zmarłego w Tower of London syna hrabiego i duch sir Francisa Vere, który zginął podczas wojny trzydziestoletniej. Właściele domostwa zapewniają jednak, że „wszystkie niepokojące zjawiska mają doskonałe naukowe wyjaśnienie”. Fanów Pottera na pewno nie zdziwią opowieści o duchach. Godrick's Hollow to miejsce o mrocznej historii - Lord Voldemort zabił rodziców małego Harry'ego, Lily i Jamesa.

Zamieszkaj w domu Harry'ego Pottera
Fot. Getty Images

Zamieszkaj w domu Harry'ego Pottera
Fot. mat. prasowe

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.