Zamieszkaj w domu Harry'ego Pottera
Fot. East News/Getty Images
podróże

Zamieszkaj w prawdziwym domu Harry'ego Pottera!

To będzie niezapomniane przeżycie…

Redakcja VIVA! 6 listopada 2019 20:00
Zamieszkaj w domu Harry'ego Pottera
Fot. East News/Getty Images

Fani Harry'ego Pottera będą zachwyceni! Mają teraz okazję zatrzymać się w uroczym domku z XIV wieku, który w słynnych filmach o przygodach Harry'ego Pottera wystąpił jako dom dzieciństwa głównego bohatera. Dom znajdował się w miejscowości Godric's Hollow, która od końca XVII wieku była ponoć schronieniem dla czarownic, czarodziejów i ich rodzin. Oczywiscie, Godric's Hollow to miejsce fikcyjne. Ale dom Harry'ego istnieje naprawdę. Znany jest jako De Vere House i znajduje się w środku średniowiecznej osady w miejscowości Lavenham w Anglii. W samym Lavenham znajduje się zresztą 300 pięknych zabytkowych nieruchomościami. Jest więc to ciekawy punkt wycieczki nie tylko dla fanów książek o Harrym Potterze.

Zatrzymaj się w domu Harry'ego Pottera

Na portalu Airbnb można zarezerować pobyt w De Vere House. Do Waszej dyspozycji będą dwie sypialnie z łazienką, salon z kominkiem opalanym drewnem i ogród na dziedzińcu. Jadalnia znajdująca się w głównym skrzydle domu serwuje pełne śniadanie angielskie.

Zamieszkaj w domu Harry'ego Pottera
Fot. Getty Images

Historia De Vere House

Dom podobno nawiedzają duchy… w tym duch zmarłego w Tower of London syna hrabiego i duch sir Francisa Vere, który zginął podczas wojny trzydziestoletniej. Właściele domostwa zapewniają jednak, że „wszystkie niepokojące zjawiska mają doskonałe naukowe wyjaśnienie”. Fanów Pottera na pewno nie zdziwią opowieści o duchach. Godrick's Hollow to miejsce o mrocznej historii - Lord Voldemort zabił rodziców małego Harry'ego, Lily i Jamesa.

Zamieszkaj w domu Harry'ego Pottera
Fot. Getty Images

Zamieszkaj w domu Harry'ego Pottera
Fot. mat. prasowe

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.