4-etap-odmrazania-gospodarki-2020
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Czwarty etap odmrażania gospodarki! Nie będzie już limitu osób w sklepach i restauracjach!

Czy od 30 maja możemy już normalnie funkcjonować?

Agata Zych 27 maja 2020 14:16
4-etap-odmrazania-gospodarki-2020
Fot. Adobe Stock

Dzisiaj 27 maja 2020 roku, odbyła się kolejna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, na której ogłoszono harmonogram łagodzenia kolejnych obostrzeń, czyli tzw. czwarty etap odmrażania gospodarki. Zgodnie ze wcześniejszymi założeniami, w czwartym etapie do funkcjonowania wracają: siłownie, kluby fitness, ale również kina, teatry, cyrki i filharmonie (od 6 czerwca). Jak się dowiedzieliśmy rząd podjął również decyzję, dotyczącą imprez plenerowych. Od 30 maja będzie można organizować imprezy masowe, koncerty i imprezy sportowe do 150 osób. Nie dotyczy to jedynie dyskotek. Zniesione zostały również ograniczenia liczy osób przebywających w sklepach oraz restauracjach, ma to wyraźnie wpłynąć na rozwój biznesu tych branż oraz aktywność klientów w miejscach publicznych. Zapadła również decyzja, na którą czekali wszyscy Polacy dotycząca noszenia maseczek, zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Zgodnie z ustaleniami rządu, możemy zdjąć maseczki już 30 maja, czyli w najbliższą sobotę. Nie musimy nosić ich na świeżymi powietrzu, przy zachowaniu dystansu 2 metrów. Maseczki nadal nosimy w sklepach, urzędach, kinach, teatrach itp. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Zasady przebywania w restauracjach, barach,  sklepach po 30 maja 2020

Od 30 maja 2020 (najbliższa sobota), nie będzie panowała zasada ograniczeń ilości osób przebywających w sklepach i restauracjach. Oczywiście nadal powinniśmy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i zachować odstęp 2 metrów. Nadal powinniśmy zakrywać usta oraz nos, aż do moment zajęcia stolika w restauracji. Limit osób został również zniesiony w takich miejscach publicznych jak: kościoły i miejsca kultu religijnego, sklepy, poczty, czy targi.

brak-limitu-osob-sklepy
Fot. Adobe Stock

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.