Fot. instagram.com/europejskigrill/
KUCHNIA

Te warszawskie restauracje otrzymały w tym roku wyróżnienie w przewodniku Michelin!

Poznaj nowe lokale, które na pewno trzeba odwiedzić!

Ksenia Krasko 3 kwietnia 2019 15:30
Fot. instagram.com/europejskigrill/

Firma Michelin zajmuje się nie tylko produkcją opon! Przewodnik „Main Cities of Europe” istnieje na rynku od ponad 100 lat, i uznany jest za najważniejszy przewodnik kulinarny na świecie. Informacje praktyczne i nadane wyróżnienia aktualizowane są co roku – dlatego na tegorocznej liście pojawiły się nowe lokale z Warszawy!

Restauracje z Gwiazdką Michelin w Warszawie

Obecność lokalu w przewodniku „Main Cities of Europe” jest dużym sukcesem! Decyzję podejmują inspektorzy Michelin, którzy anonimowo oceniają restauracje. W przeciwieństwie do Gwiazdek Michelin, które przyznawane są kolegialnie przez trzech inspektorów, za decyzję o umieszczeniu konkretnego miejsca w przewodniku może odpowiadać jedna osoba. Jakie symbole przyznawane są restauracjom? Gwiazdki Michelin to najwyższa ocena walorów smakowych potraw, oznaczenie Bib Gourmand podkreśla doskonały stosunek jakości do ceny, a Sztućce – Łyżka i Widelec – przyznawane są za wystrój, jakość obsługi i atmosferę lokalu.

Inspektorzy Michelin wyróżnili w tegorocznym przewodniku 27 lokali ze stolicy, w tym trzy nowe miejsca! To Chłodna 15 by Wilamowski, Europejski Grill oraz Bez Gwiazdek. Dodatkowo, Kieliszki na Hożej zdobyły oznaczenie Bib Gourmand przyznawane za korzystny stosunek jakości potraw do ich ceny. Restauracje Atelier Amaro oraz Senses utrzymały przyznane wcześniej Gwiazdki Michelin, a sześć lokali, wyróżnionych w zeszłym roku, zniknęło z zestawienia, w tym Ale Gloria Magdy Gessler.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez BezGwiazdek (@bezgwiazdek)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chlodna15 by Wilamowski (@chlodna15)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Europejski Grill (@europejskigrill)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kieliszki na Hożej (@kieliszkinahozej)

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.