Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wegan

Gabriela Łaskowska 1 listopada 2018 11:32

Dieta wegańska jest ostatnio coraz bardziej popularna. Nic więc dziwnego, że powstaje coraz więcej restauracji, które specjalizują się właśnie w kuchni roślinnej. Taki sposób odżywiania jest nie tylko modny, ale również bardzo lekki i zdrowy. Ludzi często zniechęca do weganizmu przeświadczenie, że jest to dieta dająca bardzo mało możliwości kulinarnych. A przecież dieta wegańska to nie tylko warzywa i owoce. Skrajne diety, wykluczające wiele składników, wbrew pozorom mogą być ciekawsze, przez łączenie nietypowych smaków. Sprawdźcie najlepsze restauracje wegańskie w Polsce.  

1/5
wegańskie restauracje
Copyright @STOCK ADOBE
1/5

REburger, Katowice
Restauracja posiada w swojej ofercie nie tylko zdrowe, roślinne burgery, ale również pyszne sałatki i smoothie. Skupiają się nie tylko na promocji kuchni wegańskiej, ale również zdrowego sposobu odżywiania.

2/5
wegańskie restauracje
Copyright @STOCK ADOBE
2/5

Lokal Vegan Bistro, Warszawa
Restauracja posiada w menu ciekawe pozycje, jak wegański „schabowy”, wegański burger czy wegańskie kiełbaski.

3/5
wegańskie restauracje
Copyright @STOCK ADOBE
3/5

Guga Sweet&Spicy, Gdańsk
Restauracja, stworzona przez grupę przyjaciół, to miejsce, w którym zjemy pyszne dania z ekologicznych i sezonowych produktów. W menu znajdziemy m.in. ramen, thai wok i sajgonki.

4/5
wegańskie restauracje
Copyright @STOCK ADOBE
4/5

Geranium Caffe Vege Kuchnia, Poznań
Serwowane tam są potrawy wegańskie i wegetariańskie dopasowane do aktualnej pory roku. Menu zawiera m.in. pyszne zupy i wegańskie kotlety.

5/5
wegańskie restauracje
Copyright @STOCK ADOBE
5/5

Glonojad, Kraków
Ten wegetariański bar ma bardzo bogate menu. Zjemy tu m.in. panini na śniadanie i lasagne na obiad. Znajdzie się tu coś i dla fanów kuchni meksykańskiej i polskiej.

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.