Warszawskie restauracje z widokiem
Fot. mat.prasowe KLONN
kuchnia

Oto 5 warszawskich restauracji z najpiękniejszym widokiem

To miejsca jak z utopii!

Wiktoria Oskroba 10 czerwca 2024 20:15
Warszawskie restauracje z widokiem
Fot. mat.prasowe KLONN

Obecnie wybierając najlepszy lokal na obiad z rodziną, przyjaciółmi czy na spotkanie biznesowe nie sugerujemy się już tylko świetną kuchnią. Obecnie restauracje coraz częściej wykorzystują walory otoczenia, by stworzyć jak najbardziej przyjazne miejsce dla swoich gości. Wytypowaliśmy kilka propozycji na mapie warszawy, w których malownicza przestrzeń łączy się z doskonałą kuchnią. Dowiedz się, która z nich jest naszym faworytem!

ZOBACZ TAKŻE: W Grecji powstaje ''miasto-kwadrans''. Na czym polega jego koncepcja? 15 minut będzie w tym projekcie kluczowe

Najlepsze restauracje z widokiem w Warszawie: Klonn

To zdecydowanie nasz numer jeden - prawdziwa enklawa w samym sercu Warszawy, gdzie oprócz wyrafinowanych smaków możemy cieszyć się kojącym otoczeniem zieleni! Restauracja  Klonn zlokalizowana jest wewnątrz parku w sąsiedztwie majestatycznego 200-letniego drzewa. Możemy liczyć tu na jakościową, atrakcyjnie serwowaną kuchnię sezonową, za którą odpowiada szef kuchni Adam Anikiel. Dodatkowo, funkcjonalne menu pozwala na dzielenie się potrawami zgodnie z ideą food sharingu. To idealne miejsce na wyjście z przyjaciółmi, na randkę czy rozmowę biznesową! 

Warszawskie restauracje z widokiem
Fot. mat.prasowe KLONN

Warszawskie restauracje z widokiem
Fot. mat.prasowe KLONN

Najlepsze restauracje z widokiem w Warszawie: Reforma

W tym lokalu urzeka nas przede wszystkim kameralna atmosfera. Ponieważ miejsce to jest usytuowane z dala od centrum miasta, możemy liczyć tam na błogi spokój, który potęguje otoczenie pięknego ogrodu. W tym samym obiekcie znajduje się klub sportowy, a kuchnia dedykowana jest zarówno dającym o zdrowy tryb życia, jak i szukającym wykwintnych smaków. Dania składają się ze świeżych sezonowych składników. To idealne miejsce na rodzinny obiad czy spotkanie z bliską osobą. 


Najlepsze restauracje z widokiem w Warszawie: Muzealna

Miejsce jest unikalne ze względu na usytuowanie bezpośrednio w gmachu Muzeum Narodowego. Wewnątrz otoczą nas dzieła polskiego designu, w ogródku zaś bujna zieleń, która oddziela nas od zgiełku miasta. W menu znajdziemy oryginalne wersje dań kuchni polskiej opartych na świeżych, sezonowych produktach. W lokalu możemy liczyć na swobodną atmosferę w sam raz na spotkanie ze znajomymi.

Najlepsze restauracje z widokiem w Warszawie: DZiK

Restauracja zlokalizowana jest w przedwojennej willi z lat 20. Na jej tyłach możemy cieszyć się sielankową atmosferą malowniczego ogrodu. Nonszalancki wystrój gwarantuje luźną atmosferę, gdzie oprócz relaksu się na wygodnym leżaku, możemy liczyć na świeżą, sezonową kuchnię w pomysłowym wydaniu.

Najlepsze restauracje z widokiem w Warszawie: Raj w Niebie

Za wyjątkowość tego lokalu odpowiada przede wszystkim kuchnia hawajska. To ona kreuje klimat tego miejsca. W bajkowym ogródku możemy na chwilę przenieść się do innego świata. Czekają tam na nas egzotyczne palmy i kwiaty otoczone girlandami świetlnymi. Prawdziwy raj w środku miasta!

Raj w Niebie

Warszawskie restauracje z widokiem
Fot. mat.prasowe

CZYTAJ TEŻ: Ranking 2024: Te modne restauracje zaspokoją najbardziej wybredne kubki smakowe. Którą odwiedzisz w tym sezonie?

Które miejsce wybierzecie na letnie spotkanie w malowniczej atmosferze?  

Klonn

Warszawskie restauracje z widokiem
Fot. mat.prasowe KLONN

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.