Czy siłownie i restauracje beda otwarte?
Fot. Canva/East News
O tym się mówi!

Czy siłownie i restauracje zostaną otwarte w lutym 2021? Premier podaje warunki!

Przedstawiciele branży gastronomicznej i sportowej mają dość!

Aleksandra Frankowska 19 stycznia 2021 11:27
Czy siłownie i restauracje beda otwarte?
Fot. Canva/East News

Według najnowszych informacji, premier Mateusz Morawiecki podał do wiadomości, że w lutym – dzięki nowym protokołom sanitarnym – możliwe będzie otwarcie poszkodowanych branż, takich jak gastronomia, czy sport. To bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza, że ich przedstawiciele są w wielu przypadkach już na skraju bankructwa.

Obostrzenia przedłużone do końca stycznia

Rząd przedłużył panujące od końca grudnia obostrzenia aż do 31 stycznia z możliwością zmiany terminu. Póki co, nie wiemy jak długo będą one obowiązywać. Zamknięte są między innymi hotele, restauracje, kluby fitness, siłownie i baseny.

Kiedy zostaną otwarte restauracje i siłownie?

Premier Morawiecki zapowiedział, że zarówno gastronomia, jak i branża sportowa zostały zamknięte z uwagi na największe ryzyko zakażeń. To, kiedy zostaną otwarte ponownie, zależy przede wszystkim od sytuacji epidemicznej w kraju, ale nie tylko.

Chciałbym, aby te branże były otwarte jak najszybciej. W ciągu najbliższych 10 dni będziemy chcieli opracować z tymi branżami protokoły funkcjonowania w pandemii. W lutym - ale trudno mi powiedzieć, od którego lutego - będziemy chcieli te protokoły wdrażać w życie

Akcja przedsiębiorców #otwieraMY

Wciąż przedłużane obostrzenia, a co za tym idzie – zamknięte restauracje, hotele i siłownie to ogromne straty finansowe dla wielu branż. Niestety dofinansowania z rządu są niewystarczające – wiele biznesów splajtowało. W związku z tym 18 stycznia ruszyła akcja #otwieraMY, w ramach której przedsiębiorcy dotknięci kryzysem gospodarczym, wbrew obostrzeniom, otworzyli swoje biznesy. Na wirtualnej mapie można znaleźć tych, którzy postanowili sprzeciwić się obostrzeniom. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.