Porządki wiosenne w szafie - sprzątanie garderoby
Fot. Adobe.Stock.com
styl życia

Czas na wiosenne porządki w szafie!

Nie wiesz od czego zacząć? Podpowiadamy, jak zrobić remanent w garderobie

Redakcja VIVA! 14 marca 2020 15:30
Porządki wiosenne w szafie - sprzątanie garderoby
Fot. Adobe.Stock.com

Zagrożenie koronawirusem zatrzymuje nas w domu. Czym się zająć? Warto ogarnąć przestrzeń, która nas otacza - zagracone po zimie mieszkanie potrzebuje oddechu! Oczywiście najgorzej jest w szafach z ubraniami - wystarczy kilka miesięcy, żeby półki dosłownie zaczęły się uginać pod ciężarem ubrań i dodatków, których nigdy nie założymy… 

Wiosenne porządki w szafie

Pierwszym krokiem do uporządkowania szafy jest ocena tego, co jest w środku i pozbycie się wszystkiego, czego nie potrzebujesz lub z czego nie korzystasz. „Najważniejszym krokiem jest pozbycie się przedmiotów, które nie wywołują w Tobie radości - zdziwisz się, ile mniej będziesz przechowywać po wykonaniu tego pierwszego kroku”, zdradza ekspert organizacji przestrzeni Marie Kondo. Najlepiej po prostu wyjmij wszystko z szafy - wreszcie zobaczysz, co w niej masz!

Umyj szafę

Szafa jest pusta? To jedyna okazja, żeby porządnie ja wysprzątać. Odkurz i umyj półki.

Segreguj rzeczy wedle kolorów i typów

Rozłóż ubranie, buty i akcesoria według koloru i typu, upewniając się, że często noszone przedmioty są w najbardziej dostępnym miejscu.

Pamiętaj, żeby swetry układać na półkach - są delikatne i powieszone na wieszakach mogą się łatwo odkształcić. Do szuflad wkładaj male rzeczy. Zrolowane bluzki będą łatwiej dostępne niż ułożone klasycznie jedna na drugą na półce.

Wprowadź system pudełek!

W szafie jest kilka miejsc, które ciężko trzymać uporządkowane. Twoja szuflada z bielizną jest  doskonałym przykładem. Te delikatne (jedwabna bielizna) lub małe rzeczy (skarpetki, majtki) przechowuj w pudełkach lub pojemnikach.

Nie wiesz gdzie przechowywać biżuterię? Wykorzystaj do tego małe miseczki i pudełeczka - tak schowane rzeczy będą widoczne i zarazem nie pomieszają się ze sobą.

Masz możliwość wygospodarowania fragmentu wieszaka na tzw. rzeczy na jutro? To doskonałe rozwiązanie - niech przygotowywanie wieczorem looków na następny dzień wejdzie Ci w nawyk, oszczędzisz rano mnóstwo czasu.

Pamiętaj, żeby do szafy włożyć woreczek zapachowy - odstraszy niebezpieczne mole ubraniowe i sprawi, że wnętrze szafy będzie pięknie pachniało.

Utrzymaj porządek w garderobie!

Nie pozwól, aby cała Twoja praca poszła na marne. Aby utrzymać porządek, raz  miesiącu rób szybki przegląd szafy i dbaj o porządek na co dzień.

Porządki wiosenne w szafie - sprzątanie garderoby
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!