And Just Like That
Fot. James Devaney/GC Images
O tym się mówi!

Co łączy film "Diabeł ubiera się u Prady" z serialem "And Just Like That"?

Chodzi o miejsce, gdzie kręcone był sceny

Aleksandra Frankowska 13 lipca 2023 14:27
And Just Like That
Fot. James Devaney/GC Images

Tajemniczy dom, który stał się znakiem rozpoznawczym dwóch popularnych produkcji filmowych, znów zachwyca i zyskuje na popularności. Czwarty odcinek serialu "I tak po prostu..." okazał się nie tylko emocjonującym kontynuowaniem historii bohaterek "Seksu w Wielkim Mieście", ale również przeniósł nas z powrotem do znanego świata "Diabła ubiera się u Prady".

ZOBACZ TEŻ: Carrie Bradshaw w serialu „Seks w wielkim mieście” nigdy nie malowała paznokci

"I tak po prostu" wraca na dobre tory

Serial "I tak po prostu..." z Sarah Jessicą Parker w roli głównej zdobył serca widzów, a czwarty odcinek okazał się jednym z najbardziej wyczekiwanych i emocjonujących. W nim Gloria Steinem, postać inspirująca i niezależna, wystąpiła z apelem przeciwko ageizmowi, zyskując tym samym uznanie widzów. Dodatkowo, problemy miłosne Charlotte i Harry'ego w łóżku wywołały lawinę emocji! Zupełnie jak za czasów dawnego "Seksu w Wielkim Mieście". Jednak to nie koniec niespodzianek, ponieważ w odcinku pojawiły się również elementy znane z "Diabła ubiera się u Prady".

Ta sama scenografia w filmie i serialu

Zaskoczenie było ogromne, gdy prowadzący profil Every Outfit on Sex and the City na Instagramie odkryli niesamowite powiązania między obiema produkcjami. W podpisie pod zdjęciem domu, w którym Carrie Bradshaw pojawiła się w ramach zbiórki na Vivante, a który był zamieszkiwany przez Enid Frick, byłą szefową Carrie, pojawiło się pytanie: "Czy w uniwersum Patricii Field wszyscy fikcyjni redaktorzy mody mieszkają w tym samym domu?". Co to dokładnie oznaczało? Kadr z filmu "Diabła ubiera się u Prady", na którym Andy Sachs odwiedza Mirandę Priestley wyjaśnił wszystko. Okazuje się, że ten sam dom pojawił się w dwóch kultowych produkcjach. 

Nie bez powodu wspomniano tutaj Patricię Field, która była odpowiedzialna za stroje zarówno w "Diable ubiera się u Prady", jak i w "Seksie w wielkim mieście". Nie pracuje ona przy "I tak po prostu...", ale miała wkład w projektowanie garderoby Kim Cattrall. Warto wspomnieć, że fikcyjny magazyn "Runway" z filmu "Diabeł ubiera się u Prady" był odpowiednikiem obecnego "Vogue'a".

CZYTAJ TEŻ: Znamy dokładną datę premiery drugiego sezonu "And Just Like That"!

Nie tylko Diabeł i Seks

Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać. Rozpoczęli oni poszukiwania! Pojawiły się komentarze, że w domu Enid i Mirandy wzięli ślub Dan i Serena z "Plotkary", a w filmie "Lepiej późno niż później" mieszkał Jack Nicholson. To właśnie ta magia ekranu pozwala na niesamowite zestawienia i połączenia różnych historii.

Czy Wy też zauważyliście to podobieństwo? 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.