SJP jako Carrie Bradshaw
Fot. Getty Images
O tym się mówi

Carrie Bradshaw w serialu „Seks w wielkim mieście” nigdy nie malowała paznokci

Sarah Jessica Parker zdradza dlaczego

Marta Cieplak 26 czerwca 2023 14:35
SJP jako Carrie Bradshaw
Fot. Getty Images

Carrie Bradshaw, główna bohaterka serialu „Seks w wielkim mieście” oraz jego kontynuacji dostępnej na HBO to jedna z największych współczesnych ikon mody. Mimo, że postacią fikcyjną. To jednak nie przeszkadzało i nie przeszkadza milionom kobiet na całym świecie kopiować jej niezwykłych stylizacji. Dotyczyło to nie tylko looków modowych, ale także urodowych. Fanki Carrie chciały czesać się i malować jak ona. Jedyne czego nie chciały kopiować to manicure, bo... Carrie nigdy nie malowała paznokci. Jeśli zastanawiałyście się dlaczego, Sarah Jessica Parker w końcu wyjawiła prawdę na ten temat.

ZOBACZ TAKŻE: Wielka Brytania. Dlaczego księżna Kate przestała malować paznokcie?

Dlaczego Carrie Bradshaw nie maluje paznokci?

Stylizacje Carrie Bradshaw zawsze były przemyślane w najmniejszym szczególe. Wszystkie elementy garderoby i makijażu perfekcyjnie ze sobą współgrały. Dlaczego więc Carrie nigdy nie malowała paznokci, skoro kolorowy manicure mógłby pięknie korespondować choćby z odcieniem najmodniejszych torebek od największych projektantów?

SJP jako Carrie Bradshaw
Fot. Getty Images

Okazuje się, że powody, dla których główna bohaterka „Seksu w wielkim mieście”, a także kontynuacji serii „And Just Like That” nigdy nie malowała paznokci są bardzo prozaiczne. „Carrie jest pisarką, pierwotnie pisała na maszynie do pisania. (...) Jej manicure wydawał się daremny, ponieważ zawsze byłby zepsuty od pisania", zdradziła Sarah Jessica Parker w rozmowie z magazynem „Glamour”.

SJP jako Carrie Bradshaw
Fot. Getty Images

Co ciekawe, Carrie Bradshaw nie malowała paznokci nawet na specjalne okazje takie jak... własny ślub. Nawet wtedy miała po prostu naturalny manicure z krótko opiłowaną płytką.

SJP jako Carrie Bradshaw
Fot. Getty Images

Sarah Jessica Parker zdradziła też, że istnieje drugi powód dla którego jej bohaterka nigdy nie malowała paznokci. Chodziło o kwestie techniczne. Seriale i filmy nie zawsze były kręcone chronologicznie, czasem dogrywano sceny po kilku tygodniach. W takiej sytuacji pilnowanie tego, by lakier miał dokładnie ten sam kolor, mogłoby przysparzać produkcji sporo kłopotów.

Naszym zdaniem brak kolorowego manicure można uznać w wypadku Carrie Bradshaw za atut. Dlatego jeśli i Ty wolisz nosić naturalne paznokcie, nic nie stoi na przeszkodzie. Bo bez lakieru też można wyglądać trendy. 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.