O tym się mówi

20 lat temu do kin trafił film o Bridget Jones!

Kultowa historia tej singielki od lat wzbudza wiele emocji!

Aleksandra Frankowska 13 kwietnia 2021 16:27

To już 20 lat od kiedy światło dzienne ujrzała ekranizacja bestellerowej powieści Helen Fielding pt. Dziennik Bridget Jones, gdzie w główną rolę wcieliła się sama Renee Zellweger. Tytułowa Bridget stała się ekranową ikoną wielu kobiet na świecie i wciąż podziwiana jest za swoją determinację w poszukiwaniu szczęścia i miłości, która była niemal na wyciągnięcie ręki. Film zdobył aż 282 mln dolarów w box-office oraz nominowany był do najważniejszych nagród na świecie, między innymi do Oscara. Cykl trzech filmów to jedne z najpopularniejszych komedii romantycznych na świecie.

Zobacz też: Kultowa sceny bójki z filmu „Dziennik Bridget Jones” zawsze bawi do łez. Poznajcie kulisy jej powstania!

Od premiery filmu Dziennik Bridget Jones minęło już 20 lat

Bridget Jones to zadeklarowana, 32-letnia singielka mieszkająca w Londynie, pracująca w wydawnictwie, którego szefem jest Daniel Cleaver, grany tutaj przez Hugh Granta. To właśnie w nim Bridget zakochuje się bez wzajemności... Drugim obiektem westchnień słynnej Bridget okazuje się być Marc Darcy – wzięty prawnik, którego poznała już jako mała dziewczynka, jednak w dorosłym życiu ma go za gbura i niekoniecznie pała do niego miłością. Zanim jednak odkrywa, który z mężczyzn jest tym jedynym, na jej drodze w trzeciej części staje również Jack (Patrick Dempsey). Niesamowita historia, pełna wzruszeń, śmiechu, radości i łez – idealny film na wiosenny, babski wieczór! To pozycja tak kultowa, niczym Seks w Wielkim Mieście na czele z Sarah Jessicą Parker 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.