Skandal! Sweter świąteczny marki  Walmart z mikołajem namawiającym do brania narkotyków
Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Z powodu tej wpadki sklepy Walmart wycofują świąteczne swetry!

Co najbardziej oburzyło internautów?

Marcin Brzeziński 12 grudnia 2019 08:25
Skandal! Sweter świąteczny marki  Walmart z mikołajem namawiającym do brania narkotyków
Fot. Materiały prasowe

Sień supermarketów Walmart w Kanadzie została zmuszona w atmosferze skandalu do wycofania ze swej oferty partii świątecznych swetrów. Dlaczego? Przedstawiały one bowiem siedzącego na fotelu Mikołaja, przed którym na stole leżały trzy "kreski" kokainy. Napis na swetrze głosił zaś "Let it snow", czyli "Niech pada śnieg". Oczywiście słowo "śnieg" nie odnosiło się tu do zjawiska atmosferycznego, lecz do potocznej nazwy kokainy. W co jeszcze trudniej uwierzyć swetrowi na stronie Walmartu towarzyszył następujący opis:

Wszyscy wiemy, jak działa śnieg. Jest biały, sproszkowany, a najlepszy pochodzi wprost z Ameryki Południowej. To dla tego Mikołaj uwielbia moment kiedy może spróbować kolumbijskiego śniegu

Skandaliczne swetry świąteczne marki Walmart

Rzecznik Walmartu przeprosił za zaistniałą sytuacje tłumacząc, że swetry pochodzą z kolekcji zewnętrznej firmy. Jednocześnie dodał, że podobne żarty są sprzeczne z wartościami, które reprezentuje ta popularna sieć sklepów. Na wszelki wypadek Walmart usunął też ze sprzedaży inny model swetra (jak należy przypuszczać również firmy zewnętrznej). Ten z kolei przedstawiał Mikołaja, który ogrzewał się przy kominku. Kłopot z tym, że robił to z opuszczonymi spodniami. Jak do tej pory jednak nikt nie poczuł się tym swetrem dotknięty. A my powiedzmy tylko, że jest to chyba pierwszy w historii skandal, w który zamieszany był sweter, Mikołaj i... śnieg z Kolumbii.

Skandal! Sweter świąteczny marki  Walmart z mikołajem namawiającym do brania narkotyków
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.