Skandal! Sweter świąteczny marki  Walmart z mikołajem namawiającym do brania narkotyków
Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Z powodu tej wpadki sklepy Walmart wycofują świąteczne swetry!

Co najbardziej oburzyło internautów?

Marcin Brzeziński 12 grudnia 2019 08:25
Skandal! Sweter świąteczny marki  Walmart z mikołajem namawiającym do brania narkotyków
Fot. Materiały prasowe

Sień supermarketów Walmart w Kanadzie została zmuszona w atmosferze skandalu do wycofania ze swej oferty partii świątecznych swetrów. Dlaczego? Przedstawiały one bowiem siedzącego na fotelu Mikołaja, przed którym na stole leżały trzy "kreski" kokainy. Napis na swetrze głosił zaś "Let it snow", czyli "Niech pada śnieg". Oczywiście słowo "śnieg" nie odnosiło się tu do zjawiska atmosferycznego, lecz do potocznej nazwy kokainy. W co jeszcze trudniej uwierzyć swetrowi na stronie Walmartu towarzyszył następujący opis:

Wszyscy wiemy, jak działa śnieg. Jest biały, sproszkowany, a najlepszy pochodzi wprost z Ameryki Południowej. To dla tego Mikołaj uwielbia moment kiedy może spróbować kolumbijskiego śniegu

Skandaliczne swetry świąteczne marki Walmart

Rzecznik Walmartu przeprosił za zaistniałą sytuacje tłumacząc, że swetry pochodzą z kolekcji zewnętrznej firmy. Jednocześnie dodał, że podobne żarty są sprzeczne z wartościami, które reprezentuje ta popularna sieć sklepów. Na wszelki wypadek Walmart usunął też ze sprzedaży inny model swetra (jak należy przypuszczać również firmy zewnętrznej). Ten z kolei przedstawiał Mikołaja, który ogrzewał się przy kominku. Kłopot z tym, że robił to z opuszczonymi spodniami. Jak do tej pory jednak nikt nie poczuł się tym swetrem dotknięty. A my powiedzmy tylko, że jest to chyba pierwszy w historii skandal, w który zamieszany był sweter, Mikołaj i... śnieg z Kolumbii.

Skandal! Sweter świąteczny marki  Walmart z mikołajem namawiającym do brania narkotyków
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.