Wpadka domu mody Gucci. Internet wrze z oburzenia!
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Wpadka domu mody Gucci. Internet wrze z oburzenia!

Poszło o kontrowersyjny projekt z najnowszej kolekcji!

Marcin Brzeziński 27 marca 2019 16:29
Wpadka domu mody Gucci. Internet wrze z oburzenia!
Fot. Getty Images

Do sprzedaży trafiły sportowe buty domu mody Gucci z kolekcji Cruise 2019. Kosztują 870 dolarów czyli ponad trzy tysiące złotych, co jak na tę włoską markę nie jest ceną zaskakującą. Jednak ich pojawienie się wywołało prawdziwą burzę w internecie. Dlaczego? Otóż nowe buty Gucci wyglądają na brudne i używane. Marka tłumaczy, że sneakersy Screener były inspirowane latami 70. i mają wprowadzać do stylizacji klimat vintage. Nie przekonuje to jednak krytyków, którzy uważają, że dyrektor kreatywny Gucci, Alessandro Michele kpi w ten sposób z ubóstwa. „Czyżby bieda stała się modna?”, pytają niektórzy internauci. „Macie wszystkiego w nadmiarze, więc w głowach się wam poprzewracało”, dodają inni. A kolejni ironizują: „Czemu bieda jest aż tak… droga?”.

Marki, które lansują trend na brudne buty

Przypomnijmy, że dyrektor kreatywny Gucci, Alessandro Michele nie wpadł na pomysł sprzedawania butów, które wyglądają na brudne i używane jako jedyny. I chyba też nie jako pierwszy. Niechlujnie pomazane flamastrami buty znajdziemy też w kolekcji, którą na wiosnę 2017 stworzyły wspólnie marki Vetements i Reebok. Zaś na pokazie męskiej kolekcji Balenciagi na jesień 2017 zobaczyliśmy obuwie, które wyglądało tak, jakby przeżyło wielokrotną kąpiel w mocnej herbacie. Również brand Golden Goose od jakiegoś czasu ma w ofercie modele, które już w sklepie sprawiają wrażenie, że wiele przeżyły… Jednak żadna z tych marek nie doczekała się potępienia, które spadło na Gucciego. Czyżby zadziałało tu prawo serii? Nie tak dawno włoski dom mody był przecież krytykowany z powodu pewnego swetra z golfem, który został uznany za rasistowski. Wygląda na to, że komercyjny sukces Gucci zaczyna wywoływać u niektórych bardzo złe emocje…

Brudne buty Gucci
Fot. Materiały prasowe/Gucci
Brudne buty Gucci
Fot. Materiały prasowe/Gucci
Brudne buty Gucci
Fot. Materiały prasowe/Gucci

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.