Zobaczcie niezwykłe projekty!

Sabina Zięba 20 lutego 2018 17:30

Od momentu, gdy w październiku 2017 roku media obiegła wiadomość, że Christopher Bailey żegna się z Burberry, każdy zastanawiał się, jak będzie wyglądała ostatnia stworzona przez niego kolekcja. Światło dzienne ujrzała ona w końcu w zeszły weekend podczas londyńskiego Tygodnia Mody! Swoimi pomysłami postanowił nawiązać nie tylko do dorobku swojej 17-letniej pracy, ale całej historii Burberry. Inspirację stanowiła współczesna moda, dzieciństwo projektanta oraz kultura brytyjska z lat 80. i 90. Sam powiedział: „Ta kolekcja opowiada o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”.

Poniżej zobaczycie najlepsze sylwetki z tego niezwykłego pokazu i przeczytacie największe ciekawostki!  

1/11
Copyright @East News
1/11

Kreację wieczoru zaprezentowała Cara Delevingne.

2/11
Copyright @East News
2/11

 Na modelach podziwialiśmy motywy graffiti, bluzy w stylu college i oryginalne swetry.

3/11
Copyright @East News
3/11

Największe zaskoczenie wywołał jednak fakt, że Bailey pragnąc udowodnić, że moda, którą tworzy jest demokratyczna, zdecydował się wzbogacić słynną kratę brytyjskiej marki o... wszystkie kolory tęczy!

4/11
Copyright @East News
4/11

Tłumaczył: „Dedykuję swoją ostatnią kolekcję dla Burberry najlepszym, światowym organizacjom wspierającym młodzież LGBTQ+. Nigdy nie było ważniejszego czasu, niż teraz, by pokazać, że w różnorodności leży wielka siła oraz kreatywność”.

5/11
Copyright @East News
5/11

Goście mogli podziwiać również niezwykłe efekty specjalne!

6/11
Copyright @East News
6/11

Sylwetki pokazane na wybiegu, skupiły więcej niż kilka subkultur, które Bailey spotkał na swojej ścieżce w Burberry.

7/11
Copyright @East News
7/11

Ogromne objętościowo spódnice były przykładem tego, że Christopher nie zapomniał o trendzie na tzw. relaxed glamour, który podbija obecnie świat mody.

8/11
Copyright @East News
8/11

Christopher Bailey powiedział: „Zawsze największym wyzwaniem jest upewnienie się, czy nie spoczęliśmy na laurach, czy wciąż jesteśmy wystarczająco odważni i na tyle ciekawi, żeby popychać tę machinę naprzód”.

9/11
Copyright @East News
9/11

Burberry zobowiązało się regularnie wspierać organizacje LGBT. Będzie przesyłać darowizny, by zapewnić pracę, mieszkanie i bezpieczeństwo osobom innej orientacji.

10/11
Copyright @East News
10/11

Ostatnia kolekcja Christophera Baileya dla Burberry zadebiutowała w Londynie w sobotę 17 lutego o godzinie 17:00.

11/11
Copyright @East News
11/11

Wydarzenie było transmitowane również na żywo w serwisie Burberry.com.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…