Marcin Brzeziński 20 kwietnia 2016 16:50
1/6
Pokaz Gucci na jesień-zimę 2016
Copyright @Instagram Gucci
1/6

Kolekcja domu mody Gucci na jesień-zimę 2016 będzie bez wątpienia przebojem sezonu! Nie wierzycie? Skórzana torba z namalowanym na niej dość niechlujnie żółtą farbą napisem już wpadła w oko Madonnie. A ponieważ dla gwiazdy tego kalibru sezony nie grają roli, piosenkarka może się nią cieszyć wcześniej niż inni. Torba może się podobać lub nie, ale stoi za nią jedna z najbardziej niezwykłych historii, jakie zdarzyły się w ostatnim czasie w świecie mody.

 

Jedną z pierwszych gwiazd, której spodobała się torba Gucci jest Madonna.

 

 

Polecamy też: Najbardziej pożądana torebka sezonu domu mody Dior kosztuje fortunę. Ten film pokaże wam dlaczego!

 

 

Odważny Alessandro Michele

Odkąd w styczniu zeszłego roku dyrektorem artystycznym Gucci został Alessandro Michele wszystko się w tym domu mody zmieniło. Michele ma bowiem odwagę realizować pomysły, które poprzedniej dość zachowawczej szefowej Gucciego, Fridzie Giannini nawet nie przyszły by do głowy. Do realizacji zdjęć reklamowych zatrudnił legendarnego fotografika Glena Luchforda i gorące nazwisko filmowego Berlina - reżysera Matta Lamberta. Na wybiegach Gucciego pojawili się zaś transseksualna aktorka i pisarka Hari Nef oraz nowojorska artystka Petra Collins. Ale chyba najbardziej zaskakującym posunięciem śmiałego dyrektora było zaproponowanie współpracy przy tworzeniu kolekcji jesień-zima 2016 niejakiemu Trevorowi „Trouble” Adrew znanemu również jako Gucci Ghost. Ten nowojorski artysta graffiti wytrwale ozdabiał logo marki Gucci najmniej z pozoru nadające się do tego przedmioty: kosze na śmieci czy ściany podupadających budynków na Brooklynie. Zwykle wielkie domy mody odnoszą się nieufnie do tych, którzy bezprawnie wykorzystują ich logo. Ale takie lęki są najwidoczniej obce Alessadro Michele. Jak mówi: „Prace Trevora nie mają nic wspólnego z plagiatem czy szyderstwem. On po prostu wprowadza nasze logo w świat przy pomocy języka graffiti”.   

 

Kosze na śmieci pomalowane przez Trevora Andrew w logo domu mody Gucci.

 

Zobaczcie też: Rihanna znowu projektuje! Ciekawe, co wam bardziej przypadnie do gustu - klapki z futrem czy pończochy z pomponami

 

 

Na zdjęciu nowojorski artysta graffiti Trevor Andrew znany jest również jako Gucci Ghost.

 

Zobaczcie też: Piotr Młodożeniec projektował dla Levi’sa, Coca-coli i… U2! W Warszawie można zobaczyć wystawę jego obrazówArtysta opętany przez Gucci

Pozostaje jeszcze odpowiedzieć na pytanie, co tak zafascynowało Trevora Andrew w logo Gucci, że pokrył nim dziesiątki nowojorskich ścian? Artysta tłumaczy to tak: „Urzekło mnie to, co sobą reprezentuje Gucci. Pierwszą luksusową rzeczą, jaką sobie kupiłem był zegarek tej marki. Zrobiłem to, choć wcale nie było mnie na to stać. Potem zdałem sobie sprawę, że chciałbym, żeby cały świat był… Gucci. I ściany w sąsiedztwie, i śmietniki. Bo Gucci to wielkość. Bo Gucci to doskonałość”. Nic dziwnego, że takiemu przesłaniu nie oparł się Alessandro Michele, a wkrótce potem uległa mu także Madonna. Jesteśmy przekonani, że w ich ślady pójdą już wkrótce inni i ozdobiona przez Trevora Andrew kolekcja Gucci jesień-zima 2016 okaże się sprzedażowym sukcesem.

Zajrzyjcie do naszej galerii, żeby zobaczyć efekty tej współpracy!

 

Backstage pokazu Gucci na jesień-zimę 2016. Na zdjęciu kurtka pomalowana przez Trevora Andrew.

 

 

Polecamy też: Tom Ford i Burberry odwołują pokazy! Ich oświadczenia wstrząsnęły światem mody

 

 

 

2/6
Pokaz Gucci na jesień-zimę 2016
Copyright @East News
2/6

Torba domu mody Gucci z kolekcji na jesień-zimę 2016 z ozdobnym napisem „Real" wykonanym przez nowojorskiego artystę graffiti Trevora Andrew.

 

Polecamy też: Kristen Stewart w reklamie Chanel! Nie zawsze była ikoną mody. Zobaczcie, jak zmieniał się jej styl

3/6
Pokaz Gucci na jesień-zimę 2016
Copyright @East News
3/6

Modelka na pokazie domu mody Gucci na jesień-zimę 2016 w spódnicy pomalowanej przez Trevora Andrew w kolorowe logo marki.

 

Zobaczcie: Cara Delevingne twarzą Saint Laurent! Piękna kampania - zobaczcie zdjęcia.

4/6
Pokaz Gucci na jesień-zimę 2016
Copyright @Instagram Gucci
4/6

Modelka na pokazie domu mody Gucci na jesień-zimę 2016 w złotej kurtce bomber pomalowanej przez nowojorskiego artystę graffiti Trevora Andrew.

 

 

Polecamy też: „Dzięki niej Polska pojawiła się na modowej mapie świata”. Kim się zachwycają światowi znawcy mody?

5/6
Pokaz Gucci na jesień-zimę 2016
Copyright @East News
5/6

Modelka na pokazie domu mody Gucci na jesień-zimę 2016 z torbą w kolorowe graffiti autorstwa Trevora Andrew.

 

Zobaczcie też: Poznaj sekrety wielkiego balu wydawanego przez „Vogue”! Już wkrótce premiera filmu „Pierwszy poniedziałek maja”!

6/6
Pokaz Gucci na jesień-zimę 2016
Copyright @Instagram Trouble Andrew
6/6

Model na pokazie domu mody Gucci na jesień-zimę 2016 w kurtce pomalowanej w kolorowe graffiti przez  artystę Trevora Andrew.

 

Polecamy też: Stulecie brytyjskiego „Vogue'a”. Irving Penn, Mario Testino, Tim Walker w National Portrait Gallery ZDJĘCIA I FILM

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.