ZE ŚWIATA SZTUKI

Piotr Młodożeniec projektował dla Levi’sa, Coca-coli i… U2! W Warszawie można zobaczyć wystawę jego obrazów

Marcin Brzeziński 10 kwietnia 2016 18:15
Wystawa Piotra Młodożenieca „Obrazy. 30 lat później”
Fot. Materiały prasowe

Zaprojektował znany na całym świecie znak ☪OE✡IS✝ (COEXIST), który grupa U2 wykorzystała go podczas trasy koncertowej w 2005 roku. Tworzył kampanie reklamowe dla tak renomowanych firm, jak Coca-Cola czy Levi's i oprawę graficzną dla TVP Kultura. Ale Piotr Młodożeniec (syn słynnego plakacisty Jana Młodożeńca) to również wybitny malarz. Jedna z jego pierwszych malarskich wystaw indywidualnych miała miejsce w Galerii Promocyjnej w Warszawie. Teraz artysta powraca do niej po prawie 30 latach.


Co u pana słychać?

Piotr Młodożeniec jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiował malarstwo w pracowni Teresy Pągowskiej, a następnie sztukę książki w pracowni prof. Janusza Stannego. Dyplom obronił w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego. Maluje od początku lat 80. Przez lata wytworzył własny, rozpoznawalny styl. W malarstwie łączy dwa pozornie różne nurty – „polskiej szkoły plakatu” oraz „nowej ekspresji”. W jego obrazach znajdziemy także cechy wspólne z twórczością graficzną - estetykę graffiti i motyw sitodruku. Jak przez trzy dziesięciolecia zmieniła się jego twórczość najlepiej pokazuje ekspozycja w warszawskiej Galerii Promocyjnej. „Dokładnie 30 lat temu, też w kwietniu, w tej samej przestrzeni odbyła się jedna z jego pierwszych wystaw. Galeria Promocyjna zajmuje się na co dzień prezentowaniem prac początkujących artystów. Tym razem postanowiliśmy pokazać, co w ciągu ostatnich lat działo się u kogoś, kto u nas zaczynał", mówi kuratorka wystawy Kaja Werbanowska. A my zapraszamy na warszawską Starówkę!

 

Wystawa Piotra Młodożeńca „Obrazy. 30 lat później”
Fot. Materiały prasowe

W Galerii Promocyjnej Piotr Młodożeniec miał jedną ze swoich pierwszych wystaw indywidualnych.

 

Wystawa Piotra Młodożeńca „Obrazy. 30 lat później”
Fot. Materiały prasowe

Plakat reklamujący wystawę artysty.


Piotr Młodożeniec, „Obrazy. 30 lat później”, 06.04-08.05 2016
Galeria Promocyjna, Rynek Starego Miasta 2, Warszawa

 

Polecamy też: Wystawa niezwykłych sukien muzy Marcela Prousta w Paryżu. Tak się rodziło haute couture!

TAGI #U2 #wystawa

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.