Beyonce w transparentnej sukni do ziemi
Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY

Poznaj sekrety wielkiego balu wydawanego przez „Vogue”! Już wkrótce premiera filmu „Pierwszy poniedziałek maja”!

Marcin Brzeziński 28 lutego 2016 11:14
Beyonce w transparentnej sukni do ziemi
Fot. East News

Jak naprawdę wygląda praca w amerykańskim miesięczniku „Vogue”, kierowanym od lat przez jego nieugiętą redaktor naczelną Annę Wintour? Próbował to pokazać film dokumentalny z 2009 roku zatytułowany „September Issue” czyli „Wydanie wrześniowe”. Jego treść można streść w trzech słowach: „praca, praca, praca” lub jak chcą inni „stres, stres, stres”. Tak czy owak, historię tego, jak powstaje najobszerniejsze i najważniejsze w roku wydanie amerykańskiej „Biblii mody” ogląda się jak niezły psychologiczny thriller. Dość powiedzieć, że film „Diabeł ubiera się u Prady”, w którym Annę Wintour sportretowano jako Mirandę Priestly wypadł przy „September Issue” dosyć blado… Teraz zaś będziemy mogli poznać sekrety jeszcze jednego ważnego wydarzenia w kalendarzu „Vogue’a” czyli balu, który magazyn wydaje każdego roku w Metropolitan Museum Of Art w Nowym Jorku. Przedstawi je film dokumentalny w reżyserii Andrew Rossi zatytułowany „The First Monday in May” czyli „Pierwszy poniedziałek w maju”, który będzie miał premierę na Tribeca Film Festiwal.


Bilet do raju - Met Gala

Kiedy można uznać, że osiągnęło się sukces w show-biznesie? Odpowiedź jest prosta. Wtedy, gdy w na twoim biurku ląduje zaproszenie na Met Galę. Na imprezie tej pojawiają się bowiem tylko najbardziej pożądane postaci ze świata mody, filmu, muzyki i sztuki. Proces rozsadzania gości jest jednym z najważniejszych i najbardziej karkołomnych zadań, w których biorą co roku asystenci redaktor naczelnej „Vogue’a”. Andrew Rossi towarzyszył im, jak i głównym bohaterom dramatu czyli Annie Wintour, dyrektorce od projektów specjalnych, Sylvanie Ward Durrett i kuratorowi Metropolitan Museum Of Art, Andrew Bolton w przygotowaniach do imprezy z 2015 roku. Andrew Bolton był tu szczególnie ważną postacią. Każda Met Gala jest bowiem jednocześnie wernisażem spektakularnej wystawy. Ta z zeszłego roku nosiła tytuł „China: Through the Looking Glass” czyli „Chiny: po drugiej stronie lustra” i jak łatwo się domyśleć była poświęcona orientalnym inspiracjom w modzie.
Ogłoszenie tematu ekspozycji jest zresztą osobnym wydarzeniem, na które czekają gwiazdy. Ważne jest czy w tym roku będzie to punk, styl Jacqueline Kennedy czy superbohaterowie… Dlaczego? Na Met Gali mile widziane są stylizacje, które w jakiś sposób do niego nawiązują. A Annie Wintour zawsze warto się przecież podlizać…

Rihanna w żółtym płaszczu z trenem na czerwonym dywanie
Fot. East News
Zjawiskowa Rihanna w efektownej kreacji Guo Pei na Met Gala w 2015 roku.


Czekamy na premierę  „The First Monday in May”

„Pierwszy poniedziałek w maju” zapowiada się naprawdę smakowicie. Już ze zwiastuna filmu można dowiedzieć się, na kogo nie było stać nawet „Vogue’a”, ile ważyła gigantyczna suknia Rihanny i któremu z gości Anna Wintour zabroniła rozmawiać przez komórkę. O tym, czy naczelna „Vogue’a” jest tak straszna, jak ją malują amerykańscy widzowie będą mogli przekonać się już 13 kwietnia. Mamy nadzieję, że na polską premierę też się wkrótce doczekamy!

 

Zobaczcie zwiastun filmu.

 

 

Polecamy też: Stulecie brytyjskiego „Vogue'a”. Irving Penn, Mario Testino, Tim Walker w National Portrait Gallery ZDJĘCIA I FILM.

 

 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.