Jaki temat będzie miała Met Gala 2020?
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY I SZTUKI

Jaki temat będzie miała przyszłoroczna Met Gala 2020?

W komitecie organizacyjnym zasiądzie Meryl Streep!

Marcin Brzeziński 12 listopada 2019 16:14
Jaki temat będzie miała Met Gala 2020?
Fot. Getty Images

Znamy już temat wiosennej wystawy w Metropolitan Museum of Art’s Costume Institute w Nowym Jorku i towarzyszącej jej tradycyjnie Met Gali! A będzie on brzmiał… About Time: Fashion and Duration, czyli Najwyższy czas: Moda i trwanie. Jak widać, po galach poświęconych kampowi (2019) i wyobraźni katolickiej (2018) przyszedł czas na temat dość abstrakcyjny. Jak mówi kurator wystawy Andrew Bolton będzie to medytacja nad związkiem mody i czasu, a nawet próba odpowiedzi na pytanie, czym jest sam czas.

Moda stara się uchwycić ducha czasu, a często go wyprzedza. Moda powraca, jak w teorii wielkiego powrotu. Ubrania niszczeją, ale zyskują też czasem drugie życie. O tym wszystkim chcemy opowiedzieć na naszej wystawie

zapowiada Adrew Bolton.

Niezwykli kuratorzy Met Gali 2020

Kuratorami wystawy oprócz Andrew Bolton i niezastąpionej redaktor naczelnej amerykańskiego Vogue’a Anny Wintour będą w tym roku: dyrektor kreatywny domu mody Louis Vuitton, ambasadorka LV Emma Stone i człowiek wielu talentów Lin-Manuel Miranda (to on m.in. napisał przebojowy musical Hamilton). I wreszcie prawdziwa sensacja! Kuratorką wystawy About Time: Fashion and Duration będzie również… Meryl Streep. Tym samym, po raz pierwszy w historii pojawi się również na słynnej nowojorskiej imprezie. Fani filmu Diabeł ubiera się u Prady powinni być zachwyceni!

Czym jest Met Gala?

Kiedy można uznać, że osiągnęło się sukces w show-biznesie? Odpowiedź jest prosta. Wtedy, gdy w w twojej skrzynce pocztowej ląduje zaproszenie na nowojorską Met Galę organizowaną przez miesięcznik Vogue w Metropolitan Museum of Art’s Costume Institute. Na imprezie tej pojawiają się bowiem tylko najbardziej pożądane postaci ze świata mody, filmu, muzyki i sztuki. Proces rozsadzania gości jest jednym z najważniejszych i najbardziej karkołomnych zadań, w których biorą co roku asystenci redaktor naczelnej Vogue’a. O imprezie tej powstał nawet film dokumentalny zatytułowany The First Monday in May czyli Pierwszy poniedziałek w maju.
Reżyser Andrew Rossi towarzyszył głównym bohaterom dramatu czyli Annie Wintour, dyrektorce od projektów specjalnych, Sylvanie Ward Durrett i kuratorowi Metropolitan Museum Of Art, Andrew Boltonowi w przygotowaniach do imprezy z 2015 roku. Jeśli chcecie poczuć niezwykłe napięcie towarzyszące Met Gali, zobaczcie ten film koniecznie. Następna Met Gala… już w maju przyszłego roku!

Rihanna w efektownej kreacji Guo Pei na Met Gala w 2015 roku.

Rihanna w żółtym płaszczu z trenem na czerwonym dywanie
Fot. East News

Beyonce w sukni domu mody Givenchy w 2015 roku.

Beyonce w transparentnej sukni do ziemi
Fot. East News

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa