Jaki temat będzie miała Met Gala 2020?
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY I SZTUKI

Jaki temat będzie miała przyszłoroczna Met Gala 2020?

W komitecie organizacyjnym zasiądzie Meryl Streep!

Marcin Brzeziński 12 listopada 2019 16:14
Jaki temat będzie miała Met Gala 2020?
Fot. Getty Images

Znamy już temat wiosennej wystawy w Metropolitan Museum of Art’s Costume Institute w Nowym Jorku i towarzyszącej jej tradycyjnie Met Gali! A będzie on brzmiał… About Time: Fashion and Duration, czyli Najwyższy czas: Moda i trwanie. Jak widać, po galach poświęconych kampowi (2019) i wyobraźni katolickiej (2018) przyszedł czas na temat dość abstrakcyjny. Jak mówi kurator wystawy Andrew Bolton będzie to medytacja nad związkiem mody i czasu, a nawet próba odpowiedzi na pytanie, czym jest sam czas.

Moda stara się uchwycić ducha czasu, a często go wyprzedza. Moda powraca, jak w teorii wielkiego powrotu. Ubrania niszczeją, ale zyskują też czasem drugie życie. O tym wszystkim chcemy opowiedzieć na naszej wystawie

zapowiada Adrew Bolton.

Niezwykli kuratorzy Met Gali 2020

Kuratorami wystawy oprócz Andrew Bolton i niezastąpionej redaktor naczelnej amerykańskiego Vogue’a Anny Wintour będą w tym roku: dyrektor kreatywny domu mody Louis Vuitton, ambasadorka LV Emma Stone i człowiek wielu talentów Lin-Manuel Miranda (to on m.in. napisał przebojowy musical Hamilton). I wreszcie prawdziwa sensacja! Kuratorką wystawy About Time: Fashion and Duration będzie również… Meryl Streep. Tym samym, po raz pierwszy w historii pojawi się również na słynnej nowojorskiej imprezie. Fani filmu Diabeł ubiera się u Prady powinni być zachwyceni!

Czym jest Met Gala?

Kiedy można uznać, że osiągnęło się sukces w show-biznesie? Odpowiedź jest prosta. Wtedy, gdy w w twojej skrzynce pocztowej ląduje zaproszenie na nowojorską Met Galę organizowaną przez miesięcznik Vogue w Metropolitan Museum of Art’s Costume Institute. Na imprezie tej pojawiają się bowiem tylko najbardziej pożądane postaci ze świata mody, filmu, muzyki i sztuki. Proces rozsadzania gości jest jednym z najważniejszych i najbardziej karkołomnych zadań, w których biorą co roku asystenci redaktor naczelnej Vogue’a. O imprezie tej powstał nawet film dokumentalny zatytułowany The First Monday in May czyli Pierwszy poniedziałek w maju.
Reżyser Andrew Rossi towarzyszył głównym bohaterom dramatu czyli Annie Wintour, dyrektorce od projektów specjalnych, Sylvanie Ward Durrett i kuratorowi Metropolitan Museum Of Art, Andrew Boltonowi w przygotowaniach do imprezy z 2015 roku. Jeśli chcecie poczuć niezwykłe napięcie towarzyszące Met Gali, zobaczcie ten film koniecznie. Następna Met Gala… już w maju przyszłego roku!

Rihanna w efektownej kreacji Guo Pei na Met Gala w 2015 roku.

Rihanna w żółtym płaszczu z trenem na czerwonym dywanie
Fot. East News

Beyonce w sukni domu mody Givenchy w 2015 roku.

Beyonce w transparentnej sukni do ziemi
Fot. East News

Wideo

Oscary 2022: oto 5 filmów nominowanych za kostiumy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa