Cindy Crawford, Claudia Schiffer, Naomi Campbell w kampanii domu mody Balmain
Fot. Steven Klein/East News
ZE ŚWIATA MODY

To one mówiły: „Za mniej niż 10 tysięcy dolarów nie wstaję z łóżka”. Dlaczego top modelki z lat 90. wciąż są… na topie?

Marcin Brzeziński 11 marca 2016 09:15
Cindy Crawford, Claudia Schiffer, Naomi Campbell w kampanii domu mody Balmain
Fot. Steven Klein/East News

„Tylko raz w historii show-biznesu modelki były słynniejsze niż gwiazdy filmu i estrady”, pisze o fenomenie modelek lat 90. w najnowszym wydaniu magazynu VIVA! MODA jego redaktor naczelna, Katarzyna Przybyszewska. „Z dnia na dzień zwykłe dziewczyny, bez nazwisk, pieniędzy, koneksji, stały się ikonami. Wystarczyło jedno zdjęcie, jednak okładka, jedna reklama. Plakaty Cindy Crawford zdejmowano z billboardów, bo zapatrzeni kierowcy powodowali wypadki. Claudia Schiffer, okrzyknięta nową Bardotką, przechadza się po czerwonym dywanie w Cannes. Wszyscy patrzą tylko na nią. Nie liczą się filmy, nagrody, gwiazdy. Liczy się Claudia. Eva Herzigova reklamuje staniki Wonderbra, a ich sprzedaż w krótkim czasie rośnie o 83 procent”.
 

Modelki i Gianni Versace na pokazie Versace
Fot. East News

Lata 90. w rozkwicie: Gianni Versace w otoczeniu top modelek.


Nienawidzę supermodelek!

Nadja Auermann dyskontuje swoją przewagę nad Julią Roberts, ma nogi o kilka centymetrów dłuższe niż ona. Julia Roberts mówi w wywiadach: „Nienawidzę supermodelek. Mogą obżerać się i nie tyją. A z drugiej strony nie mogę przestać się na nie patrzeć”. Są wszędzie. Nowy Jork, Paryż, Mediolan, Londyn. Podróżują, kupują domy na wyspach, zmieniają mężczyzn jak rękawiczki, błyszczą na party, królują na wybiegach i uśmiechają się z okładek. Mają po dwadzieścia parę lat i świat u stóp. Dobrze wiedzą, że teraz jest ich era. I zamierzają to wykorzystać”.

 

Modelki i Gianni Versace na pokazie Versace
Fot. East News

Mówi się, że to Gianni Versace najbardziej przyczynił się do kultu top modelek. Na zdjęciu projektant z Naomi Campbell i Carlą Bruni.

 Cała fascynująca opowieść Katarzyny Przybyszewskiej o najpiękniejszych kobietach lat 90.: ich wzlotach, upadkach i niezwykłym powrocie na szczyt tylko w najnowszym wydaniu VIVY! MODY. Zapraszamy do lektury! Cindy, Claudia, Naomi i Linda czekają!

 

 

Polecamy też: Za zawartość jej garderoby można kupić… niejeden dom! Zobaczcie ubrania i dodatki Sary Boruc!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Oscary 2022: oto 5 filmów nominowanych za kostiumy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa