Słynne zdjęcia Madonny robione przez Stevena Meisela pojawią się na aukcji
Fot. Ke.Mazur/WireImage
o tym się mówi!

Słynne zdjęcia Madonny robione przez Stevena Meisela pojawią się na aukcji

Licytacja odbędzie po 30 latach od wydania przełomowego albumu!

Wiktoria Oskroba 30 czerwca 2023 13:30
Słynne zdjęcia Madonny robione przez Stevena Meisela pojawią się na aukcji
Fot. Ke.Mazur/WireImage

Ukazanie się albumu z intymnymi zdjęciami Madonny w 1992 roku, było jednym z najbardziej kontrowersyjnych posunięć w jej karierze. Album pt. "Sex" to owoc współpracy królowej popu z legendarnym, nowojorskim fotografem, Stevenem Meiselem. Mimo że od jego wielkiego sukcesu mija 30 lat, zdjęcia Madonny nie przestają fascynować. Niedługo będzie okazja, by powalczyć o nie na licytacji w Nowym Jorku!

ZOBACZ TAKŻE: Wystawa "Diva" w V&A w Londynie to obowiązkowy punkt tego lata

Madonna i Steven Meisel na imprezie z okazji publikacji książki ze zdjęciami "Sex" w 1992 roku

Słynne zdjęcia Madonny robione przez Stevena Meisela pojawią się na aukcji
Fot. Catherine McGann/Getty Images

Ukazanie się odważnych zdjęć Madonny w książce "Sex" w 1992 roku zbiegło się z wydaniem jej albumu "Erotica". Także pracę nad okładką płyty, Madonna powierzyła Meiselowi. Gwiazda muzyki pop zamanifestowała tym samym nowe podejście do seksualności, krytykujące ogólnie przyjęte normy społeczne.

Niedługo odbędzie się licytacja legendarnych zdjęć Madonny

Ponad 40 fotografii z kolekcji zdjęć "Sex" z jej autorskimi tekstami to wyraz buntu i zmian końca XX wieku, przejawiającego się w odważanym obrazowaniu nagości, fetyszu i seksu. Pomimo, że Watykan wezwał do bojkotu książki, album "Sex" sprzedał się w ilości 1,5 miliona egzemplarzy na całym świecie i przez trzy tygodnie plasował się na szczycie bestsellerów The New York Times'a.

Zdjęcia Madonna x Meisel pojawią się na licytacji w Christie's!

W 2022 roku, okazji 30. rocznicy od wydania kontrowersyjnego albumu, pojawiła się reedycja albumu w limitowanym nakładzie 800 egzemplarzy. Jest ona owocem współpracy ikony popu z domem mody Saint Laurent i jego dyrektorem kreatywnym, Anthonym Vaccarello. Nadchodząca licytacja legendarnych odbitek w słynnym domu aukcyjnym Christie's ma być kolejnym z wydarzeń w ramach obchodów 30. rocznicy pojawienia się albumu.

Jak stwierdził wiceprzewodniczący Christie's, Darius Himes, "zasłużony rozgłos i płomienna energia Madonny w latach 90. została uwieczniona i przekazana na fotografiach Stevena Meisela." Dodał, że "podsumowują one żartobliwą i proroczą sztukę końca XX wieku i wskazują przyszłość sławy napędzanej przez postaci świadome swojego wizerunku".

Aukcja odbędzie się 6 października w Nowym Jorku. Dochody z licytacji mają być przeznaczone na wsparcie organizacji charytatywnej Madonny, "Raising Malawi", wspomagającej dzieci żyjące w skrajnym ubóstwie. Przed    

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.