suknia ślubna Whitney Houston trafia na aukcj
Fot. East News, materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Legendarna suknia ślubna Whitney Houston trafia na aukcję!

Jej cena wywoławcza szokuje...

Redakcja VIVA! 29 marca 2020 17:29
suknia ślubna Whitney Houston trafia na aukcj
Fot. East News, materiały prasowe

Legendarna suknia ślubna Whitney Houston trafiła na aukcję! Gwiazda wzięła w niej ślub z Bobbym Brownem 18 lipca 1992 roku w otoczeniu 800 gości w swojej posiadłości w New Jersey. Niezwykłą kreację ślubną, w której wtedy wystąpiła zaprojektował nowojorski projektant Marc Bouwer w porozumieniu ze stylistką Diane Johnson. Kosztowała 40 tysięcy dolarów, a złożyły się na nią jedwabna suknia z koronkowym gorsetem zdobiona cekinami i koralikami, welon, nakrycie głowy oraz rękawiczki. I właśnie ta kreacja pojawiła się na internetowej licytacji zorganizowanej przez Heritage Auctions z ceną wywoławczą 3500 dolarów. W komunikacie czytamy, że choć generalnie suknia jest w świetnym stanie, ma pewne związane z czasem i użytkowaniem uszkodzenia np. dziura w welonie powstała już w czasie ślubu.

Whitney Houston najbardziej nagradzana artystka muzyczna w historii

Pomimo tych uszkodzeń należy przypuszczać, że kreacja gwiazdy osiągnie rekordową cenę. A to dlatego, że kult zmarłej w 2012 wciąż trwa. I nic dziwnego, bo Whitney Houston była w świecie muzyki rozrywkowej postacią wyjątkową. Od czasu jej debiutu na rynku muzycznym w 1985 roku, płyty i single Whitney rozeszły się w łącznym imponującym nakładzie ponad 170 milionów kopii. Nazwisko Whitney zapisane zostało także na kartach księgi Guinnessa, jako najliczniej nagradzanej wokalistki wszech czasów, która zdobyła aż 411 nagród w tym 6 Grammy, 2 Emmy Awards, 23 American i 16 Billboard Music Awards. I do tej pory nikomu nie udało się tego rekordu pobić. Na koniec powiedzmy jeszcze, że aukcja sukni ślubnej Whitney Houston potrwa do końca kwietnia. O jej wyniku przeczytacie oczywiście na viva.pl!

suknia ślubna Whitney Houston trafia na aukcj
Fot. East News

suknia ślubna Whitney Houston trafia na aukcj
Fot. Materiały prasowe

suknia ślubna Whitney Houston trafia na aukcj
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.