Już wiadomo, kto będzie twórcą najnowszego kalendarza Pirelli 2024
Fot. Emma Summerton/Beem/East News
o tym się mówi!

Już wiadomo, kto będzie twórcą najnowszego kalendarza Pirelli!

Wydawnictwo podejmie współpracę z fotografem "generacji Z"

Wiktoria Oskroba 29 czerwca 2023 13:30
Już wiadomo, kto będzie twórcą najnowszego kalendarza Pirelli 2024
Fot. Emma Summerton/Beem/East News

Co roku z zaciekawieniem oczekujemy na wiadomość, kto zaprezentuje się na kartach kolejnej edycji kalendarza Pirelli. Jednak to nie modelki, które podziwiamy, ale ich fotografowie są tymi, którzy decydują o tym, jaka będzie jego koncepcja, forma i przekaz. Wydawnictwo Pirelli ogłosiło właśnie, kto będzie twórcą kalendarza na 2024 rok. Biorąc pod uwagę oryginalny styl i życiorys artysty, zapowiada się ciekawie.

ZOBACZ TAKŻE: Zobaczcie pływające spa Diora w Paryżu!

Kto będzie twórcą najnowszego kalendarza Pirelli 2024

Za stworzenie zdjęć do najnowszego kalendarza Pirelli odpowiedzialny będzie młody fotograf ghańskiego pochodzenia, Prince Gyasi, uznany za artystę sztuki wizualnej. Przebiegu jego kariery nie można uznać za tradycyjny. Jest artystą generacji Z - samoukiem, który zaczął tworzyć po tym, jak w wieku 16 lat dostał swojego pierwszego iPhone’a. Jego prace są skoncentrowane na obrazowaniu afrykańskiego społeczeństwa w kreatywny sposób.

Do swoich zdjeć, jako modeli zaprosił dzieci ulicy ze swojego rodzinnego miasta, a sam stworzył organizację „Boxed Kids”, która ma wspierać rozwój i edukację dzieci z najuboższych rodzin. Jego zdjęcia ukazują afrykańską społeczność z nowej perspektywy. Artysta za pomocą wyrazistych kolorów interpretuje rzeczywistość, ukazując społeczeństwo afrykańskiego kontynentu w nowym świetle.

Prince Gyasi stworzy najnowszy kalendarz Pirelli

Prince Gyasi miał okazję już wielokrotnie zaistnieć na arenie międzynarodowej. Jego prace można podziwiać w kolekcjach Jeana Pigozzi, Fundacji Françoisa Pinaulta, Galerii Maât w Paryżu. Pojawił się także na Festiwalu Fotografii w Kioto w Japonii, Muzeum Sztuki w Rio de Janeiro, a także na Pôle d'Art Contemporain w Cannes. Na swoim koncie ma także współpracę ze światowymi markami, jak Apple, Balmain czy Converse.

Poprzednie edycje kalendarza Pirelli

W ostatnich wydaniach Kalendarza Pirelli stawiano na różnorodność. Bohaterami były osoby o różnym pochodzeniu etnicznym, budowie ciała i tożsamości płciowej, a w ostatniej edycji na 2023 rok, australijska fotografka, Emma Summerton uhonorowała działalność modelek-aktywistek, takich jak m.in. Bella Hadid, Emily Ratajkowski czy Karlie Kloss. Czym zaskoczy nas jubileuszowe, 50. wydanie kalendarza Pirelli na 2024 rok?  

Prace nad kalendarzem Pirelli na 2023 rok

Już wiadomo, kto będzie twórcą najnowszego kalendarza Pirelli 2024
Fot. Emma Summerton/Beem/East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.