Sergio Rossi nie żyje
Fot. Instagram@sergiorossi
Pożegnanie

Sergio Rossi, znany projektant obuwia, zmarł w wieku 84 lat

Przegrał walkę z koronawirusem

Marta Cieplak 3 kwietnia 2020 22:59
Sergio Rossi nie żyje
Fot. Instagram@sergiorossi

Świat mody w szoku! Dziś, w wieku 84 lat, zmarł Sergio Rossi, znany włoski projektant obuwia. Jak mówią nieoficjalne źródła przegrał walkę z koronawirusem. A jeszcze kilka tygodni temu przekazał na walkę z COVID-19 aż 100 mln euro ze swojego prywatnego majątku. Cała suma trafiła do jednego ze szpitali zakaźnych w Mediolanie.

Sergio Rossi nie żyje

Włoski projektant przebywał w szpitalu Buffalini w rodzinnej Cesenie na północy Włoch już od kilku dni, a zmarł o poranku 3 kwietnia 2020. Informację o jego śmierci podał do mediów Riccardo Sciutto, dyrektor marki nazwanej imieniem projektanta (Sergio Rossi założył ją w latach 60., a potem w 1999 roku sprzedał Gucci Group).

Był mistrzem, naszym duchowym przewodnikiem. Dzisiaj jest nim bardziej niż kiedykolwiek, napisał Sciutto.

Buty projektowane przez Sergio Rossi były nie tylko piękne, ale i wygodne. I za to pokochały go gwiazdy, m.in. Rihanna, Ariana Grande czy Laura Dern. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.