Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Cara Delevingne i Olivier Rousteing
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Cara Delevingne pozuje nago w najnowszej kampanii Balmain!

Czy modelka pokazała za dużo?

Paulina Filipowicz 2 lutego 2019 17:29
Cara Delevingne i Olivier Rousteing
Fot. Getty Images

Cara Delevingne została twarzą odważnej kampanii Balmain, w której pozując topless odtwarza kultową fotografię Janet Jackson z 1993 roku. Dyrektor kreatywny francuskiego domu mody, Olivier Rousteing, już po raz drugi zaprasza modelkę, a prywatnie swoją bliską przyjaciółkę, do współpracy. We wrześniu podczas Tygodnia Mody w Paryżu, Cara otwierała pokaz Balmain, prezentując kolekcję na wiosenny sezon. Tym razem pozuje wraz z projektantem w bardzo intymnej sesji.

Naga Cara Delevingne odtwarza kultową fotografię 

Cara Delevingne i Olivier Rousteing pozują wspólnie topless w prowokującej pozie, gdzie projektant kładzie dłonie na piersiach modelki. Zdjęcie jest odtworzeniem kultowego portretu Janet Jackson wykonanego przez Patricka Demarchelier, który znalazł się na okładce albumu artystki oraz w magazynie Rolling Stone w 1993 roku. „Zdjęcie nawiązuje do kultowych okładek z lat dziewięćdziesiątych, które były ważnymi wydarzeniami w popkulturze w czasach naszego dzieciństwa”, wyjaśnia Olivier Rousteing.

Odważna kampania Balmain

Kampania jednak nie jest tylko hołdem dla złotej ery w świecie muzyki, ale niesie za sobą ważny przekaz. "Pokazuje spotkanie dwóch kolorów skóry, jednej ciemnej lub mieszanej – drugiej białej”, tłumaczy projektant. „Wybraliśmy pozowanie nago, aby ukazać autentyczność. Wracamy do podstaw: chciałem czegoś prawdziwego i przejrzystego”, mówi Rousteing. Na kolejnej fotografii z wiosennej kampanii Balmain, Cara Delevingne pozuje zupełnie nago, siedząc przed dużą kamienną literą „B”, czyli oryginalnym logo francuskiego domu mody, które zostało wskrzeszone w zeszłym roku.

Skąd pomysł na odważną kampanie z brytyjską modelką w roli głównej? „Uwielbiam ją tak bardzo, że nie chce widzieć na niej żadnych ubrań. Jej spojrzenie jest takie mocne i magnetyczne, samo w sobie jest niczym część garderoby”, wyjawia Olivier Rousteing. Obok najnowszej kampanii Balmain rzeczywiście nie da się przejść obojętnie. Podoba Wam się Cara Delevingne w takiej wersji? 

Cara Delevingne i Olivier Rousteing odtwarzają słynne zdjęcie Janet Jackson.

Cara Delevingne i Olivier Rousteing, Balmain
Fot. Instagram

Janet Jackson w obiektywie Patricka Demarchelier w 1993 roku.

Janet Jackson
Fot. Instagram

Naga Cara Delevingne w kampanii Balmain.

Cara Delevingne, Balmain
Fot. Instagram

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!