Patrick-Louis Vuitton nie żyje
Fot. instagram.com/louisvuitton
POŻEGNANIE

Nie żyje Patrick-Louis Vuitton, praprawnuk legendarnego projektanta

Miał 68 lat

Ksenia Krasko 7 listopada 2019 09:44
Patrick-Louis Vuitton nie żyje
Fot. instagram.com/louisvuitton

Patrick-Louis Vuitton, spadkobierca jednego z najsłynniejszych domów mody na świecie, zmarł w wieku 68 lat. Smutną wiadomość przekazano za pośrednictwem oficjalnych mediów społecznościowych marki.

Patrick-Louis Vuitton nie żyje

Patrick-Louis Vuitton dołączył do rodzinnego biznesu w 1973 roku, obejmując stanowisko stolarza. W wywiadzie dla Vogue Arabia przyznał, że niechętnie poświęcił się modzie – chciał zostać weterynarzem. „Moi dziadkowie nalegali, żebym kontynuował rodzinny biznes. Zawsze mówiłem dziadkowi nie”, ujawnił.

Dopiero w 1970 roku, po śmierci Gastona-Louisa Vuittona, postanowił zaangażować się w sprawy kultowego już domu mody. Poświęcił się kontrolowaniu i nadzorowaniu specjalnych zamówień marki Louis Vuitton. „Nie jestem osobą, zależną od sezonu. Jestem osobą, dzięki której możecie mieć słynną walizkę Louis Vuitton – z dowolnej skóry, w dowolnym kolorze, która będzie służyć przez wiele lat”, mówił w jednym z wywiadów.

O śmierci spadkobiercy wielkiego domu mody poinformowano na oficjalnym Instagramie marki. „Z głębokim smutkiem dzielimy się wiadomością o śmierci Patricka-Louisa Vuittona. Myślami łączymy się z jego rodziną, w szczególności synami Pierre-Louisem i Benoit-Louisem, którzy pracują obok nas, a także jego wnukami”, czytamy. „Jego wiedza i pasja nieustannie odnawiały dziedzictwo Sztuki Podróżowania”. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.