Lady Gaga na zaprzysiężeniu Bidena
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Lady Gaga na inauguracji Bidena szokuje stylizacją. Artystka pomodliła się na Kapitolu!

Dziś Gaga zaśpiewa hymn narodowy!

Paulina Filipowicz 20 stycznia 2021 17:28
Lady Gaga na zaprzysiężeniu Bidena
Fot. Getty Images

Joe Biden już dziś obejmie urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ceremonia zaprzysiężenia odbywa się pod hasłem "Ameryka zjednoczona". Wydarzenie zapowiada się jednym z największych przedsięwzięć 2021 roku. W uroczystości oprócz czołowych polityków uczestniczą najsłynniejsze nazwiska z branży rozrywkowej, m.in. Lady Gaga, która dziś zaśpiewa hymn narodowy. To może być jeden z najważniejszych występów w jej karierze. Nic więc dziwnego, że od samego rana Gaga zachwyca strojem z mocnym przesłaniem.

Lady Gaga na inauguracji Bidena szokuje stylizacją. Artystka pomodliła się na Kapitolu

Po tym, jak Lady Gaga  dziś rano wzięła udział w próbach do inauguracji prezydenta elekta Joe Bidena, udała się prosto do Kapitolu, aby... pomodlić się. Z ekscentryczną fryzurą (warkoczem oplatającym głowę jak aureola), Gaga, ubrana w nieskazitelny biały płaszcz od domu Givenchy, przyznała:

„Modlę się, że ten dzień będzie dniem pokoju dla wszystkich Amerykanów. Dniem miłości, a nie nienawiści. Dniem akceptacji, a nie strachu. Dniem marzeń o naszej przyszłej radości, jako kraju. Będzie to marzenie bez przemocy, marzenie zapewniające bezpieczeństwo naszym duszom."

Zaprzysiężenie Joe Bidena, Lady Gaga
Fot. Getty Images

Strój Lady Gagi ma oczywiście charakter symboliczny. Biały, kolor stylizacji utożsamiany jest z ruchem sufrażystek, a w ostatnich miesiącach z noszenia bieli zasłynęła Kamala Harris, która założyła biel po historycznym zwycięstwie w wyborach. Długi płaszcz z peleryną, zaprojektowany przez Matthew Williamsa, nowego dyrektora kreatywnego Givenchy, symbolizuje nowy początek, pełne spokoju i nadziei. Natomiast masywny naszyjnik z kłódką to metafora wiecznej miłości, więzi i zjednoczenia, które jest przewodnim hasłem 46. prezydenta USA, Joe Bidena.  

Lady Gaga wystąpiła na inauguracji prezydenta Joe Bidena

Suknia z długimi rękawami, w której Lady Gaga się pojawiła na inauguracji podobno pochodzi z kolekcji Schiaparelli. Kreacja miała dopasowany granatowy stanik z obniżoną talią, look Lady Gaga uzupełniła szeroką szkarłatną spódnicą.

„Moją intencją jest uznanie naszej przeszłości, uzdrowienie naszej teraźniejszości i pasję do przyszłości, w której z miłością będziemy razem pracować. Zaśpiewam sercom wszystkich ludzi, którzy żyją na tej ziemi” - napisała na Twitterze Gaga przed swoim występem.

Lady Gaga
Fot. Getty Image

Lady Gaga
Fot. Getty Image

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.