Jill Biden i Kamala Harris
Fot. Getty Images
O tym się mówi!

Jill Biden i Kamala Harris w niesamowitych stylizacjach podczas inauguracji 46. prezydenta USA!

Wyglądały zjawiskowo!

Aleksandra Frankowska 20 stycznia 2021 17:12
Jill Biden i Kamala Harris
Fot. Getty Images

Dzisiejszy dzień 20 stycznia 2021 roku, to nowa karta w dziejach Stanów Zjednoczonych. Właśnie trwa uroczyste zaprzysiężenie 46. prezydenta Joe Bidena i wiceprezydent Kamali Harris, która w historii Ameryki będzie pierwszą kobietą, Afroamerykanką i pierwszą osobą południowoazjatyckiego pochodzenia na stanowisku wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Oczy całego świata zwrócone są dziś na stylizacje pierwszej w historii kraju kobiety na stanowisku wiceprezydenta, a ta wygląda obłędnie!

Stylizacja Jill Biden na inauguracji prezydenta USA Joe Bidena

Jaki styl będzie miała Jill Biden? Póki co wiemy, że chętnie wybiera amerykańskich projektantów (płaszcz z wczorajszego memoriału poświęconego ofiarom COVID-19 pochodzi z kolekcji jesień/zima 2021 Jonathana Cohena), ale ma też odwagę sięgać po dzieła zagranicznych designerów (podczas prezydenckiej debaty w październiku 2020 Jill wystąpiła w kwiecistej sukience z metką Dolce & Gabbana).

inauguracja-prezydenta-joe-biden-usa-jill-biden-stylizacja-plaszcz-25
Fot. Getty Images

inauguracja-prezydenta-joe-biden-usa-jill-biden-stylizacja-plaszcz-21
Fot. East News

Jill Biden w stylizacji od Markarian - zaprzysiężenie 2021

Jill wybrała przepiękny turkusowy komplet: płaszcz szyty na zamówienie, sukienkę i maseczkę ochronną z jedwabiu nowojorskiej marki Markarian. Do eleganckiego zestawu Jill dobrała szpilki w kolorze nude.

Markarian to luksusowa marka odzieży założona w 2017 roku przez Alexandrę O'Neill. Nazwana na cześć grupy galaktyk, Markarian łączy w sobie miłość Alexandry do romantyzmu z ponadczasowym designem i nowoczesną elegancją.

Filetowy płaszcz i sukienka Kamali Harris - zaprzysiężenie 2021

Pamiętajmy, że przewodnim hasłem prezydentury Joe Bidena jest Zjednoczenie Ameryki. Fiolet jest mieszanką dwóch kolorów - czerwieni, która jest reprezentacyjnym kolorem Republikanów i barwy niebieskiej, która symbolizuje Demokratów. Harris postawiła również na klasyczne czarne szpilki i cienkie czarne rajstopy. Mimo maseczek, widać, że dla Kamali to wyjątkowy dzień!

Wice-prezydent wybrała dwóch afroamerykańskich projektantów: Christophera Johna Rogersa oraz Sergio Hudsona.

Inaigiracja
Fot. East News

Kim jest Kamala Harris?

Kamala Harris skończyła 56 lat. Senator i była prokurator jest córką imigrantów. Jej matka Shyamala Gopalan Harris – lekarka pochodzi z Indii, a ojciec, profesor ekonomii jest Jamajczykiem. Oboje rodzice byli zaangażowani w ruch na rzecz praw obywatelskich. Wychowywali córki w szacunku do drugiego człowieka. Po rozwodzie rodziców Kamala wraz z siostrą zamieszkała razem z matką. 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.