Jill Biden i Kamala Harris
Fot. Getty Images
O tym się mówi!

Jill Biden i Kamala Harris w niesamowitych stylizacjach podczas inauguracji 46. prezydenta USA!

Wyglądały zjawiskowo!

Aleksandra Frankowska 20 stycznia 2021 17:12
Jill Biden i Kamala Harris
Fot. Getty Images

Dzisiejszy dzień 20 stycznia 2021 roku, to nowa karta w dziejach Stanów Zjednoczonych. Właśnie trwa uroczyste zaprzysiężenie 46. prezydenta Joe Bidena i wiceprezydent Kamali Harris, która w historii Ameryki będzie pierwszą kobietą, Afroamerykanką i pierwszą osobą południowoazjatyckiego pochodzenia na stanowisku wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Oczy całego świata zwrócone są dziś na stylizacje pierwszej w historii kraju kobiety na stanowisku wiceprezydenta, a ta wygląda obłędnie!

Stylizacja Jill Biden na inauguracji prezydenta USA Joe Bidena

Jaki styl będzie miała Jill Biden? Póki co wiemy, że chętnie wybiera amerykańskich projektantów (płaszcz z wczorajszego memoriału poświęconego ofiarom COVID-19 pochodzi z kolekcji jesień/zima 2021 Jonathana Cohena), ale ma też odwagę sięgać po dzieła zagranicznych designerów (podczas prezydenckiej debaty w październiku 2020 Jill wystąpiła w kwiecistej sukience z metką Dolce & Gabbana).

inauguracja-prezydenta-joe-biden-usa-jill-biden-stylizacja-plaszcz-25
Fot. Getty Images

inauguracja-prezydenta-joe-biden-usa-jill-biden-stylizacja-plaszcz-21
Fot. East News

Jill Biden w stylizacji od Markarian - zaprzysiężenie 2021

Jill wybrała przepiękny turkusowy komplet: płaszcz szyty na zamówienie, sukienkę i maseczkę ochronną z jedwabiu nowojorskiej marki Markarian. Do eleganckiego zestawu Jill dobrała szpilki w kolorze nude.

Markarian to luksusowa marka odzieży założona w 2017 roku przez Alexandrę O'Neill. Nazwana na cześć grupy galaktyk, Markarian łączy w sobie miłość Alexandry do romantyzmu z ponadczasowym designem i nowoczesną elegancją.

Filetowy płaszcz i sukienka Kamali Harris - zaprzysiężenie 2021

Pamiętajmy, że przewodnim hasłem prezydentury Joe Bidena jest Zjednoczenie Ameryki. Fiolet jest mieszanką dwóch kolorów - czerwieni, która jest reprezentacyjnym kolorem Republikanów i barwy niebieskiej, która symbolizuje Demokratów. Harris postawiła również na klasyczne czarne szpilki i cienkie czarne rajstopy. Mimo maseczek, widać, że dla Kamali to wyjątkowy dzień!

Wice-prezydent wybrała dwóch afroamerykańskich projektantów: Christophera Johna Rogersa oraz Sergio Hudsona.

Inaigiracja
Fot. East News

Kim jest Kamala Harris?

Kamala Harris skończyła 56 lat. Senator i była prokurator jest córką imigrantów. Jej matka Shyamala Gopalan Harris – lekarka pochodzi z Indii, a ojciec, profesor ekonomii jest Jamajczykiem. Oboje rodzice byli zaangażowani w ruch na rzecz praw obywatelskich. Wychowywali córki w szacunku do drugiego człowieka. Po rozwodzie rodziców Kamala wraz z siostrą zamieszkała razem z matką. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.