73-letnia Lauren Hutton na okładce „Vogue’a”- MAIN TOPIC
Fot. Instagram @vogueitalia
ZE ŚWIATA MODY

73-letnia Lauren Hutton została najstarszą gwiazdą, która pojawiła się na okładce „Vogue’a”. Do kogo wcześniej należał rekord?

Marcin Brzeziński 5 października 2017 14:00
73-letnia Lauren Hutton na okładce „Vogue’a”- MAIN TOPIC
Fot. Instagram @vogueitalia

73-letnia dziś Lauren Hutton była jedną z najsłynniejszych modelek lat 70. XX wieku. A można nawet zaryzykować nawet stwierdzenie, że najsłynniejszą. Powiedzmy tylko, że w tym czasie pojawiła się na 40 okładkach różnych edycji prestiżowego miesięcznika „Vogue”, w tym na… 28 „Vogue’a” amerykańskiego. Teraz do swej kolekcji może dodać kolejne osiągnięcie. Bo oto Lauren Hutton wystąpiła właśnie na okładce październikowego wydania włoskiej edycji „Vogue’a”. A że liczy dokładnie 73 lata i jedenaście miesięcy pobiła tym samym dotychczasowy rekord należący do Tiny Turner (73 lata i cztery miesiące) i została najstarszą gwiazdą, którą kiedykolwiek okładką uhonorował „Vogue”. A żeby sukces uczynić jeszcze większym powiedzmy, że w rzeczywistości chodzi nie o jedną okładkę, a o… trzy, bo październikowa edycja miesięcznika ukaże się w trzech wersjach do wyboru. Wszystkie trzy zdjęcia okładkowe i cała sesja są dziełem wielkiego fotografika Stevena Kleina.

 

Polecamy też: 56-letnia modelka Marcy Brewer w seksownej kampanii... bielizny! Tak walczy ze stereotypami
 

 

Ponadczasowy numer „Vogue’a”

Ten numer włoskiego „Vogue’a” będzie w ogóle wyjątkowy. Zatytułowano go „Timeless Issue” i poświęcono kobietom po sześćdziesiątce. Wśród bohaterek tego wydania znalazły się m.in. 74-letnia aktorka i modelka Bernadetta Barzini, 62-letnia modelka Iman, 70-letnia kultowa artystka Marina Abramović i… 89-letnia gwiazda mediów społecznościowych Baddiewinkle, która ma ponad trzy miliony obserwujących na Instagramie. A co o swojej okładce myśli sama Lauren Hutton? Modelka powiedziała: „Ta okładka może zmienić społeczeństwo. Pokazuje kobietę pełną życia, atrakcyjną, uśmiechnięta i po raz pierwszy w historii… jest to kobieta w moim wieku”. Na koniec powiedzmy tylko, że nowy redaktor włoskiego „Vogue’a” Emanuele Farneti okazał się godnym następcą swej legendarnej poprzedniczki Franki Sozzani. Wydaje się, że tak jak ona wierzy, że moda to coś więcej niż tylko ubrania.

 

Dojrzałe kobiety w najnowszym numerze „Vogue’a”
Fot. Instagram @vogueitalia

74-letnia aktorka i modelka Bernadetta Barzini w październikowym wydania włoskiej edycji „Vogue’a”.

 

Polecamy też: Szykuje się rewolucja?! Czy te modelki mają szansę zmienić świat mody? My jesteśmy na tak! A wy?
 

 

 

Polecamy też: Koniec z wychudzonymi modelkami na wybiegach? Francja walczy z anoreksją i wprowadza surowe przepisy!

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.