Zobaczcie ich najgłośniejsze wspólne wyjścia!

Marcin Brzeziński 13 marca 2020 14:29

Księżna Kate i książę William oraz księżna Meghan iksiążę Harry pojawili się wspólnie na obchodach Dnia Wspólnoty Narodów. I jak wszystko na to wskazuje było to na dłuższy czas ostatnie ich wspólne wyjście. Jak już pisaliśmy bowiem z końcem marca księżna Meghan i książę Harry przestają oficjalnie reprezentować rodzinę królewska. Pojawienie się dwóch żon brytyjskich książąt w jednym miejscu i czasie, rozpaliło ciągnący się od dawna spór, który można streścić następująco: która z ich ma lepszy styl i która jest lepszą wizytówką monarchii? Księżna Kate czy księżna Meghan? Przyjrzyjmy się więc stylizacjom, które w Dniu Wspólnoty Narodów zaprezentowały nasze bohaterki.

Która ma lepszy styl? Księżna  Meghan czy księżna Kate?

Nie ma wątpliwości, że na ostatniej wspólnie przeżywanej z rodziną królewską uroczystości księżna Meghan wygląda zjawiskowo. Na Dzień Wspólnoty Narodów księżna Sussex zdecydowała się na zieloną kreację od Emilii Wickstead. Dodała do niej kapelusz Williama Chambersa, torebkę Gabrielli Hearst oraz szpilki swojej ulubionej marki Aquazzura. Księżna Kate z kolei postawiła na czerwony płaszcz Catherine Walker i fascynator w tym samym kolorze. Jej stylizacji naprawdę trudno było coś zarzucić. Brytyjskie uznały jednak, że to księżna Sussex zdecydowanie wygrała ten modowy pojedynek. Można to uznać za pożegnalny prezent, bo wcześniej rzadko bywały dla niej tak łaskawe.

Pamiętny Dzień Pamięci czyli pojedynek na kreacje księżnej Meghan i księżnej Kate

Poprzednie wielkie modowe starcie dwóch księżnych miało miejsce w listopadzie zeszłego roku podczas Remembrance Day. Dzień Pamięci to coroczne święto obchodzone w Krajach Wspólnoty i upamiętniające żołnierzy poległych na frontach wojen światowych. Jego tradycyjnym symbolem jest w czerwony mak przypinany do ubrań przez Brytyjczyków. Nic dziwnego więc, że biorące udział w oficjalnych obchodach Remembrance Day w Londynie księżna Kate i księżna Meghan również przypięły maki do swoich kreacji. Ale tu zaczynają się różnice. Księżna Meghan przypięła najprostszą z możliwych broszek o kształcie maku, księżna Kate wybrała wyrafinowaną broszę Royal British Legion Codebreakers (można ją kupić za 30 funtów na stronie poppyshop.org.uk.).

Klasyka kontra minimalizm czyli styk księżnej Kate i księżnej Meghan

Kreacje księżnych nie różniły się oczywiście tylko makami. Choć obie ubrane były stosownie do okazji w czerń, trudno znaleźć bardziej odmienne stylizacje. Księżna Kate zaprezentowała w Londynie ozdobny płaszcz z kolekcji domu mody Alexander McQueen i fantazyjny kapelusz Philipa Treacy. Siłą kreacji Księżna Meghan była zaś oszczędność, czy wręcz minimalizm. Żona księcia Harrego w ten ważny dla Brytyjczyków dzień wybrała prosty płaszcz z paskiem, koronkową sukienkę i kapelusz z szerokim rondem z atelier Stephena Jonesa. Niestety niedźwiedzią przysługę księżnej Meghan oddała Stella McCartney, która na Instagramie pochwaliła się, że płaszcz Meghan Markle pochodzi z jej kolekcji. Wywołało to falę oburzenia. Krytykowano fakt, że projektantka zajmuje się promowaniem siebie i swojej marki w ten szczególny dzień. Stella McCartney usunęła więc ten budzący kontrowersje wpis i przeprosiła księżną za to, że niepotrzebnie wciągnęła ją w całe zamieszanie.

Kreacje, które księżne zaprezentowały podczas Remembrance Day po raz kolejny stały się asumptem do licznych analiz pokazujących, jak bardzo różnią się modowe wybory Meghan i Kate. Na przykład Elizabeth Holmes, długoletnia reporterka i autorka książki HRH: So Many Thoughts on Royal Style napisała:

Od dawna fanów Kate pociągają jej klasyczne wybory i upodobanie do brytyjskich projektantów. Meghan ze swoimi minimalistycznymi, a jednocześnie modnymi kreacjami z wielu domów mody, przyciągnęła nowych odbiorców. Obie księżne mają więc swoich zwolenników, którzy nigdy dojdą do porozumienia. Dla fanów Meghan Kate jest zbyt konserwatywna i sztywna. Z kolei dla zwolenników Kate styl Meghan jest z jednej strony zbyt surowy, a z drugiej - zbyt nonszalancki

Jak widać, nawet ostanie wspólne wyjście par książęcych nie doprowadziło do zawieszenia broni. Czy to koniec tej historii? Mamy jednak nadzieję, że na tym stylowy pojedynek pomiędzy Meghan a Kate się nie zakończy, a jedynie nastąpi w nim pewna przerwa. W oczekiwaniu na ciąg dalszy przypominamy najgłośniejsze wspólne wyjścia księżnej Meghan i księżnej Kate! 

1/9
v
Copyright @East News
1/9

Księżna Meghan i księżna Kate w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w 2017 roku

2/9
Księżna Meghan księżna kate pojedynek na styl
Copyright @East News
2/9

Księżna Meghan i księżna Kate podczas Dnia Wspólnoty Narodów w 2018 roku

3/9
Księżna Meghan księżna kate pojedynek na styl
Copyright @East News
3/9

Księżna Meghan i księżna Kate na urodzinach królowej Elżbiety II w 2018 roku

4/9
Księżna Meghan księżna kate pojedynek na styl
Copyright @East News
4/9

Księżna Meghan i księżna Kate na uroczystości w Westminster Abbey w 2018 roku

5/9
Księżna Meghan księżna kate pojedynek na styl
Copyright @East News
5/9

Księżna Meghan i księżna Kate na trybunach Wimbledonu w 2018 roku

6/9
Księżna Meghan księżna kate pojedynek na styl
Copyright @East News
6/9

Księżna Meghan i księżna Kate w pierwszy dzień świąt przed kościołem św. Marii Magdaleny w Norfolk w 2018 roku

7/9
Księżna Meghan księżna kate pojedynek na styl
Copyright @East News
7/9

Księżna Meghan i księżna Kate na ślubie księżniczki Eugenii w 2018 roku

8/9
Księżna Meghan księżna kate pojedynek na styl
Copyright @East News
8/9

Księżna Meghan i księżna Kate podczas obchodów święta upamiętniającego koniec I Wojny Światowej, 2019 rok

9/9
Księżna Meghan księżna kate pojedynek na styl
Copyright @East News
9/9

Księżna Meghan i księżna Kate podczas obchodów święta Wspólnoty Narodów w 2019 roku

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?