Stylizacje księżna Meghan Kate 2019
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Nie milkną komentarze dotyczące kreacji księżnych Kate i Meghan!

Która z nich wypadła lepiej podczas Remembrance Day?

Marcin Brzeziński 14 listopada 2019 14:29
Stylizacje księżna Meghan Kate 2019
Fot. East News

Remembrance Day, czyli Dzień Pamięci to coroczne święto obchodzone w Krajach Wspólnoty i upamiętniające żołnierzy poległych na frontach wojen światowych. Jego tradycyjnym symbolem jest w czerwony mak przypinany do ubrań przez Brytyjczyków. Nic dziwnego więc, że biorące udział w oficjalnych obchodach Remembrance Day w Londynie księżna Kate i księżna Meghan również przypięły maki do swoich kreacji. Ale tu zaczynają się różnice. Księżna Meghan przypięła najprostszą z możliwych broszek o kształcie maku, księżna Kate wybrała wyrafinowaną broszę Royal British Legion Codebreakers (można ją kupić za 30 funtów na stronie poppyshop.org.uk.).

Styl księżnej Kate i Meghan: klasyka kontra minimalizm

Na tym nie kończą się różnice. Choć obie księżne ubrane były stosownie do okazji w czerń, trudno znaleźć bardziej odmienne stylizacje. Księżna Kate zaprezentowała w Londynie ozdobny płaszcz z kolekcji domu mody Alexander McQueen i fantazyjny kapelusz Philipa Treacy. Siłą kreacji Księżna Meghan była zaś oszczędność, czy wręcz minimalizm. Żona księcia Harrego w ten ważny dla Brytyjczyków dzień wybrała prosty płaszcz z paskiem, koronkową sukienkę i kapelusz z szerokim rondem z atelier Stephena Jonesa. Niestety niedźwiedzią przysługę księżnej Meghan oddała Stella McCartney, która na Instagramie pochwaliła się, że płaszcz Meghan Markle pochodzi z jej kolekcji. Wywołało to falę oburzenia. Krytykowano fakt, że projektantka zajmuje się promowaniem siebie i swojej marki w ten szczególny dzień. Stella McCartney usunęła więc ten budzący kontrowersje wpis i przeprosiła księżną za to, że niepotrzebnie wciągnęła ją w całe zamieszanie.

Dwa wrogie fankluby: księżnej Meghan i Kate

Kreacje, które księżne zaprezentowały podczas Remembrance Day po raz kolejny stały się asumptem do licznych analiz pokazujących, jak bardzo różnią się modowe wybory Meghan i Kate. Na przykład Elizabeth Holmes, długoletnia reporterka i autorka książki HRH: So Many Thoughts on Royal Style napisała:

Od dawna fanów Kate pociągają jej klasyczne wybory i upodobanie do brytyjskich projektantów. Meghan ze swoimi minimalistycznymi, a jednocześnie modnymi kreacjami z wielu domów mody, przyciągnęła nowych odbiorców. Obie księżne mają więc swoich zwolenników, którzy nigdy dojdą do porozumienia. Dla fanów Meghan Kate jest zbyt konserwatywna i sztywna. Z kolei dla zwolenników Kate styl Meghan jest z jednej strony zbyt surowy, a z drugiej - zbyt nonszalancki

Wszystkie grzechy stylizacyjne księżnej Meghan

Po raz kolejny przypomniano też wszystkie przypadki, kiedy księżna Meghan złamała zasady obowiązujące na brytyjskim dworze. Oto zaledwie kilka z nich. Według starej tradycji kobiety z rodziny królewskiej powinny wybierać torebki do ręki. Dlaczego? Bo taka torebka zniechęca poddanych po próby podania im dłoni. Warto pamiętać, że to członek rodziny królewskiej wyciąga pierwszy dłoń na powitanie. Oczywiście tylko wtedy… kiedy ma ochotę. Meghan Markle złamała tę zasadę wielokrotnie nosząc torby przewieszone przez ramię i szoperki z dużymi uszami.
Fryzury kobiet na brytyjskim dworze powinny być przede wszystkim schludne. Królowa najchętniej chowa włosy pod kapeluszem, księżna Kate jest zawsze starannie uczesana. A Meghan Merkle parokrotnie pojawiła się w niedbale upiętym koczku. Co więcej, kosmyki włosów spadały jej na twarz…

Wpadki modowe Meghan: bielizna i podarte dżinsy

To jeszcze nie koniec modowych grzechów Meghan Markle. Jak przypomniała ostatnio brytyjska prasa, na oficjalnych zdjęciach zaręczynowych przyszła księżna Essex wystąpiła w przezroczystej czarnej sukni z bogatymi roślinnymi zdobieniami. Jej transparentność skłoniła też wielu komentatorów do rozważań o modelu bielizny, którą założyła Meghan Merkle. A to się naprawdę nigdy przedtem nie zdarzyło! I wreszcie to: na zawodach w Toronto's Invictus Games Meghan Markle została sfotografowana w dżinsach z dziurą na kolanie. Zdjęcie to wywołało potężna dyskusję w Internecie, którą można streścić w pytaniu: czy to wypada? Do tej przecież królewskie dżinsy (np. księżnej Kate) nigdy nie były podarte! Trzeba więc przyznać, że księżna Meghan nie ma z brytyjską prasą łatwego życia. Nawet w pełen zadumy Remembrance Day... 

Księżna Meghan podczas Remembrance Day 2019.

Meghan Markle 2019
Fot. East News

Księżna Kate podczas Remembrance Day 2019.

Księżna Kate stylizacja 2019
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.