Zabawki na dzień Dziecka 2021 - idealne prezenty dla dzieci 7
Fot. mat.prasowe
viva!mama

Co zamiast tabletu? Oto najlepsze prezenty na Dzień Dziecka 2021!

Te rzeczy sprawią radość Twojemu dziecku!

Redakcja VIVA! 19 maja 2021 10:05
Zabawki na dzień Dziecka 2021 - idealne prezenty dla dzieci 7
Fot. mat.prasowe

Małe dzieci spędzają coraz więcej czasu przed ekranem. U przedszkolaków tak zwany „screen time” trwa nawet 6 godzin dziennie! Dzień Dziecka to doskonała okazja, by podsunąć maluchom zabawkę, która skutecznie i na długo odwróci ich uwagę od wirtualnej rozrywki, a dodatkowo zachęci do znacznie bardziej rozwijających aktywności.

Idealne prezenty na Dzień Dziecka 2021 - hulajnogi i rowerki

Najbardziej pożądanym, zawsze budzącym zachwyt i dostarczającym radości na wiele kolejnych lat prezentem są... hulajnogi i rowerki. W ciepłe dni nie trzeba dodatkowo zachęcać dzieci do wyjścia na dwór – możliwość śmigania na własnym, ulubionym pojeździe będzie wystarczająco kusząca. To doskonały motywator do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a przede wszystkim w ruchu, którego dzisiejsze maluchy mają zdecydowany deficyt.

Nasze propozycje:

 • Model Highwaykick 1 marki Scoot&Ride to hulajnoga i jeździk 2w1, odpowiedni już dla dzieci od 1. roku życia. Marka ma także w ofercie hulajnogi dla starszych dzieci - Highwaykick 3 i Highwaykick 5 (która posłuży dzieciom aż do 80 kg i 180 cm wzrostu!) z ledowym podświetleniem kół, a także wyjątkowe akcesoria do nich - kaski i plecaki w kolorach hulajnóg!

 • Rowerki biegowe marki Janod – w stylu vintage, z drewnianą lub metalową ramą, szerokimi, bieżnikowanymi oponami i urokliwymi detalami z ekoskóry.

Zabawki na dzień Dziecka 2021 - idealne prezenty dla dzieci 4
Fot. mat.prasowe

Idealne prezenty na Dzień Dziecka 2021 - gry planszowe i puzzle

Równie udanym, choć nie tak dużym, aktywizującym, upominkiem, mogą być np. puzzle z zaskakującymi elementami do odkrycia czy niezawodne gry planszowe. Mają one niezwykłą moc przyciągania, ponieważ maluchy wracają do nich wielokrotnie, dzięki czemu utrwalają sobie zdobyte podczas układania czy rozgrywek informacje i zdolności, a przy okazji rozwijają tzw. kompetencje miękkie, które przydadzą się im w przyszłości, m.in. kreatywność, myślenie strategiczne, rozwiązywanie problemów, wyciąganie wniosków, umiejętność współpracy i komunikacji.

Nasze propozycje:

 • Puzzle marki Mudpuppy oprócz układanki oferują często niespodzianki w postaci np. okienek, miękkich sensorycznych aplikacji, detali świecących w ciemnościach czy elementów w kształcie budynków (Mapa świata) lub planet (Układ słoneczny), niektóre poruszają także tematykę, która zachęca do omawiania wrażliwych kwestii, jak emocje, feminizm czy ekologia.

 • Gry zręcznościowe marki Janod to z kolei wyzwanie dla całej rodziny, dzięki której wspólny czas staje się jeszcze bardziej wyjątkowy. Na dodatek są piękne: drewniany Flaming, Bawół czy Kosmos zachwycają od pierwszego wejrzenia.

 • Zabawki na dzień Dziecka 2021 - idealne prezenty dla dzieci
  Fot. mat.prasowe

Idealne prezenty na Dzień Dziecka 2021 - zabawki edukacyjne

Niezawodną atrakcją dla przedszkolaków (ale też starszych dzieci) są zabawki, które pozwalają im się wykazać i wyrazić na swój indywidualny sposób. Szczególnie sprawdzą się tu odpowiednie do wieku zestawy artystyczne, klocki, narzędzia oraz konstrukcje do samodzielnego składania. Rozwijają one tzw. małą motorykę, zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, samodzielność i gotowość do szukania rozwiązań, a co więcej – kiedy dzieło czy budowla są już gotowe – napawają dumą i sprawiają dziecku niepowtarzalną satysfakcję.

Nasze propozycje:

 • W serii zestawów kreatywnych marki Janod znajdują się m.in. dziergane dekoracje, zdrapywanki, łapacze snów, biżuteria czy wieloelementowe mozaiki do samodzielnego wykonania.

 • Kolekcja Brico'kids marki Janod z drewnianymi robotami czy pojazdami do samodzielnego składania

Zabawki na dzień Dziecka 2021 - idealne prezenty dla dzieci 2
Fot. mat.prasowe

Idealne prezenty na Dzień Dziecka 2021 - zabawy w dom

Podobnej radości, poczucia sukcesu i samostanowienia dostarczają też maluchom wszelkie zestawy do zabawy w dom czy odgrywania ról. Możliwość odwzorowania zachowań, podpatrzonych u rodziców lub innych dorosłych, tworzenia własnych historii i decydowania o losach ich bohaterów to pierwszy krok dziecka do samodzielności nie tylko w sensie motorycznym, ale przede wszystkim mentalnym.

Nasze propozycje:

 • W ofercie marki Lilliputiens znajdują się zarówno fantastyczne książeczki z mini-pacynkami, jak i pluszowa farma z mięciutkimi mieszkańcami, a nawet całe rodzinki mini-przytulanek, idealnych do snucia opowieści.

 • Do odgrywania ról przydadzą się również: torba lekarska, kosmetyczka barbera, przewijak dla lalek, serwis do herbaty, mikser, ekspres do kawy lub – spośród większych prezentów – stragan z warzywami czy w pełni wyposażona drewniana kuchnia od marki Janod.

Zabawki na dzień Dziecka 2021 - idealne prezenty dla dzieci 5
Fot. mat.prasowe


Czas spędzony z takimi prezentami z pewnością nie będzie czasem straconym! Warto sięgnąć po nie, z myślą nie tylko o doskonałej zabawie, ale również zdrowym i wszechstronnym rozwoju naszych milusińskich!

 

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.