pielegnacja-niemowlaka-krok-po-kroku
Fot. adobe.stock.com
VIVA! Tylko u nas

Prosta sztuka pielęgnacji noworodka.

Oto, co musisz wiedzieć!

Redakcja VIVA! 25 maja 2020 11:30
pielegnacja-niemowlaka-krok-po-kroku
Fot. adobe.stock.com

Na początku kąpanie, mycie głowy i nawilżanie skóry noworodka dla młodych rodziców może być nie lada wyzwaniem. Podpowiadamy, po jakie kosmetyki sięgać, by była to czysta przyjemność. Ciałko noworodka jest bardzo delikatne, dlatego nie należy go przesadnie obciążać kosmetykami. Płyn do mycia lub mydło, krem do pupy, ewentualnie balsam lub oliwka – to wystarczy do codziennej pielęgnacji.

Kąpiel noworodka - kosmetyki

Chlorowana woda wysusza skórę, dlatego kąpiel nie powinna trwać zbyt długo – wystarczy kilka minut. Ważny jest też kosmetyk do mycia: ma on oczyszczać, nawilżać i chronić przed wysuszeniem. Mycie zwykłym mydłem może powodować wzrost odczynu pH skóry, uszkadzać ochronną barierę lipidową i ułatwiać wnikanie bakterii. Lepsze są nawilżające płyny, żele, emulsje, kostki myjące.

kosmetyki-pielegnacja-noworodka-2020

Mycie głowy noworodka

Jeśli dziecko nie ma włosków, wystarczy myć głowę tak jak resztę ciała. Jeśli włoski są, i tak możesz używać emulsji myjącej lub płynu albo szamponu dla niemowląt. To łagodne preparaty o neutralnym pH.

Nawilżanie skóry malucha - krem czy oliwka?

Po myciu delikatnie osusz skórę i posmaruj ją preparatem nawilżającym i natłuszczającym. Możesz wybrać krem, balsam, mleczko albo oliwkę. Ciałko natłuszczaj raz dziennie, po kąpieli, chyba że maluch jest alergikiem i ma bardzo suchą skórę. Wtedy rób to kilka razy dziennie.

kosmetyki-pielegnacja-noworodka-2020

Krem ochronny do stosowania od 1 dnia życia, OILATUM, ok. 25 zł; Ekologiczna oliwka dla dzieci do kąpieli i nawilżania skóry, DERMA BABY,  29,90 zł; Płyn do kąpieli, żel do mycia i szampon w jednym, EMOLIUM, ok. 35 zł.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.