Nauka, która sprawia dzieciom frajdę!
VIVA! Tylko u nas

Nauka, która sprawia dzieciom frajdę!

Rozwijają wyobraźnię, kreatywność i sprawność manualną – w te Święta podaruj dzieciom klocki LEGO®!

Artykuł sponsorowany 18 listopada 2021 11:30
Nauka, która sprawia dzieciom frajdę!

Sklepowe półki uginają się od zabawek dla dzieci, ale i tak nie jest łatwo znaleźć tę idealną. Taką, która spodoba się maluchom, ale też zdobędzie uznanie dorosłych. Coś, co dostarczy mnóstwo rozrywki, a przy okazji czegoś nauczy. Na szczęście z pomocą przychodzą nam zestawy LEGO z serii 4+ i 6+. 

Prezenty do zbudowania

Klocki LEGO rozwijają w dzieciach wyobraźnię, kreatywność i sprawność manualną. Uczą je cierpliwości, komunikacji i rozwiązywania problemów. Integrują przyjaciół i całe rodziny. Naprawdę trudno się od nich oderwać, zanim ostatni klocek nie znajdzie się na swoim miejscu. Jako prezent na zbliżające się Mikołajki oraz święta Bożego Narodzenia sprawdzą się idealnie!  

Coś dla młodych amatorów konstrukcji

Dzieciom od 4 roku życia przypadnie do gustu zestaw „Lodowa kraina czarów Anny i Elsy” z uwielbianej przez nich „Krainy lodu”. Bohaterowie bajki ożywają na oczach maluchów, dzięki czemu mają one wpływ na dalsze losy swoich ulubieńców.

Lodowy fotel, latarnia, szklany klosz czy skrzynia z koroną i diamentami pomogą dzieciom odgrywać ulubione sceny z filmów Disneya albo... wymyślać własne historie. Proste instrukcje obrazkowe są dopasowane do możliwości maluchów, które dopiero uczą się czytać. Budować można też z pomocą cyfrowych instrukcji na smartfonie. Znajdują się tam funkcje powiększania i obracania widoku oraz wizualizacji i zapisywania postępów. Dzięki nim każde dziecko będzie mogło poczuć się jak mistrz konstrukcji! 

Nauka, która sprawia dzieciom frajdę!
Fot. Mat. prasowy

Z myślą o początkujących budowniczych (czyli o dzieciach od 4. roku życia) powstał też zestaw „Piekarnia w Heartlake City”. Wraz z Olivią i Stephanie z serii LEGO Friends, najmłodsi mogą otworzyć własną piekarnię z małą kawiarnią. Mogą ustawić pyszne wypieki na wystawie albo rozwozić je przyjaciołom, podróżując kolorowym skuterem. Model nie zajmuje wiele miejsca w pokoju. Będą pasować do niego wszystkie klocki LEGO, więc kiedy twoje dziecko nabierze pewności siebie, będzie mogło dowolnie go rozbudować.

Nauka, która sprawia dzieciom frajdę!
Fot. Mat. prasowy

Lepsza przyszłość z klocków LEGO i super przygody!

Dzieci od 6. roku życia będą świetnie bawić się przy „Ekologicznej kawiarni w Heartlake City” z linii LEGO Friends. Ten zestaw z kafejką i kuchnią ma już więcej elementów oraz jest bardziej skomplikowany niż dwa poprzednie. Mamy tu piekarnik, blender i ekspres do kawy, czyli idealny zestaw dla małych kucharzy.

Maluchy mogą upichcić coś w zabawkowej kuchni, samodzielnie uprawiać potrzebne składniki we własnym ogródku, a do tego uczą się dbania o środowisko. Wraz z bohaterką Mią, chłopcy i dziewczynki będą sortować śmieci w stacji recyklingu i rozwozić napoje na rowerze, który nie zanieczyszcza powietrza.

Nauka, która sprawia dzieciom frajdę!
Fot. Mat. prasowy

Inny pomysł? Wyobraź sobie, co dzieci powiedzą na zabawę w pokazy kaskaderskie! W zestawie LEGO „Ciężarówka kaskaderska” znajduje się m.in. motocykl do wykonywania spektakularnych skoków napędzany kołem zamachowym i trzy postacie z serialu telewizyjnego LEGO City Adventures. Sześciolatki (i starsze dzieci) mogą uruchomić pojazd, rozpędzić się na rampie, by na sam koniec trafić w sam środek tarczy i zrzucić klauna ze zbiornika z wodą. Z taką zabawką nikt nie będzie się nudził. 

Nauka, która sprawia dzieciom frajdę!
Fot. Mat. prasowy

Więcej propozycji zestawów LEGO dla dzieci, przystosowanych dla maluchów w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach i umiejętnościach, znajdziecie na stronie www.LEGO.com. Niezależnie od tego, na który model się zdecydujecie, zapewni on waszym maluchom wiele godzin zabawy połączonej z nauką. 

Przekonajcie się, jak miło jest razem coś stworzyć. Uwaga! To bardzo wciągające doświadczenie.

Materiał powstał z udziałem marki LEGO

TAGI #zabawki

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.