Magda Welc, Magdalena Welc, 2010 rok studio Dzień DObry TNV
Fot. Bartosz KRUPA/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Magda Welc wygrała Mam Talent.  Po dziesięciu latach wraca do show-biznesu!

Jak dziś wygląda jej życie?

Olga Figaszewska 5 lutego 2021 17:58
Magda Welc, Magdalena Welc, 2010 rok studio Dzień DObry TNV
Fot. Bartosz KRUPA/East News

W 2010 roku głosem oczarowała jurorów i widzów Mam Talent. Na ekranie występy 12-letniej dziewczynki oglądała cała Polska. Magda Welc wygrała wtedy trzecią edycję programu TVN. Potem zniknęła z show-biznesu. W tym czasie nie porzuciła jednak muzyki. Ona zawsze towarzyszyła jej na każdym kroku. Magdalena Welc pojawiła się w porannym programie Dzień Dobry TVN i opowiedziała o swoich planach. Jak dziś wygląda je życie? Młoda wokalistka przeszła sporą metamorfozę! Po uroczej dziewczynce nie ma już śladu.

Magda Welc powraca z nowym utworem. Jak się zmieniła?

W 2010 roku o skromnej dwunastolatce usłyszała cała Polska. Kiedy wystąpiła na scenie z utworem „Nie żałuję”, jury nie kryło wzruszenia. Nie ma wątpliwości, że Magda Welc została obdarzona niesamowitym głosem. Dwunastolatka wygrała trzecią edycję programu Mam Talent

„Wygrywasz program mając 12 lat i wygrywasz program. To szok, szał. To się troszkę w głowie nie mieści, że to wszystko się ziściło - to, o czym zawsze marzyłam. Zawsze sobie myślałam: "ale fajnie byłoby tam pójść i zobaczyć, jak to wygląda od środka". I byłam, i zrobiłam to. Cudowne uczucie”, opowiada po latach Magda Welc w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Program i popularność jej nie zmieniły. Wciąż pozostała tą samą Magdą - wrażliwą i szczerą. To zasługa wychowania, rodziców wokalistki. „Rodzice są dla mnie najważniejszymi osobami. To się nie zmieniło”, dodała.

Magdalena Welc podczas finału 3. edycji Mam talent w  2010 roku:

Magdalena Welc, 2010 rok, finał 3. edycji Mam talent
Fot. ANNA GARWOLINSKA/East News

Po wygranej w programie Mam talent nastolatka wróciła do swojego normalnego życia, skupiła się na nauce i rozwijaniu umiejętności. Dziś młoda artystka studiuje germanistykę.

„Języki obce zawsze sprawiały mi dużą przyjemność. Lubiłam się ich uczyć. Niemiecki jest dla mnie bardzo uporządkowanym językiem i bardzo konkretnym. Nawet w samej gramatyce to wszystko jest ściśle opracowane”, powiedziała 22-latka w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Magda Welc zniknęła na 10 lat. W tym czasie nie zapomniała o muzyce. Kształciła się w artystycznym kierunku, żeby móc lepiej poznać ten świat. Uczyła się w gimnazjum muzycznym.

Magda Welc  w 2020 roku:

,,Uczenie się muzyki w praktyce to jest coś pięknego. Każde brzmienia, dźwięki… Mogę odkrywać siebie. (…) Wydaje mi się, ze teraz, kiedy jestem w studio mam większą świadomość dźwięków, brzmień. Przez dziesięć lat przeszłam długą drogę, bywało różnie – lepiej gorzej. Ale te doświadczenia można przelać, na to, co się wykonuje. Ludzie potem słyszą to w głosie”, wyznała.

Teraz Magda Welc powraca z nowym materiałem. W sieci pojawił się jej utwór „Między słowami”. Młoda wokalistka nagrała go we współpracy z Mariuszem Ostańskim, kompozytorem i producentem muzycznym.

„Wybrałam tę piosenkę jako pierwszą, ponieważ chciałam, żebyście usłyszeli mnie w trochę innym wydaniu niż dotychczas, w bardziej dynamicznej wersji. Piosenka jest mi bardzo bliska, po pierwsze dlatego, że jej klimat jest dla mnie wyjątkowy. Byłam przy każdym etapie jej tworzenia. Dzięki temu miałam możliwość decydowania o jej charakterze, przez co czuję się stuprocentowo zgodna z każdym dźwiękiem. Natomiast wspólne muzykowanie z Mariuszem i zabawa dźwiękami otwiera na nowe brzmienia i eksperymenty, które inspirują i z którymi fajnie się czuję. Cieszę się, że pozostając sobą, mogę dzielić się z odbiorcami tym, co mi w duszy gra ”, mówiła Magda Welc.

Posłuchajcie jej nowego utworu! My jesteśmy zachwyceni i czekamy na debiutancką płytę artystki.  

Magdalena Welc w programie Dzień Dobry TVN, 2015 rok:

Magdalena Welc, Magda Welc, 2015 rok, Dzień Dobry TVN
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

TAGI #Mam Talent

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?