Magda Welc, Magdalena Welc, 2010 rok studio Dzień DObry TNV
Fot. Bartosz KRUPA/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Magda Welc wygrała Mam Talent dziesięć lat temu. Teraz wraca na scenę, ale jej nie poznasz! 

Nowa piosenka i klip 22-latki zaskakują

Olga Figaszewska 23 czerwca 2021 07:51
Magda Welc, Magdalena Welc, 2010 rok studio Dzień DObry TNV
Fot. Bartosz KRUPA/East News

W 2010 roku głosem oczarowała jurorów i widzów Mam Talent. Na ekranie występy 12-letniej dziewczynki oglądała cała Polska. Magda Welc wygrała wtedy trzecią edycję programu TVN. Potem zniknęła z show-biznesu. W tym czasie nie porzuciła jednak muzyki. Ona zawsze towarzyszyła jej na każdym kroku. Magdalena Welc nie porzuca planów na karierę muzyczną, bo właśnie wydała nowy singiel. Jak dziś wygląda je życie? Młoda wokalistka przeszła sporą metamorfozę! 

Magda Welc powraca z nowym utworem. Jak się zmieniła?

W 2010 roku o skromnej dwunastolatce usłyszała cała Polska. Kiedy wystąpiła na scenie z utworem „Nie żałuję”, jury nie kryło wzruszenia. Nie ma wątpliwości, że Magda Welc została obdarzona niesamowitym głosem. Dwunastolatka wygrała trzecią edycję programu Mam Talent

„Wygrywasz program mając 12 lat i wygrywasz program. To szok, szał. To się troszkę w głowie nie mieści, że to wszystko się ziściło - to, o czym zawsze marzyłam. Zawsze sobie myślałam: "ale fajnie byłoby tam pójść i zobaczyć, jak to wygląda od środka". I byłam, i zrobiłam to. Cudowne uczucie”, opowiada po latach Magda Welc w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Program i popularność jej nie zmieniły. Wciąż pozostała tą samą Magdą - wrażliwą i szczerą. To zasługa wychowania, rodziców wokalistki. „Rodzice są dla mnie najważniejszymi osobami. To się nie zmieniło”, dodała.

Magdalena Welc podczas finału 3. edycji Mam talent w  2010 roku:

Magdalena Welc, 2010 rok, finał 3. edycji Mam talent
Fot. ANNA GARWOLINSKA/East News

Po wygranej w programie Mam talent nastolatka wróciła do swojego normalnego życia, skupiła się na nauce i rozwijaniu umiejętności. Dziś młoda artystka studiuje germanistykę.

„Języki obce zawsze sprawiały mi dużą przyjemność. Lubiłam się ich uczyć. Niemiecki jest dla mnie bardzo uporządkowanym językiem i bardzo konkretnym. Nawet w samej gramatyce to wszystko jest ściśle opracowane”, powiedziała 22-latka w niedawnej rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Magda Welc zniknęła na 10 lat. W tym czasie nie zapomniała o muzyce. Kształciła się w artystycznym kierunku, żeby móc lepiej poznać ten świat. Uczyła się w gimnazjum muzycznym.

Magda Welc  w 2020 roku:

,,Uczenie się muzyki w praktyce to jest coś pięknego. Każde brzmienia, dźwięki… Mogę odkrywać siebie. (…) Wydaje mi się, ze teraz, kiedy jestem w studio mam większą świadomość dźwięków, brzmień. Przez dziesięć lat przeszłam długą drogę, bywało różnie – lepiej gorzej. Ale te doświadczenia można przelać, na to, co się wykonuje. Ludzie potem słyszą to w głosie”, wyznała.

W lutym Magda Welc powróciła z nowym materiałem. W sieci pojawił się jej utwór „Między słowami”. Młoda wokalistka nagrała go we współpracy z Mariuszem Ostańskim, kompozytorem i producentem muzycznym.

„Wybrałam tę piosenkę jako pierwszą, ponieważ chciałam, żebyście usłyszeli mnie w trochę innym wydaniu niż dotychczas, w bardziej dynamicznej wersji. Piosenka jest mi bardzo bliska, po pierwsze dlatego, że jej klimat jest dla mnie wyjątkowy. Byłam przy każdym etapie jej tworzenia. Dzięki temu miałam możliwość decydowania o jej charakterze, przez co czuję się stuprocentowo zgodna z każdym dźwiękiem. Natomiast wspólne muzykowanie z Mariuszem i zabawa dźwiękami otwiera na nowe brzmienia i eksperymenty, które inspirują i z którymi fajnie się czuję. Cieszę się, że pozostając sobą, mogę dzielić się z odbiorcami tym, co mi w duszy gra ”, mówiła zimą Magda Welc.

CZYTAJ TEŻStudia za granicą i nowa pasja... Od sukcesu Klaudii Kulawik w Mam Talent minęło już 13 lat!

Wystarczy jeden uśmiech - Magda Welc

Z kolei najnowsza piosenka Magdy również powstała we współpracy z Mariuszem Ostańskim. Wystarczy jeden uśmiech to wyjątkowo pozytywna i wakacyjna propozycja.

Jak powstał ten utwór? „Kilka lat temu nawet bym nie pomyślała, że będę śpiewać tak wesołą i energiczną piosenkę, która przyniesie mi tyle radości. Jest wyjątkowa nie tylko pod względem stylu, ale również wykonania”, mówi Magdalena Welc cytowana w informacji prasowej.

Tam czytamy też, że 22-latka poleca zobaczyć klip do kawałka. „W teledysku też się dzieje. Jest dużo uśmiechu, zabawy i kolorów, a cały klimat został fantastycznie ujęty m.in. dzięki tancerzom grupy UDS, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować”.

Posłuchajcie jej nowego utworu i zobaczcie, jaki towarzyszy mu obrazek. My jesteśmy zachwyceni i czekamy na debiutancką płytę artystki.  

Magdalena Welc w klipie z 2021 roku

Magda Welc, 2021
Fot. Screen z YouTube'a

Magdalena Welc w programie Dzień Dobry TVN, 2015 rok:

Magdalena Welc, Magda Welc, 2015 rok, Dzień Dobry TVN
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

TAGI #Mam Talent

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.