Natasza Urbańska
Fot. TRICOLORS/East News, Krzysztof Jarosz / Forum
NIEZWYKŁE HISTORIE

Zaczynała bardzo wcześnie. Do dzisiaj zachwyca swoim talentem i urodą. Oto początki kariery Nataszy Urbańskiej

„Miała w sobie wdzięk i zadzior. Chciało się na nią patrzeć", wyznał jej mąż

Karol Sowa 22 listopada 2022 16:30
Natasza Urbańska
Fot. TRICOLORS/East News, Krzysztof Jarosz / Forum

Natasza Urbańska od początku swojej działalności artystycznej udowadnia, że ma niezwykły talent. Wiele osób wie, że jest doskonałą tancerką, piosenkarką i aktorką. Cały czas rozwija swoje pasje i nie zamierza się zatrzymywać. Początki jej kariery jednak nie były łatwe. Musiała ciężko pracować, aby udowodnić, że może osiągnąć wszystko. „Miała w sobie wdzięk i zadzior. Chciało się na nią patrzeć, mimo że niewiele umiała i była trochę kwadratowa za sprawą sportowej przeszłości’, wyznał jej mąż. Jak wyglądały początki jej kariery?

Natasza Urbańska — kiedyś i dzisiaj. Jak wyglądał rozwój jej kariery? 

Wokalistka urodziła się 17 sierpnia 1977 roku w Warszawie. Jest córką Zofii oraz podpułkownika Bolesława Urbańskich. Co ciekawe, była drugim dzieckiem w rodzinie. Jest młodszą siostrą Magdaleny. 45-latka od początku interesowała się kulturą, sztuką i sportem. Gdy była jeszcze dzieckiem, uczęszczała na zajęcia z gimnastyki artystycznej w klubie Legia Warszawa.

Po ukończeniu szkoły średniej poszła na studia na kierunku lingwistyki stosowanej, jednak na trzecim roku postanowiła zakończyć ten etap. Już wtedy wiedziała, że zacznie robić karierę muzyczną. Przypomnijmy, że zaczynała w teatrze Buffo. To właśnie tam w 1993 roku poznała swojego obecnego męża, Janusza Józefowicza, z którym doczekała się jedynej córki. Na ślubnym kobiercu stanęli dopiero w 2008 roku. Artystka jest też współwłaścicielką domu mody „Muses”.

Ulubienica widzów w 1991 roku wzięła udział w castingu do musicalu „Metro”. Niestety, nie udało jej się wygrać przesłuchania. Ona jednak nie zamierzała się poddać i po dwóch latach wróciła ze zdwojoną siłą. Otrzymała wtedy angaż jako tancerka. Co ciekawe, Katarzyna Goniec nie mogła wówczas wystąpić w musicalu, przez co rola w „Metrze” przypadła Nataszy Urbańskiej. Jak się okazało, 45-latka została tam na stałe. Później otrzymała pracę jako asystentka Janusza Józefowicza. Pomagała mu przy organizacji spektakli telewizyjno-teatralnych.  

Od 1993 roku Natasza Urbańska związała się z teatrem muzycznym Studio Buffo. Tam wzięła udział w wielu spektaklach i widowiskach muzycznych. Z czasem mogliśmy ją oglądać w takich programach jak: „Przebojowa noc” w 2007 roku czy „Złotej sobocie” w 2008 roku. Jej kariera rosła w siłę. W 2010 roku wzięła udział w zdjęciach do filmu Jerzego Hoffmana: „1920 Bitwa warszawska”. Tam wcieliła się w postać Oli Raniewskiej. Przypomnijmy, że artystka nagrała nawet utwór „Śpiewka 1920”, który miał promować film. 

Wokalistka brała też udział w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Niestety zajęła wówczas 3. miejsce z piosenką „I like it loud”. Ona jednak się nie poddała i w 2008 roku znowu spróbowała swoich sił w tym samym konkursie. Jej utwór pod tytułem „Blow over” zajął wtedy drugie miejsce.  

W 2009 roku wydała album studyjny „Hity Buffo vol. 1 – Natasza Urbańska”. W tym samym roku wzięła udział w kolejnych artystycznych projektach. Pod koniec 2009 roku nawiązała współpracę z amerykańskim producentem muzycznym Jimem Beanzem. Razem pracowali nad projektem „Poland... Why Not?”. Co ciekawe, teledysk do piosenki „All The Wrongs Places” został nagrany w Los Angeles.  

W 2013 roku w Studio Buffo został zorganizowany koncert Nataszy Urbańskiej z okazji 18-lecia pracy na scenie. Rok później wydała singiel „Rolowanie”. Teledysk do tego utworu nie wszystkim przypadł do gustu. Niedługo po premierze wideoklipu poznaliśmy jej debiutancki album studyjny „One”. 

CZYTAJ TEŻ: Marina Łuczenko-Szczęsna o trudach życia z piłkarzem. „Byłam uwiązana w domu”

Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz Premiera filmu Olafa Lubaszenko „Poranek kojota”, kino Relax, 20.08.2001

Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz, 2007 rok

Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz, 2007 rok, Konferencja prasowa na temat nowego muzycznego show pt."Przebojowa Noc"

Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Janusz Józefowicz o karierze Nataszy Urbańskiej 

Jakiś czas temu Janusz Józefowicz w rozmowie z Plejadą opowiedział o początkach kariery jego żony. Wyznał, że do dzisiaj pamięta jej przesłuchanie. „Dokładnie pamiętam. Zresztą do dziś mam w głowie wiele castingów – również te, na które przyszły Edyta Górniak i Kasia Groniec. To są takie momenty, kiedy trzeba skupić się na człowieku, wwiercić się w niego i podjąć decyzję, czy to jest ta osoba, której należy dać szansę, rezygnując tym samym z pięćdziesięciu innych”, opowiadał.  

Mimo że Natasza Urbańska nie miała dużego doświadczenia, to miała coś w sobie. „Miała w sobie wdzięk i zadzior. Chciało się na nią patrzeć, mimo że niewiele umiała i była trochę kwadratowa za sprawą sportowej przeszłości”, dodawał w tej samej rozmowie. Obecny mąż artystki sugerował jej, żeby zajęła się tylko tańcem. Ona jednak nie zamierzała go słuchać. „Powiedziałem jej, żeby raczej skupiła się na tańcu, bo mam w zespole Edytę Górniak i Kasię Groniec. Ona jednak mnie nie posłuchała, ćwiczyła, uczyła się na boku i potem prezentowała mi swoje postępy. Za każdym razem coraz bardziej mnie zaskakiwała. W pewnym momencie okazało się, że Natasza śpiewa. Dostała więc rolę Anki w „Metrze", potem jej zabrałem tę rolę, a potem dałem znowu. Natasza jest niezwykle ambitna”, wyjaśniał. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Halina Mlynkova szczerze o relacjach z Łukaszem Nowickim. „Żyjemy bardzo osobnymi życiami”

Natasza Urbańska, 19.04.2004 rok

Natasza Urbańska
Fot. TRICOLORS/East News

Natasza Urbańska, Warszawa, 9.08.2007. Przebojowa Noc — konferencja prasowa nowego show muzycznego TVP1

Natasza Urbańska
Fot. Rafal Maciaga / Forum

Natasza Urbańska, Wrocław, 05.06.2006 rok

Natasza Urbańska
Fot. Bartek Sadowski / Forum

Natasza Urbańska, Nagranie programu Telewizji Polskiej TVP2 "Pytanie na sniadanie", 16.05.2013 rok, Warszawa

Natasza Urbańska
Fot. Maciej Biedrzycki / Forum

Natasza Urbańska, Warszawa, 24.07.2022 rok

Natasza Urbańska
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?