Książę Albert, królowa Elżbieta II
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Książę Albert II staje w obronie związku Meghan Markle i księcia Harry'ego! Co na to królowa Elżbieta II?

Gabriela Czernecka 27 lipca 2017 09:00
Książę Albert, królowa Elżbieta II
Fot. East News

Książę Harry i Meghan Merkle są razem - poinformował pod koniec 2016 roku Pałac Kensington. Jednych informacja ucieszyła, innych wręcz przeciwnie. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej ucieszyli się, licząc na to, że książę Harry wreszcie się ustatkuje. Aktorka i rozwódka? Królowa Elżbieta II mówi nie. W obronie miłości księcia Harry’ego staje książę Albert!

Przeczytaj: Książę Harry zostanie wydziedziczony przez królową Elżbietę? Nad synem Diany i Karola zawisła miłosna klątwa Windsorów

Królowa Elżbieta nie akceptuje dziewczyny księcia Harry'ego Meghan Markle

O tym, że królowa Elżbieta II nie akceptuje nowej dziewczyny księcia Harry’ego pisze się niemal od samego początku istnienia związku pary. By móc oficjalnie spotykać się z Meghan Markle książę Harry potrzebował błogosławieństwa królowej Elżbiety II. Przypomnijmy, że książę Harry spotykał się z wieloma kobietami, ale były to przelotne związki. Dopiero związek z Meghan Markle jest na tyle poważny, że książę Harry postanowił przedstawić ją babci. Jednym z zarzutów wobec Meghan Markle jest fakt, ze jest ona rozwódką - a według protokołu królewskiego jest to zabronione (Meghan ma na koncie dwuletnie małżeństwo z Trevorem Engelsonem, zakończone rozwodem w 2013 r.).

Zgodnie z zasadami panującymi na brytyjskim dworze, kobieta wchodząca do rodziny królewskiej powinna być dziewicą z arystokratycznego rodu. „W dobrym tonie i mile widziane jest również, by posiadała nienaganną prezencję, stroniła od medialnego zainteresowania oraz wspierała męża, trzymając się jednocześnie dwa kroki za nim. Niestety Meghan Markle nie spełnia żadnego z tych wymogów. „Harry stoi w obliczu wyboru pomiędzy swoim krajem, a kobietą, którą kocharozpisują się media.

Przeczytaj także: Mija 60 lat od bajkowego ślubu Grace Kelly i księcia Rainiera z Monako. Przypominamy zdjęcia pary

Syn Grace Kelly, Książę Albert II o Meghan Markle 

Okazuje się, że nie tylko królowa ma wątpliwości. Internauci zarzucają nowej dziewczynie księcia Harry'ego, że zawód aktorki nie przystoi księżnej. Wielu twierdzi, że jeśli Harry i Meghan poważnie myślą o wspólnej przyszłości, Meghan Markle będzie musiała zrezygnować z aktorstwa. Nie byłby to pierwszy taki przypadek. Grace Kelly, hollywodzka gwiazda, po ślubie z księciem Rainierem zakończyła karierę filmową. Jej syn, książę Monako, Albert II, który panuje teraz w Monako postanowił skomentować doniesienia o niechęci królowej wobec Meghan Markle. Co ciekawe książę Monako stoi murem za aktorką! "Jedyną radę, jaką mogę jej zaoferować, jest zastosowanie brytyjskiego powiedzenia: Zachowaj spokój i nie poddawaj się", powiedział. 

Jedno jest pewne, jeśli Meghan Markle i książę Harry zdecydują się umocnić swój związek, Meghan musi wziąć pod uwagę, że będzie musiała zrezygnować z prywatności i wolności - brytyjska rodzina z pewnością będzie chciała mieć wpływ na to czy Meghan Markle wciąż będzie kontynuować karierę aktorską. Nie jest w tym nic zaskakującego, biorąc pod uwagę fakt, że księżna Kate również zrezygnowała z rozwoju własnej kariery, by związać się z księciem Williamem. Podobnie było w przypadku żony księcia Alberta II, Charlene Wittstock, pływaczki olimpijskiej i modelki. Charlene zrezygnowała dla ukochanego z kontynuowania kariery sportowej, a nawet zmieniła wiarę z protestantyzmu na katolicyzm. 

Przeczytajcie także: Książę Albert z Monako kupił dom rodzinny swojej matki Grace Kelly w Filadelfii. Poznajcie jego losy!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.