Meghan i Harry
Fot. Chris Jackson/Chris Jackson/Getty Images
Królewskie życie

Wielka Brytania. Harry i Meghan w ogniu krytyki za otrzymaną nagrodę za walkę z rasizmem

Mocne słowa dziennikarza: „Dwa rozpieszczone bachory’’

Aleksandra Frankowska 22 listopada 2022 14:07
Meghan i Harry
Fot. Chris Jackson/Chris Jackson/Getty Images

Książę Harry i księżna Meghan wiodą spokojne życie za oceanem, gdzie prowadzą własne działania promocyjne. Według najnowszych informacji, para ma otrzymać nagrodę za walkę z rasizmem. Mowa oczywiście o słynnym wywiadzie u Oprah, w którym ujawnili, że rodzina królewska obawiała się innego koloru skóry u ich dzieci. Nagrodę przyznaje organizacja Robert F. Kennedy Human Rights. Jeden z dziennikarzy ostro skomentował tę decyzję.

ZOBACZ TEŻ: Wielka Brytania. Meghan wcale nie była w ciąży? Wideo z takimi doniesieniami wywołało burzę w sieci

Meghan i Harry otrzymają nagrodę za walkę z rasizmem

Już 6 grudnia odbędzie się w Nowym Jorku kolejna gala organizowana przez Robert F. Kennedy Human Rights Organisation. Przez lata swojej działalności, nagrodziła ona dziesiątki osób na świecie za ich walkę o prawa człowieka na całym świecie. W tym roku nagrodę otrzymają między innymi prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, ale również księżna Meghan i książę Harry. Skąd Royalsi znaleźli się w takim zestawieniu?

Media krytykują nominację Harry’ego i Meghan

Para książęca otrzyma nagrodę za walkę ze strukturalnym rasizmem w rodzinie królewskiej. Według organizatorów gali, Meghan i Harry bardzo długo walczyli o swoje dobre imię, ale również o globalny dialog względem zdrowia psychicznego i braku dyskryminacji, również ze względu na kolor skóry. Jednym z działań, które ku temu służą jest ich fundacja Archwell, która skupia się na wsparciu osób doznających rasowej i ekonomicznej dyskryminacji.

Kerry Kennedy, córka Roberta F. Kennedy’ego zapytana o nominację książęcej pary odpowiedziała:

Poszli do najstarszej instytucji w historii Wielkiej Brytanii i powiedzieli im, co robią źle. Wytknęli im strukturalny rasizm i pokazali, że nie mogą dłużeń utrzymywać nieporozumień na temat zdrowia psychicznego. Wiedzieli, że jeśli to zrobią, będą konsekwencje, że zostaną poddani ostracyzmowi, stracą rodzinę, pozycję w tej strukturze i że ludzie będą ich za to winić. Oni i tak to zrobili, bo wierzyli, że nie będą mogli żyć ze sobą, jeśli nie zakwestionują tej władzy. Uważam, że podjęli ten krok w sposób heroiczny – powiedziała.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Modowe triki Meghan Markle, które mogą się przydać każdej kobiecie!

Ostra reakcja dziennikarza: „Dwa rozpieszczone bachory”

Chociaż wielu Amerykanów cieszy fakt, że Meghan i Harry otrzymają taką nagrodę, są również osoby absolutnie zszokowane tym faktem. Jedną z nich jest prof. David Nasav, który zaskoczył wszystkich niezwykle ostrą reakcją.

Spójrzmy na ludzi, którzy otrzymali nagrodę Roberta Kennedy'ego w przeszłości — Bill i Hillary Clinton, Nancy Pelosi, biskup Desmond Tutu — a teraz zapytajmy, co Harry i Meghan tutaj robią? Co, na Boga, zrobili, aby na to zasłużyć? Jaki procent majątku Harry'ego i Meghan trafia na szczytne cele?

Podobnego zdania jest Paul Kuray ze Sky News:

Te dwa rozpieszczone bachory otrzymają kolejną statuetkę na swój kominek, dzięki której będą mogli powiedzieć, jacy są dobrzy, choć nic nie robią i zarabiają za to miliony. 

Książę Harry i księżna Meghan, Invictus Games, 17.04.2022
Fot. Patrick van Katwijk/Getty Images

 Książę Harry i księżna Meghan, Invictus Games, 17.04.2022

książę Harry, księżna Meghan, 2022
Fot. Backgrid/East News
Książę Harry i księżna Meghan, 2022 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.