Piotr Adamczyk, Karolina Szymczak, żona Piotra Adamczyka
Fot. Instagram @karolina.szymczak
O TYM SIĘ MÓWI

Żona Piotra Adamczyka przeszła operację! Zmaga się z poważną chorobą

„Miesiączka boli bardziej niż rany dzień po operacji”

Konrad Szczęsny 15 stycznia 2021 08:05
Piotr Adamczyk, Karolina Szymczak, żona Piotra Adamczyka
Fot. Instagram @karolina.szymczak

O tym do tej pory wiedziało niewielu. Żona Piotra Adamczyka zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym pozuje na szpitalnym łóżku. Karolina Szymczak przyznała, że zmaga się z potworną chorobą i dlatego zdecydowała się na operację. Przy okazji skierowała do wszystkich kobiet mocny apel.

Karolina Szymczak o walce z endometriozą. Ten ból jest nie do zniesienia

Szczegółami z życia prywatnego dzielą się w mediach społecznościowych sporadycznie. O związku Piotra Adamczyka i Karoliny Szymczak wiadomo niewiele – w przeciwieństwie do poprzednich relacji aktora. Wydaje się, że mimo różnicy wieku (żona jest od niego młodsza o 19 lat), oboju małżeństwo służy. Wzajemnie się wspierają i stronią od błysku fleszy i epatowana prywatnością.

Pozostają jednak aktywni na Instagramie. Tam co jakiś czas dzielą się szczegółami, także tymi dotyczącymi swojego związku. Stąd wiadomo, że ślub wzięli w czerwcu 2019 roku. Zdjęcie z niego żona 48-latka opublikowała na swoim profilu z okazji pierwszej rocznicy. Jest to jedyna dostępna fotografia, dokumentująca wydarzenie. 

Teraz 29-letnia Karolina Szymczak zamieściła na Instagramie poruszający post, w którym przyznała się do walki z poważną choroba. Chodzi o endometriozę, z którą zmaga się wiele innych kobiet. Na zdjęciu widzimy ją w szpitalu, podłączoną do kroplówki. Żona Piotra Adamczyka przeszła operację, dzięki której co miesiąc nie będzie towarzyszył jej już potworny ból...

„Dziewczyny, zdecydowanie bardziej boli miesiączka przy endometriozie niż rany dzień po operacji. Także warto. Dlaczego się tym wszystkim dzielę? Bo choroba nie powinna być czymś, czego się wstydzimy”, podkreśliła.

„O tym trzeba mówić, żeby inne kobiety miały z tyłu głowy, że trzeba się badać i nie dawać sobie wmawiać, że ból jest czymś normalnym. Ból zawsze jest patologią. Zdecydowałam się też mówić o endometriozie, bo zaczyna dotykać mniej więcej co szóstą kobietę na świecie. A nie wiemy o niej praktycznie nic. Jak mówię komuś, na co jestem chora, większość ludzi pyta: „A co to takiego”, albo mówią, że to choroba kobiet po menopauzie. To duży błąd. Endometrioza to choroba przede wszystkim kobiet w okresie rozrodczym i nastolatek. Wiąże się najczęściej z bólem podczas miesiączki, bólem podczas stosunku seksualnego oraz trudnością z zajściem w ciążę”, wylicza.

Karolina Szymczak o braku edukacji seksualnej i wstydzie menstruacyjnym

W dalszej części obszernego postu skrytykowała m.in. brak odpowiedniej edukacji seksualnej w szkołach, przez co temat menstruacji jest dla wielu dziewczyn powodem do wstydu.

„Chcemy wprowadzać edukację seksualną dla dzieci, a miesiączka wciąż jest tematem tabu dla dorosłych kobiet. Nadal w szkołach nie ma podstawowych artykułów higienicznych dla dziewcząt. A kiedy boli nas przy stosunku, to zagryzamy zęby. Dopóki my kobiety nie zmienimy swojego podejścia do siebie, nie będziemy w stanie uczyć dobrych nawyków naszych córek. Kiedy ja powiedziałam o chorobie, poruszyłam moje koleżanki do badania się, bo okazuje się, że kobiety milczą w cierpieniu. Wy też poruszcie swoje koleżanki, partnerki, żony, siostry, kuzynki, a może nawet siebie”, zaapelowała.

„Wróciłam na Psychologię, żeby móc pomagać wszystkim kobietom, które przechodzą ten bolesny i psychicznie trudny proces choroby. Jest misja do zrobienia. Możemy sobie nawzajem w tym pomóc. Wierzę w to”, zapewniła na koniec.

Kim jest żona Piotra Adamczyka, Karolina Szymczak?

Urodziła się 25 października 1991 roku. Pochodzi ze Złotoryi. Mówi o sobie, że jest „aktorką z doświadczenia, z wykształcenia dziennikarką”. Widzowie mogą ją kojarzyć z ról w takich filmach, jak „Diablo. Wyścig o wszystko”, „Gwiazdy”, „Polityka” Patryka Vegi, „Hercules” z Dwaynem Johnsonem czy serial „Oko za oko”. Karolina Szymczak swego czasu pozowała również dla amerykańskiego „Playboya”. 

Jej pasją jest psychologia. Jest absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Karolina Szymczak to osoba niezwykle wrażliwa na potrzeby innych. Angażuje się w działalność społeczną na rzecz ubogich i utalentowanych dzieci w Polsce i Afryce. Związana jest z fundacją Kairos i Ruchem Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri”.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.