Żona Harveya Weinsteina, Marchessa, Georgina Chapman
Fot. @Vogue, Annie Lebovitz
o tym jest głośno

Żona Harvey'a Weinsteina przerywa milczenie! „Byłam upokorzona i złamana”

„Były momenty, kiedy płakałam z troski o dzieci”

Monika Katarzyna Krupska 15 maja 2018 07:30
Żona Harveya Weinsteina, Marchessa, Georgina Chapman
Fot. @Vogue, Annie Lebovitz

W Hollywood skandal goni skandal, jednak w 2017 roku największą aferą był oczywiście problem molestowania seksualnego. Niewątpliwy zaszczyt zostania twarzą tej afery przypadł Harvey'owi Weinsteinowi po publikacji w New York Times, gdzie producent został oskarżony o niemoralne zachowania. Dzięki temu powstała akcja #metoo, w ramach której kobiety na całym świecie dzieliły się przerażającymi doświadczeniami, dotyczącymi molestowania seksualnego w życiu osobistym oraz zawodowym. 

Poszkodowana żona i dzieci 

Po tak mocnych oskarżeniach wizerunek Harveya Weinsteina momentalnie legł w gruzach. Producent niechcący pociągnął za sobą na dno swoją już byłą żonę, Georginę Chapman. Kobieta jest projektantką i prowadzi luksusowy butik z sukniami. Od dnia wybuchu skandalu żadna aktorka nie chciała być pokazywana publicznie w kracjach od Marchesy (marka Champan).

Georgina, która ma z Harvey'em dwie córki (sedmioletnią Indię i pięcioletnią Dashiell) ze względu na pociechy nie udzielała żadnych wywadów. Ostatnio zrobiła wyjątek w amerykańskim Vogue, gdzie wyznała, że „była upokorzona i złamana psychicznie”. 

„Były momenty, kiedy płakałam z troski o dzieci. Jak będzie wyglądać ich życie? Co powiedzą im ludzie? One kochają swojego tatę. Kochają go. Nie mogłam tego znieść”, powiedziała 42-latka. Dodała, że obecnie uczęszcza na terapię, która pomaga jej poradzić sobie z traumatycznymi doświadczeniami ostatnich miesięcy. 

„Na początku nie mogłam (sobie z tym poradzić), bo byłam w zbyt wielkim szoku. W jakimś sensie uważałam, że na to nie zasłużyłam. Później zdałam sobie sprawę: to się wydarzyło, muszę to przepracować i iść naprzód. Jakaś część mnie była strasznie naiwna - tak bardzo naiwna. Miałam chwile wściekłości, zmieszania i niewiary. Potem pojawiło się więcej historii i zdałam sobie sprawę, że to nie był jeden odizolowany incydent. Wiedziałam, że muszę się odsunąć i odsunąć od tego dzieci”, dodała Georgina. 

Zapytana, czy w trakcie trwania małżeństwa miała jakiekolwiek podejrzenia w stosunku do męża, odpowiedziała: „Absolutnie nie. Nigdy”. 42-latka powiedziała również, że nigdy nie kontrolowała swoich partnerów, a podczas trwania związku sądziła, że są „kochającym się małżeństwem, wiodącym szczęśliwe życie”. 

Co dalej z firmą? 

Georgina nie obwinia, jednak aktorek o brak pójścia w jej kreacjach na czerwony dywan. Choć jej firma nie radzi sobie dobrze, przeciwnie mówi, że to była jej decyzja, aby kobiety nie szły w jej kreacjach. 

„Nie czułam, że ubieranie kobiet ze środowiska na gale byłoby stosowne, zważając na mój związek z Harveyem. Każda osoba, która doświadczyła molestowania zasługuje na uszanowanie jej przeżyć i uczuć, chciałam w ten sposób wyrazić mój smutek”, wyznała. 

Pod koniec wywiadu kobieta dodała, że bez wzgłedu na sytuację, nie chce być postrzegana jako ofiara. „Jestem kobietą w gó****nej sytuacji, ale nie jest to nic niezwykłego”.  

Harvey Weinstein
Fot. Getty Images

Georgina Chapman, była żona Harvey Weinstein
Fot. instagram@georginachapmanmarchesa

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…