Patrycja Sołtysik, Andrzej Sołtysik, 2019
Fot. Kurnikowski/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Żona Andrzeja Sołtysika od kilku tygodni walczy z COVID-19 

„Codziennie robię sobie zastrzyki, kontroluję saturację”. Jak czuje się Patrycja Sołtysik?

Olga Figaszewska 8 kwietnia 2021 13:51
Patrycja Sołtysik, Andrzej Sołtysik, 2019
Fot. Kurnikowski/AKPA

W marcu żona Andrzeja Sołtysika poinformowała, że zmaga się z COVID-19. Patrycja Sołtysik wraz z synkiem przebywa na domowej kwarantannie. Niestety wciąż nie udało jej się pokonać choroby. Ukochana Andrzeja Sołtysika w rozmowie z fanami opisała objawy zakażenia. „Codziennie robię sobie zastrzyki przeciwzakrzepowe, inhalacje, kontroluję saturację i mam tabletki na kaszel”, wyznała. Jak się czuje?

Patrycja Sołtysik o zakażeniu koronawirusem

Patrycja Sołtysik na co dzień dzieli się z obserwatorami fragmentami ze swojego życia. Nie chciała ukrywać, że mierzy się z chorobą. Żona Andrzeja Sołtysika od połowy marca zmaga się z koronawirusem. Mimo wprowadzonych środków ostrożności nie udało jej się uniknąć zakażenia. W szczerym poście wyznała, że nie przechodzi choroby łagodnie. Patrycja Sołtysik od tamtej pory przebywa razem z synkiem, Stasiem na izolacji w domu. Z kolei prowadzący Dzień Dobry TVN pozostał w Warszawie. Ze względu na objawy choroby rodzina spędziła święta wielkanocne na odległość, pozostając w kontakcie telefonicznym.

„W tym roku spędzamy Wielkanoc fizycznie we dwoje, ale dzięki telefonom i FaceTime wszystkie bliskie nam osoby będą z nami. Takie czasy... Pozostaje tylko wierzyć, że za rok będzie już lepiej”, napisała Patrycja Sołtysik.

Zobacz też: Andrzej Sołtysik mógł stracić syna. O dramatycznych chwilach opowiedziała jego żona

W najnowszej rozmowie z fanami, żona dziennikarza zdradziła, że chociaż od zakażenia minęło kilka tygodni, nadal zmaga się z koronawiusem i uciążliwymi dolegliwościami. 31-latka nie odzyskała węchu i smaku. „Nadal niestety jestem chora... Dziś mija trzeci tydzień od pozytywnego wyniku testu. A pierwsze objawy zaczęły się u mnie 14 marca... Nie poradziłam sobie jeszcze z zapaleniem płuc i kaszlem... Więc jeszcze kilka dni w izolacji przed nami", wyznała na InstaStories odpowiadając na pytania obserwatorów.

Andrzej Sołtysik, Patrycja Sołtysik, 2019 rok,  Charytatywny Bal Dziennikarzy
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Patrycja Sołtysik od trzech tygodni walczy z COVID-19. Jak się czuje?

Dopiero od kilku dni ukochana Andrzeja Sołtysika czuje znaczna poprawę. „Nadal nie mam węchu i smaku. Kaszlę i odczuwam „przytłaczające zmęczenie". Jednak od dwóch dni w tych ostatnich objawach pojawiła się znaczna poprawa co mnie bardzo cieszy”, wyznała. Patrycja Sołtysik pozostaje pod opieką lekarza i stosuje się do wszystkich zaleceń. Dodatkowo przeprowadza inhalacje, sprawdza saturację i wykonuje samodzielnie zastrzyki przeciwzakrzepowe.

Sprawdź też: „Mamy wojnę. Wojnę wirusa ze społeczeństwem", mówi nam Profesor Krzysztof Simon  

W rozmowie z fanami wyjaśniła, że w trosce o bezpieczeństwo swoich bliskich, nie będzie mogła od razu się z nimi spotkać po ustąpieniu objawów. Przez mokry kaszel i zapalenie płuc wciąż może zarażać inne osoby, dlatego jej izolacja została przedłużona.

„Gdy skończy się ten uporczywy kaszel, muszę odczekać trzy dni, aby spotkać się z najbliższymi i mieć możliwość wpuścić ich do nas do domu (wirus w pomieszczeniach/na przedmiotach utrzymuje się do 72h). Codziennie robię sobie zastrzyki przeciwzakrzepowe, inhalacje, kontroluję saturację i mam tabletki na kaszel”, dodała Patrycja Sołtysik.

Życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu do pełni sił! 

Patrycja Sołtysik, 2016
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?