Patrycja Sołtysik, Andrzej Sołtysik, 2019
Fot. Kurnikowski/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Żona Andrzeja Sołtysika od kilku tygodni walczy z COVID-19 

„Codziennie robię sobie zastrzyki, kontroluję saturację”. Jak czuje się Patrycja Sołtysik?

Olga Figaszewska 8 kwietnia 2021 13:51
Patrycja Sołtysik, Andrzej Sołtysik, 2019
Fot. Kurnikowski/AKPA

W marcu żona Andrzeja Sołtysika poinformowała, że zmaga się z COVID-19. Patrycja Sołtysik wraz z synkiem przebywa na domowej kwarantannie. Niestety wciąż nie udało jej się pokonać choroby. Ukochana Andrzeja Sołtysika w rozmowie z fanami opisała objawy zakażenia. „Codziennie robię sobie zastrzyki przeciwzakrzepowe, inhalacje, kontroluję saturację i mam tabletki na kaszel”, wyznała. Jak się czuje?

Patrycja Sołtysik o zakażeniu koronawirusem

Patrycja Sołtysik na co dzień dzieli się z obserwatorami fragmentami ze swojego życia. Nie chciała ukrywać, że mierzy się z chorobą. Żona Andrzeja Sołtysika od połowy marca zmaga się z koronawirusem. Mimo wprowadzonych środków ostrożności nie udało jej się uniknąć zakażenia. W szczerym poście wyznała, że nie przechodzi choroby łagodnie. Patrycja Sołtysik od tamtej pory przebywa razem z synkiem, Stasiem na izolacji w domu. Z kolei prowadzący Dzień Dobry TVN pozostał w Warszawie. Ze względu na objawy choroby rodzina spędziła święta wielkanocne na odległość, pozostając w kontakcie telefonicznym.

„W tym roku spędzamy Wielkanoc fizycznie we dwoje, ale dzięki telefonom i FaceTime wszystkie bliskie nam osoby będą z nami. Takie czasy... Pozostaje tylko wierzyć, że za rok będzie już lepiej”, napisała Patrycja Sołtysik.

Zobacz też: Andrzej Sołtysik mógł stracić syna. O dramatycznych chwilach opowiedziała jego żona

W najnowszej rozmowie z fanami, żona dziennikarza zdradziła, że chociaż od zakażenia minęło kilka tygodni, nadal zmaga się z koronawiusem i uciążliwymi dolegliwościami. 31-latka nie odzyskała węchu i smaku. „Nadal niestety jestem chora... Dziś mija trzeci tydzień od pozytywnego wyniku testu. A pierwsze objawy zaczęły się u mnie 14 marca... Nie poradziłam sobie jeszcze z zapaleniem płuc i kaszlem... Więc jeszcze kilka dni w izolacji przed nami", wyznała na InstaStories odpowiadając na pytania obserwatorów.

Andrzej Sołtysik, Patrycja Sołtysik, 2019 rok,  Charytatywny Bal Dziennikarzy
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Patrycja Sołtysik od trzech tygodni walczy z COVID-19. Jak się czuje?

Dopiero od kilku dni ukochana Andrzeja Sołtysika czuje znaczna poprawę. „Nadal nie mam węchu i smaku. Kaszlę i odczuwam „przytłaczające zmęczenie". Jednak od dwóch dni w tych ostatnich objawach pojawiła się znaczna poprawa co mnie bardzo cieszy”, wyznała. Patrycja Sołtysik pozostaje pod opieką lekarza i stosuje się do wszystkich zaleceń. Dodatkowo przeprowadza inhalacje, sprawdza saturację i wykonuje samodzielnie zastrzyki przeciwzakrzepowe.

Sprawdź też: „Mamy wojnę. Wojnę wirusa ze społeczeństwem", mówi nam Profesor Krzysztof Simon  

W rozmowie z fanami wyjaśniła, że w trosce o bezpieczeństwo swoich bliskich, nie będzie mogła od razu się z nimi spotkać po ustąpieniu objawów. Przez mokry kaszel i zapalenie płuc wciąż może zarażać inne osoby, dlatego jej izolacja została przedłużona.

„Gdy skończy się ten uporczywy kaszel, muszę odczekać trzy dni, aby spotkać się z najbliższymi i mieć możliwość wpuścić ich do nas do domu (wirus w pomieszczeniach/na przedmiotach utrzymuje się do 72h). Codziennie robię sobie zastrzyki przeciwzakrzepowe, inhalacje, kontroluję saturację i mam tabletki na kaszel”, dodała Patrycja Sołtysik.

Życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu do pełni sił! 

Patrycja Sołtysik, 2016
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.